ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № 6/345
м. Київ
27.07.2009 р. № 2а-3214/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
за позовом Заступник прокурора Деснянського району міста Києва
до Товариство з обмеженою відповідальністю"Фінансовий світ"
про стягнення штрафних санкцій у розмірі 2000,00грн.
За участю представників сторін
позивача (прокуратури): Холянівська Н.Г.
позивача: Іванченко М.С.
відповідача: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 27.07.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Позивач -Заступник прокурора Деснянського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача -Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансовий світ»про стягнення коштів в сумі 2 000,00 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач порушив вимоги п. 5 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23.02.2006 р. №3480-ІУ та п.11 гл.3 розділу ІІ «Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку -діяльності з торгівлі цінними паперами»затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 р. № 346, та п. 2.1.1 розділу ІІ «Положення про порядок складання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами та подання відповідних документів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку»затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.06.2004 р. № 279, а саме, ненадання адміністративних даних за ІУ квартал 2007 року. За виявлене порушення позивачем було застосовано штрафну санкцію в 2000,00 грн. відповідно до ст.. 8, ст.. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та п. 1.4 розділу 17 «Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 2272.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.06.2009 р. по справі №2а-3214/09/2670 було зупинено провадження у справі, в зв'язку з неповідомленням відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансовий світ»про час слухання справи.
Позивачем - Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві було подане оголошення в «Відомостях Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку»від 07.07.20009 р. № 123.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи ТОВ «Фінансовий світ»було повідомлено належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансовий світ»здійснює свою господарську діяльність у сфері торгівлі цінними паперами.
Згідно з ч. 5 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року. Квартальна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість); квартальна фінансова звітність; участь емітента у створенні інших підприємств, установ та організацій. Емітент має право додатково подавати іншу інформацію.
Згідно з п.11 гл.3 розділу ІІ «Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку -діяльності з торгівлі цінними паперами»затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 р. № 346, передбачено що ліцензіат зобов'язаний надавати до Комісії адміністративні дані відповідно до рішення Комісії від 08.06.2004 N 279 "Про затвердження Положення про порядок складання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами та подання відповідних документів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.09.2004 за N 1122/9721.
Копія фінансової звітності, яка надається ліцензіатом згідно з цим пунктом у письмовій формі, надається також в електронній формі у форматі, визначеному Комісією.
Відповідачем надано зазначену інформацію до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві з порушенням терміну, визначеного законодавством.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України»від 30.10.1996 р. № 448/96-ВР, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
В порушення відповідачем ст. 8 Закону України № 448/96 за несвоєчасне надання копії фінансової інформації, позивачем було складено Акт № 251-ДМ від 18.06.2008 р. про правопорушення на ринку цінних паперів.
В зв'язку із виявленим порушенням, позивачем була винесена постанова № 462-ДМ від 03.07.2008 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів та накладено штраф в розмірі 2000,00 грн.
Відповідно до п.11 ст.8 Закону України № 448/96, в разі виявлення правопорушення позивач надсилає матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.
Крім того, відповідно з п.14 ст. 8 Закону України № 448/96, позивач має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст.11 Закону України № 448/96, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
1) розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску в установленому законом порядку - у розмірі від десяти до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі до ста п'ятдесяти відсотків прибутку (надходжень), одержаних в результаті цих дій;
2) здійснення діяльності на ринку цінних паперів без спеціального дозволу (ліцензії), якщо законом передбачено одержання спеціального дозволу (ліцензії) для здійснення такої діяльності, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
3) ненадання інвестору в цінні папери (у тому числі акціонеру) на його письмовий запит інформації про діяльність емітента в межах, передбачених законом, або надання йому недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
4) несвоєчасне надання інформації інвесторам в цінні папери на їх письмовий запит -
у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
8) невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
9) порушення емітентом чи професійним учасником ринку цінних паперів порядку ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів, що призвело до втрати системи реєстру (її частини), а також ухилення від внесення змін або внесення завідомо недостовірних змін до системи реєстру або до системи депозитарного обліку -
у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
10) порушення емітентом порядку прийняття рішення про передачу ведення реєстру власників іменних цінних паперів та/або порядку передачі ведення реєстру власників іменних цінних паперів -
у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із зупиненням перереєстрації прав власності на цінні папери такого емітента;
11) маніпулювання цінами під час здійснення операцій з цінними паперами -
у розмірі від десяти до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі до ста п'ятдесяти відсотків прибутку (надходжень), одержаних в результаті цих дій;
12) незаконне використання інсайдерської інформації - у розмірі від десяти до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі до ста п'ятдесяти відсотків прибутку (надходжень), одержаних в результаті цих дій.
Інформацією, яка опубліковується, розміщується у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або подається до Комісії, вважається регулярна інформація про емітента, особлива інформація про емітента, інформація про іпотечні цінні папери, інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій, інформація про облік іменних цінних паперів, інформація, яка подається уповноваженими рейтинговими агентствами, адміністративні дані учасників ринку цінних паперів.
Крім застосування фінансових санкцій за правопорушення, зазначені у цій статті, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку може зупиняти або анулювати ліцензію на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку, яку було видано такому професійному учаснику фондового ринку.
Крім застосування фінансових санкцій за правопорушення, зазначені у цій статті, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку може анулювати свідоцтво про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації фондового ринку, яке було видано такому об'єднанню.
Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Згідно зі ст.7 Закону України № 448/96, позивач здійснює захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Відповідач повинен був перерахувати штраф на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, протягом 15 днів з моменту отримання постанови № 462-ДМ від 03.07.2008 року і копію платіжного доручення направити до позивача. Однак, відповідач зазначені штрафні санкції не сплатив.
Згідно статті 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Отже, ненадходження суми спричиняє матеріальну шкоду інтересам держави.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається при їх обґрунтуванні.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом примусового стягнення в рахунок погашення боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансовий світ» штрафну санкцію у розмірі 2 000,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансовий світ»(01103, м. Київ, вул. Драгоманова, б.10/10, к. 61 код ЄДРПОУ 34728592, р/р26005059609100 у АКІБ «Укрсиббанк»МФО 351005) на користь державного бюджету України, стягувач Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві (03680, м. Київ. вул.. Горького, 51) кошти в сумі 2000,00 грн. (дві тисячі грн. 00 коп.) на рахунки відкриті в управліннях Державного казначейства за місцезнаходженням платника за балансовим рахунком 3111 «надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.