Постанова від 30.07.2009 по справі 2а-7685/09/1/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.07.09Справа №2а-7685/09/1/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Дубиніній А.В., за участю

представника позивача - Корницької В.М., довіреність 3 № 3/9/10-00 від 08.01.09 року,

представника відповідача - Іванової Л.Г., довіреність № 2 від 30.07.09 року,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Сакської об'єднанної державної податкової інспекції в АРК

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зіза"

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом Сакська ОДПІ АР Крим до ТОВ «Зіза» про стягнення 12227,90 гривень податкової заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.06.09 року по справі було відкрито провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.06.09 року по справі було закінчено підготовче провадження та справу призначеного до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача Сакської ОДПІ АР Крим позовні вимоги підтримав у повному обсязі та по суті справи пояснив наступне. Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи податкової служби України покладені функції держави в здійсненні контролю за дотриманням податкового законодавства, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків і зборів, а також неподаткових доходів, встановлених законодавством. Статус державної податкової служби як державного органу, уповноваженого на виконання функцій держави, визначений ст. ст. 8 - 10 вищезгаданого Закону. При здійсненні своєї діяльності державні податкові інспекції виконують надані законом повноваження органу виконавчої влади.

ТОВ «Зіза» є юридичною особою, зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 437625, довідкою Головного управління статистики в АРК № 05.3-6-06/267 від 16.02.2006 року, витягом з ЄДРПОУ серії АВ № 337687.

Відповідачем не було сплачено орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності за березень 2009 року у розмірі 5324,27 гривні, та за квітень 2009 року - у розмірі 6903,63 гривні. Таким чином, загалом сума наявного у ТОВ «Зіза» податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності складає 12227,90 гривень

03.02.2009 року Сакською ОДПІ в АР Крим була складена перша податкова вимога від 03.02.2009 року № 1/47 на суму податкового боргу ТОВ «Зіза» в розмірі 5193,99 гривні. Податкова вимога від 03.02.2009 року була надіслана відповідачеві 04.02.09 року та фактично отримана відповідачем (уповноваженою особою ТОВ «Зіза») 07.02.09 року, що підтверджується підписом посадової особи ТОВ «Зіза» на поштовому повідомленні.

10.03.09 року Сакською ОДПІ в АР Крим була складена друга податкова вимога від 10.03.09 року № 2/116 на суму податкового боргу ТОВ «Зіза» в розмірі 8681,17 гривня. Податкова вимога від 10.03.09 року була надіслана відповідачеві 20.03.09 року, та фактично ним отримана 24.03.09 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 53322.

Сума боргу відповідачем не погашена у повному обсязі.

Посадовими особами Сакської ОДПІ АР Крим було прийнято рішення № 43/24-00 від 27 квітня 2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Однак ТОВ «Зіза» у добровільному порядку погашати заборгованість відмовляється.

Таким чином, погасити заборгованість відповідача шляхом застосування інших мір примусового стягнення або ініціювати процедуру банкрутства не представляється можливим, оскільки боржник знаходиться за місцем реєстрації, а сума податкового боргу складає менше трьохсот мінімальних заробітних плат. Враховуючи наступне, представник позивача просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

У судовому засіданні представник відповідача ТОВ «Зіза» позов визнав у повному обсязі та пояснив, що податковий борг не сплачений повному обсязі у зв'язку з тяжкими матеріальними обставинами.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача та відповідача по суті справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що Сакська ОДПІ АР Крим є органом виконавчої влади та суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що Сакська ОДПІ АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.

Судом встановлено, що ТОВ «Зіза» є юридичною особою, зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 437625, довідкою Головного управління статистики в АРК № 05.3-6-06/267 від 16.02.2006 року, витягом з ЄДРПОУ серії АВ № 337687.

Відповідно до довідки Головного управління статистики в АРК № 05.3-6-06/267 від 16.02.2006 року та Статуту ТОВ «Зіза», затвердженого загальними зборами учасників 16 грудня 2003 року (протокол № 13), зареєстрованого виконкомом Сімферопольської міської ради 21.06.2004 року, ТОВ «Зіза» здійснює оптову торгівлю напоями, неспеціалізовану оптову торгівлю продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, виробництво мінеральних вод та прохолодних напоїв, а також інші види оптової торгівлі.

Судом встановлено, що ТОВ «Зіза» перебуває на обліку в органах державної податкової служби з 14.02.2007 року, що підтверджується службовою запискою Сакської ОДПІ в АР Крим від 10.06.2009 року.

Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «Зіза» є суб'єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що відповідач є платником орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідно до ст. 16 Закону України “Про плату за землю” облік громадян - платників орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і нарахування відповідних сум проводиться щороку станом на 1 травня.

Таким чином, ТОВ «Зіза» зобов'язане подавати до Сакської ОДПІ в АР Крим протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Згідно ст.. ст. 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» зазначені види зборів і податків є податковим зобов'язанням. Згідно пп. 4.1.1. п. 4.1. ст.. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 - III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1. ст.. 5 від 21.12.2000 року № 2181 - III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно договору оренди землі на 2009 рік, укладеного між керівником ТОВ «Зіза» та Сакським міськвиконкомом від 30.10.2007 року терміном дії до 22.02.2013 року, ТОВ «Зіза» має щорічно сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 83415,36 гривень.

Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 28.02.2009 року № 635, якою ТОВ «Зіза» задекларувало орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 83415,36 гривень (по 6951,28 гривні щомісячно).

Згідно договору оренди землі за лютий 2009 року, укладеного між керівником ТОВ «Зіза» та Сакським міськвиконкомом від 30.10.2007 року терміном дії до 22.02.2013 року, ТОВ «Зіза» має сплатити 13916,18 гривень.

20.03.2009 року до Сакської ОДПІ в АР Крим була подана уточнююча податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 20.03.2009 року № 3806, якою ТОВ «Зіза» уточнила орендну плату за землю, а саме за лютий 2009 року ТОВ «Зіза» було зазначено орендну плату у розмірі 7005,70 гривень, а за березень 2009 року - 6910,43 гривень. Таким чином, різниця між старим значенням орендної плати за землю за березень 2009 року, зазначеними у декларації № 635 від 28.02.09 року, та уточненими значеннями орендної плати за землю за березень 2009 року згідно уточнюючої декларації від 20.03.09 року № 3806, складає 40,85 гривень.

26.05.2009 року до Сакської ОДПІ в АР Крим була подана уточнююча податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 26.05.2009 року № 12342, якою ТОВ «Зіза» уточнила орендну плату за землю, а саме за квітень 2009 року ТОВ «Зіза» було зазначено орендну плату у розмірі 6903,63 гривні, а за червень 2009 року - 6869,58 гривень. Таким чином, різниця між старим значенням орендної плати за землю за квітень 2009 року, зазначеними у декларації № 635 від 28.02.09 року, та уточненими значеннями орендної плати за землю за квітень 2009 року згідно уточнюючої декларації від 26.05.09 року № 12342, складає 47,65 гривень.

Судом встановлено, згідно облікової картки платника податків станом на 09.06.09 року, звіту зі штрафних санкцій станом на 09.06.09 року, розрахунку суми боргу за період з 30.04.2009 року по 10.06.2009 року, відповідачем борг був погашений частково - за березень 2009 року в розмірі 1586,16 гривень, в решті заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за березень 2009 року у розмірі 5324,27 гривні, та за квітень 2009 року - у розмірі 6903,63 гривні сплачено не було. Таким чином, загалом сума наявного у ТОВ «Зіза» податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності складає 12227,90 гривень.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 03.02.2009 року Сакською ОДПІ в АР Крим була складена перша податкова вимога від 03.02.2009 року № 1/47 на суму податкового боргу ТОВ «Зіза» в розмірі 5193,99 гривні. Податкова вимога від 03.02.2009 року була надіслана відповідачеві 04.02.09 року та фактично отримана відповідачем (уповноваженою особою ТОВ «Зіза») 07.02.09 року, що підтверджується підписом посадової особи ТОВ «Зіза» на поштовому повідомленні.

Судом встановлено, що 10.03.09 року Сакською ОДПІ в АР Крим була складена друга податкова вимога від 10.03.09 року № 2/116 на суму податкового боргу ТОВ «Зіза» в розмірі 8681,17 гривня. Податкова вимога від 10.03.09 року була надіслана відповідачеві 20.03.09 року, та фактично ним отримана 24.03.09 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 53322.

Судом встановлено, що станом на день розгляду справи відповідачем не погашені суми податкового зобов'язання з податку, вказані у першій та другій податкових вимогах.

Згідно матеріалів справи, наданих позивачем, встановлено, що відповідачем не сплачено суму наявного у нього податкового боргу у розмірі 12227,90 гривень, що підтверджується даними облікової картки платника податків станом на 09.06.09 року, звіту зі штрафних санкцій станом на 09.06.09 року, розрахунку суми боргу за період з 30.04.2009 року по 10.06.2009 року.

Таким чином, податковий борг ТОВ «Зіза» складає 12227,90 гривень.

Відповідно до п. 1.3. ст.. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Посадовими особами Сакської ОДПІ в АР Крим було винесено рішення № 43/24-00 від 27 квітня 2009 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, яким було вирішено здійснити стягнення засобів і продаж інших активів, що знаходяться у власності платника податків ТОВ «Зіза», а також тих активів, право власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі викладеного, суд вважає, що несплата ТОВ «Зіза» у встановлені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ встановленої плати за землю за березень - квітень 2009 року є повністю доведеною позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судом встановлено, що позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з ТОВ «Зіза», що підтверджується складеним позивачем рішенням № 43/24-00 від 27 квітня 2009 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з ТОВ «Зіза» (ідентифікаційний код 22322342) податкову заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 12227,90 гривень (призначення платежу - «погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб», р/р 33214812700021 в ГУ ДКУ в АР Крим, Місцевий бюджет м. Саки АР Крим, код платежу 13050200, МФО 824026, ЗКПО 34740887).

3. Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня оголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня оголошення постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.