Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
про закриття провадження у справі
12.02.2009 р. № 2а-32146/08
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого Судді Данилової М.В.,
при секретарі Ланцевич Я.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом ТОВ "Преображенське"
до Відділ державної виконавчої служби Первомайського міськрайонного управління юстиції в Харківській області
про про скасування рішення
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просив суд визнати протиправною та скасувати постанову Відділу державної виконавчої служби Первомайського міськрайонного управління юстиції, на підставі якої з ТОВ «Преображенське» примусово стягнуто 6 041,96 грн., стягнути з відповідача протиправно стягнену суму виконавчого збору в розмірі 10 відсотків, яка складає 6 041,96 грн.
Представником відповідача - Первомайського ВДВС МРУЮ Харківської області до суду було подано клопотання про закриття провадження в даній справі з мотивів непідсудності її адміністративному суду, оскільки позивач оскаржує дії відповідача у справі, яка розглядалася в порядку цивільного судочинства.
Дослідивши подане клопотання та перевіривши матеріали справи, суд знаходить його обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, приходить до висновку про те, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та вона підлягає закриттю.
При цьому суд відзначає, що згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Згідно ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень , дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Частина 2 ст. 2 КАС України передбачає, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення ,дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків , коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржує постанову ДВС про стягнення виконавчого збору по справі, яка розглянути в порядку цивільного судочинства судом загальної юрисдикції,а саме апеляційним судом Харківської області по цивільній справі №2ц-6002/2007.
Таким чином, дії відповідача оскаржуються при виконанні ним повноважень в зв'язку з провадженням в цивільній справі, що регулюється Цивільним процесуальним кодексом України.
Так, відповідно до статті 384 ЦПК України скаргу на рішення державного виконавця може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ, тобто суду загальної юрисдикції.
Таким чином, позивачу належить звернутися до відповідного суду загальної юрисдикції, який виніс рішення у цивільній справі зі скаргою на дії державного виконавця відповідно до вимог ЦПК України в порядку здійснення судом контролю за виконанням рішення.
За таких обставин після відкриття провадження у справі судом встановлено, що дана справа не підсудна адміністративному суду та провадження по ній, згідно п. 1 ч.1 ст. 157 КАС України, має бути закрито.
На підставі викладеного, керуючись ст. , ст. 17, 121, 157 КАС України, суд
Провадження по справі за позовом ТОВ «Преображенське» до Відділу державної виконавчої служби Первомайського міськрайонного управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови, повернення коштів - закрити.
Роз'яснити позивачу його право звернутися з позовом чи скаргою у встановленому порядку до відповідного суду загальної юрисдикції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України .
Суддя Данилова М.В.