Ухвала від 08.05.2015 по справі 813/2310/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

08 травня 2015 року

Справа 813/2310/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кузан Ростислав Ігорович, перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожні знаки» до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дорожні знаки» звернулось у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення комітету конкурсних торгів Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради щодо розгляду та відхилення пропозицій конкурсних торгів на закупівлю послуги від 19.03.15р.

Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно з положеннями підпунктів 4, 6 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує: чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

За положеннями пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова особа, чи службова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно з частиною 1 статті 5 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” система місцевого самоврядування включає, зокрема, сільську, селищну, міську раду.

Частиною 1 статті 11 цього ж Закону передбачено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Відповідно до Ухвали Львівської міської ради від 07.02.13р. №2080 “Про внесення змін до структури виконавчих органів Львівської міської ради, затвердження загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів” Шевченківська районна адміністрація входить до структури виконавчих органів Львівської міської ради та відноситься до системи органів місцевого самоврядування.

Підсумовуючи викладене, оскільки відповідачем у даному адміністративному позові є виконавчий орган Львівської міської ради, то відповідно до положень частини 1 статті 18 КАС України, даний адміністративний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, а не окружному адміністративному суду.

Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.11р. №3674-VI, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Керуючись статтями 18, 108, 160, 165 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дорожні знаки» до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - повернути позивачу.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Дорожні знаки» з Державного бюджету України сплачений ним згідно з платіжним дорученням №3025 від 05.05.15р. судовий збір в сумі 73, 08 грн.

Роз'яснити позивачу його право на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кузан Р.І.