Постанова від 29.04.2015 по справі 818/3655/14

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2015 р. Справа №818/3655/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Осіпової О.О.,

суддів - Діски А.Б., Шаповала М.М.,

за участю секретаря судового засідання - Мікулінцевої А.П.,

позивачів - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

представника позивачів - ОСОБА_4 ,

представника відповідача - Вельма І.О.,

представників третіх осіб - Куцого В.В., Васильченко Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/3655/14

за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3

до Міністерства оборони України,

треті особи: в/ч НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

про визнання бездіяльності протиправною та стягнення одноразової грошової допомоги,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , звернулися до суду із позовом до Міністерства оборони України, в якому просять визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприйняття у встановлений законодавством строк рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги членам родини загиблого військовослужбовця ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 та загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 під час проходження військової служби, а також стягнути на свою користь та на користь неповнолітнього ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , одноразову грошову допомогу у розмірі 609000грн. в рівних частках (а.с.2, 66-67).

Свої вимоги мотивують тим, що ОСОБА_5 був мобілізований Сумським обласним військовим комісаріатом до лав Збройних Сил України 24 березня 2014 року, де проходив службу як молодший сержант у в/ч НОМЕР_1 у складі 8 батареї 3-го дивізіону, 27 Сумського реактивного полку з місцем постійної дислокації у м. Суми та приймав участь у бойових діях. 10 жовтня 2014 року під час виконання службових обов'язків ОСОБА_5 загинув від умисних дій свого командира - старшого лейтенанта ОСОБА_7 , який на ґрунті неприязних стосунків пострілом з табельної зброї «ПМ» в живіт заподіяв молодшому сержанту тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого під час транспортування до медичного закладу в м. Артемівськ, після чого ОСОБА_7 був обеззброєний іншими військовослужбовцями. З метою отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю ОСОБА_5 , який є сином ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,. та чоловіком ОСОБА_1 , позивачі звернулися до ІНФОРМАЦІЯ_5 , зібравши усі необхідні документи на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України №795 від 25.12.2013 року «Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві». 28.01.2015 року Міністерство оборони України отримало повний пакет документів, визначений пунктом 10 Порядку №795, проте у встановлений пунктом 13 вказаного Порядку місячний термін не прийняло ані рішення про призначення, ані рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги з надісланням його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявників із зазначенням мотивів відмови. Натомість, відповідач звернувся 09.02.2015 року із запитами до військової прокуратури для уточнення причин смерті загиблого, що не передбачено чинним законодавством.

В судовому засіданні позивачі та їх представник позовні вимоги підтримали із зазначених вище підстав.

В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, пояснивши, що Департаментом фінансів Міністерства оборони 28.01.2015 року було отримано необхідний пакет документів від ІНФОРМАЦІЯ_5 стосовно ОСОБА_5 . Однак, під час розгляду цих документів для внесення на розгляд відповідної комісії Міністерства оборони України виникли певні питання, пов'язані із обставинами загибелі ОСОБА_5 , від уточнення яких залежить прийняття рішення щодо можливості призначення членам родини загиблого одноразової грошової допомоги, у зв'язку з чим Департаментом фінансів Міністерства оборони України було направлено на запит від 09.02.2015 року за вих.№248/3/6/254 до відповідної військової прокуратури. Зокрема, із поданих позивачами документів не вбачалось, чи були в діях ОСОБА_5 ознаки вчинення ним кримінального правопорушення, вчинення ним дій, від яких настала смерть, у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння. Відповідно до листа військового прокурора Сумського гарнізону від 26.02.2015 року №25-488 вих.-15 лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 09.02.2015 року за вих.№248/3/6/254 для вирішення спору по суті було направлено прокурору у кримінальному провадженні - виконувачу обов'язків прокурора відділу процесуального керівництва Управління нагляду за додержанням законів об'єднаними силами АТО. Тобто, відповідне рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги буде прийнято після отримання належних відповідей Департаментом фінансів Міністерства оборони України.

В судовому засіданні представники третіх осіб - ІНФОРМАЦІЯ_5 та в/ч НОМЕР_1 - у вирішенні спору покладалися на розсуд суду, пояснивши, що 09.01.2015 року позивачі з метою отримання одноразової грошової допомоги звернулися до уповноваженого органу з відповідними заявами та надали документи, необхідні для оформлення та призначення вказаної грошової допомоги. 20.01.2015 року за вих.№11/62 висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги членам родини, батькам молодшого сержанта ОСОБА_5 разом з пакетом документів було направлено до Департаменту фінансів Міністерства оборони України. На даний момент рішення за наслідками поданих до відповідача документах не приймалося.

Вислухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , був призваний на військову службу під час мобілізації на особливий період 24.03.2014 року Сумським об'єднаним міським військовим комісаріатом Сумської області.

Відповідно до свідоцтва про смерть від 15.10.2014 року серії НОМЕР_2 ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_7 у м. Артемівськ Донецької області (а.с.6 ).

Причиною смерті ОСОБА_5 згідно з довідкою форми №106/о №464 від 11.10.2014 року стала гостра кровотеча, вогнепальне кульове поранення живота з ушкодженням грижової артерії (а.с.73).

Підпунктами 1 та 2 пункту 2 ст.16 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року №2011-ХІІ (далі - Закон №2011-ХІІ) передбачено, що одноразова грошова допомога призначається та виплачується, у разі:

1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби;

2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби.

У випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста.

Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з ч.1 ст.16-2 Закону №2011-ХІІ одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі: 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону.

Одноразова грошова допомога у випадках, передбачених підпунктами 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її отримання. У разі відмови якоїсь з осіб, зазначених у статті 16-1 цього Закону, від отримання одноразової грошової допомоги її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами.

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.

Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України (ч.1, ч.6, ч.8, ч.9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975 затверджений «Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».

Пунктом 10 цього Порядку визначено, що члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи:

заяву кожного повнолітнього члена сім'ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;

витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);

витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

До заяви додаються копії:

документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов'язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;

свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста;

свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);

свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);

довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста;

сторінок паспортів повнолітніх членів сім'ї з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;

свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;

документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);

рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста);

рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім'ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).

Відповідно до пункту 12 Порядку призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).

Керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.

Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови (пункт 13 Порядку №975).

Рішення про відмову у призначенні грошової допомоги може бути оскаржено в установленому порядку (п.16 Порядку №975).

Як вбачається з матеріалів справи (а.с.34-36), ОСОБА_1 , яка є дружиною загиблого ОСОБА_5 , що підтверджується копією свідоцтва про шлюб від 12.08.2011 року серія НОМЕР_3 (а.с.22), ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які є батьками загиблого військовослужбовця, про що свідчить копія свідоцтва про народження від 21.05.1986 року серія НОМЕР_4 (а.с.103), 09.01.2015 року звернулися до військового комісару ІНФОРМАЦІЯ_8 із заявами про виплату одноразової грошової допомоги у звязку із загибеллю ОСОБА_5 , в т.ч. і для його сина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.35, 114).

До заяви додані наступні копії документів:

- копія сповіщення сім'ї (близьких родичів) померлого загиблого від 27.10.2014 року;

- копії паспортів та ідентифікаційний кодів;

- копія свідоцтва про народження ОСОБА_5 ;

- копія свідоцтва про шлюб;

- копія довідки ЖЕКу про склад сім'ї;

- копія свідоцтва про смерть;

- копія довідки про причину смерті форми №106/0 №464;

- копія акту спеціального розслідування нещасного випадку;

- копія лікарського свідоцтва про смерть;

- копія наказу про виключення ОСОБА_5 зі списків особового складу частини від 15.10.2014 року №171;

- копія облікової картки;

- копія телеграми сповіщення про поранення;

- копія сповіщення про загибель (а.с.6,7,17,18,22,72,103).

20.01.2015 року за вих.№11/62 висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги членам родини, батькам молодшого сержанта ОСОБА_5 разом з пакетом документів було направлено до Департаменту фінансів Міністерства оборони України.

Департаментом фінансів Міністерства оборони 28.01.2015 року отримано необхідний пакет документів від ІНФОРМАЦІЯ_5 стосовно ОСОБА_5 .

Проте, у передбачений пунктом 13 Порядку №975 місячний строк після надходження зазначених документів відповідачем не прийнято ні рішення про призначення, ні рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги з надісланням його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявників із зазначенням мотивів відмови.

Підставою для неприйняття рішення у встановлений законодавством строк слугувала необхідність, на думку відповідача, з'ясувати шляхом надіслання запиту від 09.02.2015 року за вих.№248/3/6/254 до військової прокуратури Сумського гарнізону, чи були в діях ОСОБА_5 ознаки вчинення ним кримінального правопорушення, вчинення ним дій, від яких настала смерть, у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, оскільки з довідки про причину смерті №106/о №464 від 11.10.2014 року (а.с.73) неможливо встановити обставини його загибелі та факт перебування ОСОБА_5 у стані сп'яніння.

Зокрема, відповідно до пункту 19 Порядку №975 призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність чи часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста є наслідком:

-вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;

-вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння;

-навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);

-подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Відповідно до листа військового прокурора Сумського гарнізону від 26.02.2015 року №25-488 вих.-15 лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 09.02.2015 року за вих.№248/3/6/254 для вирішення спору по суті було направлено прокурору у кримінальному провадженні - виконувачу обов'язків прокурора відділу процесуального керівництва Управління нагляду за додержанням законів об'єднаними силами АТО (а.с.62).

Суд вважає, що неприйняття рішення у встановлений строк після надходження до Міністерства оборони України документів щодо виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого з підстав, зазначених відповідачем, є протиправним, оскільки Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975, якою затверджений «Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві», не передбачено право розпорядника бюджетних коштів після отримання висновку від керівника уповноваженого органу разом з документами, зазначеними в пункті 10 цього Порядку, з'ясувати додаткові обставини чи отримувати додаткові документи, в тому числі і шляхом їх витребування від інших органів державної влади та установ.

Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.3 цієї статті у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації.

З урахуванням зазначеного, на підставі встановлених в судовому засіданні фактів, суд приходить до висновку, що не приймаючи рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги у місячний строк після отримання від ІНФОРМАЦІЯ_5 висновку та необхідних документів, відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, необґрунтовано та не добросовісно, у зв'язку з чим позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання цієї бездіяльності протиправною підлягають задоволенню.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.

В ході розгляду справи позивачі довели суду ті обставини, на які вони посилалися в обґрунтування заявлених вимог, а відповідач не надав суду належних доказів на підтвердження своїх заперечень проти позову.

Вирішуючи питання про спосіб відновлення порушеного права позивачів, суд виходить з того, що захист прав в адміністративному судочинстві має бути ефективним. Це означає, що задовольняючи адміністративний позов, суд повинен вжити всіх заходів для поновлення порушеного права.

Зважаючи на викладене вище, виходячи із конституційних принципів і загальних засад права, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про та стягнення на їх користь та на користь неповнолітнього ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , одноразової грошової допомоги у розмірі 609000грн. в рівних частках також підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, треті особи: в/ч НОМЕР_1 , Сумського обласного військового комісаріата, про визнання бездіяльності протиправною та стягнення одноразової грошової допомоги задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України щодо неприйняття у встановлений законодавством строк рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги членам родини загиблого військовослужбовця ОСОБА_5 .

Стягнути з Міністерства оборони України (03168, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 6, код ЄДРПОУ 00034022) одноразову грошову допомогу у зв'язку із загибеллю військовослужбовця ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 і загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 під час проходження військової служби, у розмірі 609000 грн. (шістсот дев'ять тисяч грн.) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_6 ), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_7 ) та неповнолітнього ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в рівних частках.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено та підписано 06.05.2015 року.

Головуючий суддя (підпис) О.О. Осіпова

Судді М.М. Шаповал

А.Б. Діска

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.О. Осіпова