Постанова від 05.05.2015 по справі 810/1231/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2015 року 810/1231/15

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Волкова А.С, розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Держземагентства у Вишгородському районі Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління Держземагентства у Вишгородському районі Київської області про визнання протиправними дій відповідача щодо ненадання інформації на питання 1-4 інформаційного запиту від 10.03.2015 вх. № Д-44/0/5-15, а також про зобов'язання відповідача надати повну та змістовну відповідь на питання інформаційного запиту від 10.03.2015 вх. № Д-44/0/5-15, у тому числі графічні матеріали (карти, плани) із зазначенням на них місця розташування земель ненаданих у власність та користування в розрізі угідь, що знаходяться в селі Нові Петрівці та місті Вишгороді Вишгородського району Київської області.

Ухвалою від 24.03.2015 суд відкрив скорочене провадження в адміністративній справі, запропонував відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, надати суду письмові заперечення проти позову та докази на їх підтвердження.

10 квітня 2015 року відповідач надіслав до суду письмові заперечення проти позову, в яких зазначив, що інформаційний запит позивача був розглянутий, йому надано наявну у відповідача публічну інформацію. Щодо графічних матеріалів, на яких позначені землі в межах м. Вишгороду та с. Нові Петрівці, які перебувають у державній або комунальній власності, що непередані фізичним та юридичним особам, відповідач повідомив, що ця інформація наразі не створена ні на паперових носіях, ні в електронному вигляді, таким чином відсутня у відповідача, тому надати її позивачу неможливо.

Дослідивши представлені сторонами документи та інші зібрані по справі матеріали, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.

10 березня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Управління Держземагенства у Вишгородському районі Київської області з інформаційним запитом вх. № Д-44/0/5-15 про надання суспільно-важливої публічної інформації. У запиті позивач просив розпорядника інформації надати публічну інформацію/документи, а саме:

1) усю можливу інформацію про ненадані у власність та користування земельні ділянки в розрізі угідь в с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області;

2) графічні матеріали (карти, плани, інше) із зазначенням на них місця розташування земель запитуваних в питанні №1 цього інформаційного запиту;

3) усю можливу інформацію про ненадані у власність та користування земельні ділянки в розрізі угідь в м. Вишгород Вишгородського району Київської області;

4) графічні матеріали (карти, плани, інше) із зазначенням на них місця розташування земель запитуваних в питанні №3 цього інформаційного запиту;

5) інформацію, із останньої форми статистичної звітності, яка міститься в формі 6-зем, а саме в рядку 94, 95, 96 та 97 із уточненням дати складання звіту.

Листом від 16.03.2015 вих. №56/6-15 Управління Держземагентства у Вишгородському районі повідомило позивачу, що згідно з даними державної статистичної звітності землі, не надані у власність або постійне користування в межах с. Нові Петрівці станом на 01.01.2015 становлять:

Загальна площа - 377,7622 га, в т.ч.:

сільськогосподарські землі всього - 334,3926, з них:

- рілля (гр. 5) - 232,6674 га;

- пасовища (гр. 12) - 95,7224 га;

- під господарськими будівлями і дворами (гр. 14) - 6,0028 га;

забудовані землі разом - 20,3146 га, з них:

- землі промисловості (гр. 37) - 2,0000 га;

- землі громадського призначення (гр. 43) - 0,5304 га;

- змішаного використання (гр. 44) - 0,4000 га.

Землі, що використовуються для технічної інфраструктури (гр. 50) - 14,7000 га, у т.ч. для виробництва та розпорядження електроенергії (гр. 53) - 14,7000 га.

Землі, що використовуються для відпочинку та інші відкриті землі (гр. 55) - 2,6842 га, у т.ч.: кемпінгів, будинків для відпочинку або проведення відпусток (гр. 57) - 2.6872 га;

Інші землі:

відкриті заболочені землі (низинні) (гр.65) - 10,5080 га;

піски (включаючи пляжі) (гр. 69) - 12,5470 га.

Землі, не надані у власність або постійне користування в межах м. Вишгород станом на 01.01.2015 р. становлять:

Загальна площа-315,1068 га, в т.ч.:

Сільськогосподарські землі всього - 32,3055, з них:

- рілля (гр. 5)-23,1924 га;

- сіножаті (гр. 11)- 0,3512 га;

- пасовища (гр. 12) - 8.7619 га;

- під господарськими будівлями і дворами (гр. 14) - 6,0028 га;

Лісові землі - 90,7269 га, з них:

- вкриті лісовою (деревною та чагарниковою) рослинністю (гр.23) - 49,7269 га;

Чагарники (гр. 28) -41,0000 га.

Забудовані землі разом - 18,6928 га. з них:

- землі промисловості (гр. 37) - 0,5631 га;

- землі комерційного та іншого використання (гр. 42) -1,6694 га;

- землі громадського призначення (гр. 43) - 8,7085 га.

Землі, що використовуються для відпочинку та інші відкриті землі (гр. 55) - 7,7518 га, у т.ч.: - зайнятих поточним будівництвом (гр. 58) - 7,7518 га.

Інші землі:

піски (включаючи пляжі) (гр. 69) - 173,3816 га.

Відповідач також повідомив, що графічні матеріали (карти плани інше) із зазначенням на них місця розташування земель, ненаданих у власність чи користування в розрізі угідь в с. Нові Петрівці та м. Вишгород, в нього відсутні, оскільки не були створені або отримані в процесі виконання владних повноважень. Тому, посилаючись на частину першу статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", відповідач відмовив у наданні вказаної інформації/документів.

На думку позивача, відповідач надав неповну відповідь на його інформаційний запит, адже проігнорував вимоги надати усю можливу інформацію про ненадані у власність та користування земельні ділянки в розрізі угідь в с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області та в м. Вишгород Вишгородського району Київської області, а також графічні матеріали (карти, плани) із зазначенням на них місця розташування земель ненаданих у власність та користування в розрізі угідь (пункти 1-4 інформаційного запиту), тому він звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Отже інформація вважається публічною за наявності двох умов:

- вона повинна бути відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація;

- вона знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом,

Таким чином, витребувана особою публічна інформація має бути створена та об'єктивно існувати до моменту її витребування особою у розпорядника публічної інформації.

З наданої позивачу відповіді убачається, що графічні матеріали (карти, плани, інше) із зазначенням на них місця розташування земель, ненаданих у власність чи користування в розрізі угідь в с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, м. Вишкород Київської області у відповідача відсутні, адже не були створені або отримані в процесі виконання владних повноважень.

Згідно з частиною першою статті 22 вказаного Закону розпорядник інформації має право відмовити в задоволені запиту у випадку, якщо розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит.

Таким чином, оскільки відповідач надав позивачу наявну в нього інформацію щодо земельних ділянок, які не надані у власність або постійне користування в межах населених пунктів на території Вишгородської міської ради та Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області (згідно з формою 6-зем), а інша запитувана публічна інформація в нього відсутня, суд дійшов висновку, що підстави для задоволення позову відсутні.

Аналогічна правова позиція за таких самих обставин висловлена Вищим адміністративним судом в ухвалі від 18.12.2014 в адміністративній справі К/800/56876/14 (810/3305/14) за позовом ОСОБА_3 до Управління Держземагентства у Вишгородському районі Київської області про зобов'язання надати публічну інформацію.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Відповідач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, тому підстави для присудження на його користь судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову, - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Волков А.С.