Постанова від 25.06.2009 по справі 2а-3518/09/0670

h

справа № 2а-3518/09/0670

категорія 2.19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сичової О.П. ,

при секретарі - Мельник К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

запозовом Державного підприємства "Білокоровицьке лісове господарство"

до Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області (м. Олевськ)

про скасування рішень,-

встановив:

Державне підприємство "Білокоровицьке лісове господарство "звернулосьдо суду з позовом до Управління Пенсійного фонду в Олевському районі Житомирської області про визнання протиправними та скасування рішень від 06.02.2009 р. № 97,18.02.2009 № 105,19.02.2009 № 113,04.03.2009 № 121,17.03.2009 № 167,25.03.2009 № 171,25.03.2009 № 176,22.04.2009 № 239,07.05.2009 № 302,07.05.2009 № 303 , 08.05.2009 № 306.

Вказані рішення позивач вважає протиправними і просить їх скасувати.

В обґрунтування своєї правової позиції вказує, що зазначені рішення про застосування фінансових санкцій мають бути укладені на підставі актів перевірки або актів звірок, а такі акти відсутні. Крім того на розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.02.2009 р. за № 175-р " Про затвердження графіка погашення у 2009 році заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне страхування на підставі якого Державним комітетом лісового господарства України було видано наказ від 25.02.2009 року за № 42 ,яким було затверджено графік погашення у 2009 році заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне страхування ,в тому числі і підприємству позивача.

В судому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував. Просив відмовити у задоволенні позову. Вказує, що спірні рішення прийняті правомірно на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Наголошує ,що діючим законодавством не передбачено обов'язкового складання акту перевірки чи акту звірки з боржником для застосування штрафних (фінансових ) санкцій у випадку несвоєчасної сплати (перерахування ) страхових внесків.Підставою в даному випадку для застосування фінансових санкцій та нарахування пені є дані особового рахунку платника ,які свідчать про порушення у порядку сплати страхових внесків.В письмових заперечення відповідач заявив до позивача зустрічні вимоги про стягнення 160271 грн.57 коп.В судовому засіданні представник відповідача просив заявлені зустрічні вимоги не розглядати як такі ,що заявлені з порушенням кодексу адміністративного судочинства.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні позову слід відмовити зважаючи на слідуюче:

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. № 97 від 06.02.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 20% від кількості днів затримки за період з 20.11.2008 по 04.02.09 на суму 4791,50 грн. та нараховано пеню у розмірі 1578,33 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. № 105 від 18.02.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 20% від кількості днів затримки за період з 20.11.2008 р. по \12.02.2009р. на суму 6416,97 грн. та нараховано пеню у розмірі 2662,48 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. №113 від 19.02.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 20% від кількості днів затримки за період з 20.11.2008 р. по 15.02.2009 р. на суму 1500,00 грн. та нараховано пеню у розмірі 637,50 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. №121 від 04.03.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 10.11.2008 р. по 25.06.2009 р. на суму 1944,69грн. та нараховано пеню у розмірі 1554,96 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. №167 від 17.03.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 20.11.2008 р. по 16.03.2009 р. на суму 9750,00 грн. та нараховано пеню у розмірі 2169,60 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. №171 від 25.03.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 20.11.2008 р. по 18.03..2009 р. на суму 10276,30 грн. та нараховано пеню у розмірі 2408,26,50 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. №176 від 25.03.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 20.11.2008 р. по 24.03.2009 р. на суму 3450,00 грн. та нараховано пеню у розмірі 855,60 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. № 239 від 22.04.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 20.11.2008 р. по 15.04.2009 р. на суму 16885,95 грн. та нараховано пеню у розмірі 10451,31 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. №302 від 07.05.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 22.12.2008 р. по 28.04.2009 р. на суму 2274,50 грн. та нараховано пеню у розмірі 577,73 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. № 303 від 07.05.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 22.12.2008 р. по 30.04.2009 р. на суму 24058,42 грн. та нараховано пеню у розмірі 6207,07 грн.

Рішенням начальника УПФ в Олевському районі Житомирської обл. № 306 від 08.05.2009 р. застосовано до позивача фінансову санкцію у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% від кількості днів затримки за період з 22.12.2008 р. по 07.05.2009 р. на суму 34450,00 грн. та нараховано пеню у розмірі 9370,40 грн.

З вказаними рішеннями позивач не погодився та оскаржив їх до суду.

Дані правовідносини регулюються Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі - Закон), та Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663.

Відповідно до ч.15 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"( далі -Закон №1058), - строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується. Також, відповідно до ч.1 ст.5 Закону №1058, - цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; дія інших нормативно-правових актів може поширюватись на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно п.2 ч.9 ст.106 Закону виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;

Відповідно до цього, посилання позивача на розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.02.2009 р. за № 175-р " Про затвердження графіка погашення у 2009 році заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне страхування на підставі якого Державним комітетом лісового господарства України було видано наказ від 25.02.2009 року за № 42 ,яким було затверджено графік погашення у 2009 році заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне страхування ,в тому числі і підприємству позивача спростовується тією обставиною, що зазначений графік не скасовує і не змінює закріплений Законом України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" існуючий порядок сплати страхових внесків , фінансових санкцій та пені.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженими певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, судом визнається, що в позовній заяві відсутні достатні докази, які б свідчили про необґрунтованість спірних рішень відповідача.

На підставі викладеного, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 року, керуючись ст. ст. 94, 158 -163, 167, 254 КАС України, суд,

постановив:

У задоволенні позову Державного підприємства "Білокоровицьке лісовегосподарство" до Управління Пенсійного фонду в Олевському районі Житомирської області про визнання протиправними та скасування рішень від 06.02.2009 р. № 97,18.02.2009 № 105,19.02.2009 № 113,04.03.2009 № 121,17.03.2009 № 167,25.03.2009 № 171,25.03.2009 № 176,22.04.2009 № 239,07.05.2009 № 302,07.05.2009 № 303 ,08.05.2009 № 306 відмовити.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата виготовлення повного тексту постанови 30.06.09 року.

Головуючий суддя: О.П. Сичова