Справа № 500/2546/15-п
Провадження № 3/500/797/15
Іменем України
06 травня 2015 року м. Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Яковенко І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1, що народився 22 березня 1962 року, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 30 квітня 2015 року, о 22:30 годині, на озері Катлабух поблизу с. Кислиця Ізмаїльського району Одеської області, здійснював незаконний вилов риби забороненим знаряддям лову однією сіткою в період державної заборони, не маючи на це спеціального дозволу, чим порушив вимоги п. п. 3.15, 4.14.1 Правил спортивного та любительського рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 р. N 19, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 р. за N 269/3562, чим грубо порушив правила рибальства, а саме здійснював рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову, не маючи дозволу на промисел, в період державної заборони.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить відповідна його розписка, про причину своєї неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав, у зв'язку з чим суд у відповідності до ч. 1 ст. 268 КУпАП вважає за можливе розглянути справу у його відсутності. Більше того, до протоколу про адміністративне правопорушення долучена його заява від 30.04.2015 р., в якій він зазначає, що у випадку його неявки до суду справа може бути розглянута без його участі.
Винність ОСОБА_1 у грубому порушенні правил рибальства повністю підтверджуються сукупністю наступних доказів, досліджених судом.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, у тому числі, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, речовими доказами, протоколом про вилучення речей, а також іншими документами.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме здійснював рибальство в період державної заборони із застосуванням заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову, не маючи дозволу на промисел.
Відповідно до даних письмових пояснень притягуваного ОСОБА_1, останній при складанні протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП, повністю визнав свою вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення.
Більш того, його вина також підтверджується вилученою сіткою, даними квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час провадження у справах про адміністративні правопорушення; даними приймального акту описом вилучених знарядь лову.
Таким чином, аналіз сукупності усіх даних, що містяться в досліджених у суді доказах, дозволяє суду дійти висновку про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, які відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Таким чином, з урахуванням вказаних обставин справи, приймаючи до уваги особу ОСОБА_1, суд вважає, що достатнім і необхідним для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень є накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу. Суд також враховує ту обставину, що ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства за допомогою сітки, якою він намагався здійснити вилов риби, а також те, що рибу він не виловив, тому в даному випадку, за доцільним буде конфіскувати лише зазначену ліскову сітку.
Крім того, суд вважає за необхідне в силу ч. 1 ст. 401 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 р., а саме в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 36,54 грн.
Керуючись ст. ст. 280, 283 - 285 Кодексу України
про адміністративні правопорушення, суддя -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника - однієї ліскової сітки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Ізмаїльського міськрайонного суду ОСОБА_2