Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
16.01.2009р. № 2-а- 30351/09/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Чалий І.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1до Управління міністерстава внутрішніх справ України в Харківській області, третя особа: ОСОБА_2 про скасування постанови
Позивач - ОСОБА_1, звернувшись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Міністерстава внутрішніх справ України в Харківській області просить: скасувати постанову АХ №016637 за справою про адміністративне правопорушення від 05.12.2008 року у відношенні позивача, накладене ІДПС БДПС ДАЇ УМВС України в Харківській області, як незаконне .
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 08.01.09 він отримав конверт з повідомленням, в якому знаходилась постанова АХ №016637 за справою про адміністративне правопорушення від 05.12.2008 року, складене інспектором ІДПС БДПС ДАЇ м.Харкова ОСОБА_2.. Відповідно до зазначеної постанови, позивач 05.12.2008 року, керуючи автомобілем ДЕУ, реєстраційний номер НОМЕР_1 по вул.Бєлгородське шосе в м.Харкові, зі швідкісттю 83 км/год, що підтверджується фотознімком, порушив п.12.4 ПДД України і повинен нести відповідальність за ст. 124 ч.1 КУпАП. З отриманою постановою позивач не погоджується і вважає її незаконною та надуманою.
З позовної заяви вбачається, що позивач фактично оскаржує дії співробітників ДАЇ , під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення постанови про накладення штрафу за порушення правил дорожнього руху.
Відповідно до вимог ст.4 КАСУ правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Правосуддя в Україні здійснюється шляхом розгляду і вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України.
Під час розгляду судами цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення останні, мають розглядатися в порядку, визначеному відповідно Цивільним процесуальним кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Кримінально - процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Кодексом України про адміністративні правопорушення.
В даному випадку дії співробітника ДПС можуть бути оскаржені до суду відповідно до ст. 256 КУпАП, в якій зазначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
З п.3 ч.1, ч. 3 ст. 288 КУпАП вбачається, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: 3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, рішення якого є остаточним. Скарга подається в орган (посадовій особі), який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом трьох діб надсилається разом із справою органу (посадовій особі), правомочному відповідно до цієї статті її розглядати. Особа, яка оскаржила постанову про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Крім того, суд роз'яснює позивачу, що згідно зі ст. 250 КУпАП України прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; опротестувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення; зупиняти виконання постанови, а також вчиняти інші передбачені законом дії.
У відповідності до п.1 ч. 1 ст. 109 КАСУ, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо: заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, що має місце в даному випадку.
З огляду на вищевикладене, даний спір не підсудний Харківському окружному адміністративному суду, що є підставою для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись ч.2 ст. 2, ст. 17, ст. 109 ч.1 п.1 КАСУ,
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративному позові ОСОБА_1до Управління міністерстава внутрішніх справ України в Харківській області, третя особа: ОСОБА_2 про скасування постанови
2. Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
3. Роз'яснити позивачу, що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
4. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Харківського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали, а апеляційна скарга -протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Чалий І.С.