09 квітня 2015 рокусправа № 804/13958/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Ясенової Т.І.
суддів: Головко О.В. Суховарова А.В.
секретар судового засідання: Троянов А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2014 року у справі №804/13958/14 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „АГРО-ЛАЙН" до
Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,-
05 вересня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю „АГРО-ЛАЙН" (далі - ТОВ „АГРО-ЛАЙН") звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська), у якому просило визнати протиправними дії відповідача щодо невизнання як податкової звітності податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2014 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів за травень 2014 року ТОВ „АГРО-ЛАЙН", поданих 20 червня 2014 року. Зобов'язати ДПІ Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська визнати поданою 20 червня 2014 року податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів за травень 2014 року ТОВ „АГРО-ЛАЙН", поданих 20 червня 2014 року. Зобов'язати відповідача визнати податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року та ТОВ „АГРО-ЛАЙН", поданих 20 червня 2014 року. Зобов'язати відповідача відобразити показники податкової декларації ТОВ „АГРО-ЛАЙН" з податку на додану вартість за травень 2014 року з розшифровки податкових зобов!язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів за травень 2014 року, в електронних базах даних податкової звітності, у тому числі в картці особового рахунку ТОВ „АГРО-ЛАЙН"
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2014 року позов задоволено частково. Визнано протиправними дії ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська щодо невизнання як податкової звітності податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2014 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів за травень 2014 року ТОВ „АГРО-ЛАЙН", поданих 20 червня 2014 року. Зобов'язано ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська визнати поданою 20 червня 2014 року податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів за травень 2014 року ТОВ „АГРО-ЛАЙН", поданих 20 червня 2014 року. Зобов'язано відповідача визнати податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року та ТОВ „АГРО-ЛАЙН", поданих 20 червня 2014 року. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування судом обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представника відповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла наступних висновків.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до відмітки про отримання поштової кореспонденції 20 червня 2014 року ТОВ „АГРО-ЛАЙН" у відповідності до вимог Податкового кодексу України подало до Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року з додатком 5 до податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2014 року.
Листом №12894/10/04-61-18-02 від 01 липня 2014 року на адресу ТОВ „АГРО-ЛАЙН" надійшов лист ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська, яким повідомлено позивача, що звітна податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2014 року складена з порушенням вимог пункту 48.3 та пункту 48.4 статті 48 Податкового кодексу України та вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року за №1492, відповідно, пунктом 48.7 статті 48 Податкового кодексу України передбачено, що податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією. ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська запропоновано ТОВ „АГРО-ЛАЙН" надати звітну податкову декларацію з ПДВ, оформлену згідно вимог чинного законодавства.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація - це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до пунктів 48.2 та 48.3 статті 48 Податкового кодексу України обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків. Податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності). Також форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити, як відмітка про звітування за спеціальним режимом; код виду економічної діяльності (КВЕД); код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; індивідуальний податковий номер та номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.
Відповідно до пункту 45.2 статті 45 Податкового кодексу України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Пунктом 49.10.та 49.11 статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється. У разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.
Відповідно до пункту 49.13 статті 49 Податкового кодексу України у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку про правомірність рішення суду першої інстанції, яким встановлено, що надані ТОВ „АГРО-ЛАЙН" до ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська декларації з ПДВ за травень 2014 рік та додатків до неї відповідають вимогам, передбачених пунктом 48.3 статті 48 Податкового кодексу України та відповідно до листа ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська за № №12894/10/04-61-18-02 від 01 липня 2014 року відповідачем не вказано які саме порушення були вчиненні позивачем при поданні податкової звітності та не зазначено причини відмови у її прийнятті, що, в свою чергу, не дозволяють платнику податків усунути недоліки та виконати свій обов'язок із надання до контролюючого органу належним чином оформленої податкової звітності. Визнання податкової декларації ТОВ „АГРО-ЛАЙН" з податку на додану вартість за травень 2014 року (додаток 5) та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів за травень 2014 року поданою в день її фактичного отримання ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська - 20 червня 2014 року є правомірним, законним та обґрунтованим.
На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції вірно встановлено обставини справи та правильно застосовано до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2014 року у справі №804/13958/14 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: Т.І. Ясенова
Суддя: О.В. Головко
Суддя: А.В. Суховаров
і