Ухвала від 07.05.2015 по справі П/811/1218/15

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

про закриття провадження в справі

07 травня 2015 року Справа № П/811/1218/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Хліб Кіровоградщини"

до відповідача: Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Хліб Кіровоградщини" звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0000292207 від 13 червня 2014 року та №0000192207 від 16.04.2014року.

Ухвалою суду від 23.04.2015 року відкрито провадження в справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 07.05.2015 року.

07.05.2015 року представники позивача і відповідача в судове засідання не з'явилися.

Представниками сторін через канцелярію суду подано клопотання про затвердження примирення сторін у справі у зв'язку з досягненням податкового компромісу та закриття провадження у справі (а.с.79,81).

Суд, розглянувши матеріали справи та подані сторонами клопотання зазначає наступне.

17 січня 2015 року набув чинності Закон України №63-VIII від 25.12.2014р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Пунктом 112 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, яким цей Кодекс було доповнено Законом України № 63-VIII від 25.12.2014р., встановлено, що підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Відповідно до п.1 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.

Згідно п. 7 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.

Процедура податкового компромісу щодо розміру та строків сплати заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, встановлена цим підрозділом, поширюється також на випадки, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків має право подати до контролюючого органу, який призначив документальну перевірку або склав акт за результатами такої перевірки, відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань до податкових декларацій за звітні податкові періоди в порядку, визначеному пунктом 1 цього підрозділу.

Відповідно до п.8 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.

Після досягнення податкового компромісу згідно із цим підрозділом такі зобов'язання не підлягають оскарженню та їх розмір не може бути змінений в інших податкових періодах.

Предметом даного спору є податкові повідомлення-рішення:

- №0000192207 від 10.04.2014 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання за основним платежем податок на додану вартість у розмірі 51768,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 25884,00(а.с. 7);

- №0000292207 від 13.06.2014 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання за основним платежем податок на прибуток у розмірі 56820,00 грн., та за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 14243,00грн. (а.с.6).

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Хліб Кіровоградщини" 14 квітня 2015 року подано до податкового органу заяву №8 про намір досягнення податкового компромісу відносно податкових зобов'язань з податку на додану вартість в розмірі 51768,00 грн. та податку на прибуток 56820,00грн.

ТОВ "Хліб Кіровоградщини" сплачено 5% податкових зобов'язань з податку на додану вартість в розмірі 2588,4 грн. по податковому повідомленню-рішенню від 16.04.2014 року №0000192207 та з податку на прибуток в розмірі 2841,00 грн. по податковому повідомленню-рішення від 13.06.2014 року №0000292207, що підтверджується копією банківської виписки, долученої до матеріалів справи (а.с.78).

Рішенням Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області № 85/11-23-22-05 від 22.04.2015 року (а.с. 75,82) погоджено застосування процедури податкового компромісу за результатами розгляду заяви ТОВ "Хліб Кіровоградщини" по податковим повідомленням - рішенням від 16.04.2014 року №0000192207 та від 13.06.2014 року №0000292207.

Пунктом 112 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України передбачено, що підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.

Отже, з викладених правових норм вбачається, що примирення сторін на стадії розгляду справи у зв'язку з досягненням та виконанням ними податкового компромісу є достатньою та необхідною правовою підставою для закриття провадження у справі.

Таким чином, оскільки матеріалами справи підтверджується досягнення сторонами податкового компромісу зі сплати ТОВ "Хліб Кіровоградщини" спірного податкового зобов'язання за податковими повідомленнями-рішеннями від 16 квітня 2014 року №0000192207 з податку на додану вартість на суму основного платежу 51768,00 грн. та від 13.06.2014 року № 0000292207 з податку на прибуток на суму основного платежу 56820,00 грн., суд вважає, що, у цьому випадку, наявні достатні та необхідні правові підстави для закриття провадження у справі.

Крім цього, судом встановлено, що позивачем сплачений судовий збір в сумі 2171,76 грн. Вказана обставина підтверджується платіжним дорученням №23 від 07.04.2015року.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до абз. 1 ч. 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 2 ст.87 КАС України визначено, що порядок повернення судового збору встановлюється законом.

Статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано питання повернення сплачених сум судового збору, в тому числі визначено підстави такого повернення. Зокрема п. 5 вказаної статті зазначено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі закриття провадження у справі.

Керуючись п. 112 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення», ст.87, п.3 ч.1 ст.157, ст.160, ст.165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання сторін про закриття провадження в адміністративній справі №П/811/1218/15 - задовольнити.

Закрити провадження у справі №П/811/1218/15 за адміністративним позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Хліб Кіровоградщини" до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000292207 від 13 червня 2014 року та №0000192207 від 16.04.2014року, у зв'язку з примиренням сторін.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Хліб Кіровоградщини" з Державного бюджету України сплачений судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 2171 (дві тисячі сто сімдесят одна) грн. 76 коп.

Копію ухвали направити сторонам.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тими самими позовними вимогами не допускається.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду підпис О.С. Петренко

Згідно з оригіналом