ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1 ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/1179/15-п
Провадження № 3/210/317/15
іменем України
05 травня 2015 року
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу ОСОБА_2, розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов від Криворізької Південної ОДПІ у відношенні:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_2, працює головним бухгалтером ТОВ «ОСОБА_4 Україна», проживає за адресою: ОСОБА_1 Ріг, вул. 10 років Жовтня, б. 18, кв. 1, адміністративній відповідальності піддавалася,-
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ХС № 067611 від 24.03.2015р., за результатами позапланової документальної перевірки ТОВ “ОСОБА_4 Україна” з питань правильності формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат з податку на прибуток при проведенні фінансово-господарських відносин з ТОВ «Екстрабренд» за період з 01.01.2014р. по 31.01.2015р. встановлено завищено податкового кредиту, що призвело до заниження податку на додану вартість у листопаді 2014р. у розмірі 116569 грн., та заниження податку на прибуток у 2014р. у розмірі 104912 грн.
Криворізька південна ОДПІ у м. Кривому Розі вважає, що ОСОБА_3 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, а саме відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_5, яка діє на підставі договору в інтересах ОСОБА_3, з порушеннями зазначеними у протоколі не погодилась та надала для суду копію ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду, якою відкрито провадження щодо оскарження рішення повідомлення, яке прийнято на підставі акту перевірки, за висновками якого складено протокол про адміністративне правопорушення, зазначила, що на теперішній час адміністративна справа не вирішена судом. Просила суд закрити адміністративну справу у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши письмові докази, вивчивши заперечення, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Судом встановлено, що викладені в протоколі обставини правопорушення та висновки щодо них не відповідають фактичним обставинам справи, а також не ґрунтуються на доказах, що містяться в матеріалах справи, що вбачається з наступного.
У якості доказів винності ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП податковим органом надано акт перевірки № 149/22.01/33873138 від 16.03.2015 року, протокол № 57 серії ХС № 067611 від 24.03.2015р.
Слід зазначити, що акт перевірки, в якому відображено узагальнений опис виявлених перевіркою порушень законодавства не є правовим документом, який встановлює відповідальність суб'єкта господарювання (Постанова ВСУ від 10 вересня 2013 року у справі №21-237а13).
Тобто, акт лише фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій, він не є юридичною формою рішення податкового органу і сам по собі не породжує певних правових наслідків для платника податків, не є актом індивідуальної дії. Він є лише документом, що фіксує певні обставини так, як їх бачить працівник податкового органу, який проводить перевірку.
Податкове повідомлення-рішення до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не надано.
Однак, як вбачається із матеріалів справи, на сьогодні триває процедура оскарження податкового повідомлення-рішення, відповідно до ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Так, Податковим кодексом України передбачено апеляційний порядок узгодження сум податкового зобов'язання. Зазначений порядок узгоджень представляє собою можливість суб'єкту господарювання оскаржити в адміністративному порядку (до вищестоящого податкового органу) податкове повідомлення, у випадку, якщо суб'єкт господарювання не погоджується з рішенням Державної податкової адміністрації України - має право оскаржити його до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Отже, податковим законодавством України передбачено дворівневу процедуру оскарження рішень органів податкової служби (в адміністративному та/або в судовому порядку) та поширено презумпцію невинуватості на процедуру оскарження.
Дослідженням матеріалів справи встановлено, що ТОВ “ОСОБА_4 Україна”, звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Криворізької південної ОДПІ про скасування податкового повідомлення - рішення. Судом встановлено, що ухвалою від 30.03.2015 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Крім того, акт лише фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій, він не є юридичною формою рішення податкового органу і сам по собі не породжує певних правових наслідків для платника податків, не є актом індивідуальної дії. Він є лише документом, що фіксує певні обставини так, як їх бачить працівник податкового органу, який проводить перевірку.
Судом встановлено, що на теперішній час процедура оскарження триває, а відтак питання обґрунтованості та законності висновків, викладених в акті податкової перевірки щодо допущених ТОВ “ОСОБА_4 Україна”, порушень вимог податкового законодавства в ході ведення податкового обліку, є предметом розгляду в Дніпропетровському окружному адміністративному суді.
Таким чином, суд, не вдаючись до з'ясування питання наявності або відсутності в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, порушень вимог податкового законодавства під час ведення податкового обліку, приходить до висновку про передчасність висновків особи, що склала адмінпротокол, щодо наявності в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а тому провадження в справі про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу і події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі викладеного, і, керуючись ст.ст. 24, 163-2, 251, 252, 283, 284,287,294 КУпАП, суд -
Провадження у справі щодо притягнення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу і події адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, що передбачено ст.294 КпАП України, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КпАП України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу.
Суддя: О. В. Чайкіна