12 травня 2015 р. Справа № 804/6045/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Дніпропетровської обласної громадської організації "Дніпропетровський координаційно - експертний центр з питань регуляторної політики" до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Житомирській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
08 травня 2015 року Дніпропетровської обласної громадської організації "Дніпропетровський координаційно - експертний центр з питань регуляторної політики" до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Житомирській області про:
- визнання протиправною відмову Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Житомирській області у задоволенні запиту Дніпропетровської обласної громадської організації "Дніпропетровський координаційно - експертний центр з питань регуляторної політики" про надання публічної інформації від 20.03.2015;
- зобов'язання Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Житомирській області надати Дніпропетровській обласній громадській організації "Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики" запитувану інформацію.
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до ч. ч. 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 590-VII від 19.09.2013) ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір", що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 23.01.2015 року "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", з урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Предметом позову є вимоги позивача про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії (вимоги немайнового характеру).
Таким чином, за подання адміністративного позову позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимоги немайнового характеру в розмірі 146, 16 грн.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем надано документ, що підтверджує сплату судового збору за подання адміністративного позову в сумі 73,08 грн.
Згідно зі статтею 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Адміністративний позов Дніпропетровської обласної громадської організації "Дніпропетровський координаційно - експертний центр з питань регуляторної політики" до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Житомирській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк до 25 травня 2015 р. для усунення недоліків шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 73,08 грн.
Роз'яснити заявнику, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України заява повертається заявникові, якщо він не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя О.В. Царікова