Постанова від 20.02.2009 по справі 2-а-10229/08/2070

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

20.02.2009 р. № 2-а- 10229/08/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Чалого І.С.,

при секретарі судового засідання -Олексеенко О.В.,

за участю:позивача ОСОБА_1 представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, Харківського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач -ОСОБА_1 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, Харківського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації , в якому просила суд зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, вчинити дії щодо нарахування та виплати їй недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку станом на вересень 2008 року -8052,00 грн., та суми компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати - 1264,44 грн.

В судовому засіданні позивач уточнила свої позовні вимоги та просила суд зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, вчинити дії щодо нарахування та виплати їй недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку станом на лютий 2009 року - 9760 грн., та суми компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати - 2220,13 грн.; зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, протягом всього строку призначення та виплати по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку їй вчиняти дії щодо нарахування та виплати суми вищевказаної допомоги в розмірі, передбаченому ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", в розмірі прожиткового мінімуму для дітей до 6 років.

Представник позивача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримала в повному обсязі, надала аналогічні пояснення та просила задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, - в судовому засіданні вимоги позову не визнала та зазначила, що позивач перебувала на обліку в УП та СЗН при Харківській районній державній адміністрації Харківської області як одержувач допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 18.10.2006 року Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку встановлений ч.1 ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми". п.14 ст.71 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" дія ст.12, ч.1 ст.15 та п.3 розділу УІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та встановлено, що у 2007 році виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку встановлюється у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму встановленого для непрацездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менш 90 грн. для незастрахованих осіб. Рішенням Конституційного суду України від 09.07.07, положення абзацу 3 частини 2 статті 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким встановлено розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на 2007 рік, визнано неконституційними. Однак механізм та порядок виплати допомоги у зв'язку із відповідним рішення Конституційного суду України у 2007 році не визначено. Крім того, з 1 січня 2008 року розбіжності між законами в частині визначення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку врегульовані шляхом внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми". п.3 розділу УІІІ вказаного закону викладено у наступній редакції: "допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року 50%, з 01 січня 2009 року 75%, а з 01 січня 2010 року 100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців". Також зазначив, що згідно з п.2 Порядку проведення компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з 01 січня 2001 року. крім того, на думку відповідача, позивачем пропущено строк на звернення до суду відповідно до ст.ст. 99, 100 КАС України.

Представник відповідача - Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Харківського обласного відділення - в судове засіданні надав суду пояснення, позиція яких повністю збігається з позицією, викладеною в письмових запереченнях, де зазначила, що відповідно до заяви та на підставі наданих документів ОСОБА_1 була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 90,00 грн. Управління праці та соціального захисту населення при Харківській районній державній згідно з Положенням про управління праці та соціального захисту населення є розпорядником бюджетних коштів у частині субвенцій з виконання державних програм соціального захисту населення щодо призначення допомоги сім'ям з дітьми. Від зазначеного Управління Центр отримує справу на кожну особу, якій призначена ця виплата, та відповідні грошові кошти через банківську установу для виплати цій особі. Центр немає права вносити зміни до будь-яких нормативно-правових актів або самостійно визначати розміри соціальних виплат. Тому, просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Вислухавши думку учасників процесу, виходячи із встановлених обставин справи та досліджених доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 13 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною.

З вимог статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ( в редакції від 21.02.2006 року) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Згідно зі ст. 77 Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік" дію ч.1 ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом зупинено на 2006 рік та відповідно до ст. 61 Закон України, від 20.12.2005, № 3235-IV "Про Державний бюджет України на 2006 рік" встановлено, що у 2006 році: допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З довідки, виданої Управлінням праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області за №595 від 02.07.2008 року, вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області та отримує допомогу на дитину до 3-х років з 17.10.2006 року по 01.01.2008 року в сумі 90,00 грн., 01.01.2008 року по 31.07.2009 року в сумі 130,00 грн. (а.с.10).

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України .

Враховуючи вище наведене, суд вважає, що Управлінням праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області при здійснення нарахування допомоги за дитиною в 2006 році діяв на підставі діючого Закону в межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Стосовно позовних вимог щодо виплати позивачу допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-го віку за 2007 рік, суд вважає їх підлягаючими частковому задоволенню, з таких підстав.

Законом України від 19.12.2006, № 489-V "Про Державний бюджет України на 2007 рік" статтею 71 з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом зупинено на 2007 рік дію ч.1 ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та відповідно до ст. 56 Закон України, від 19.12.2006, № 489-V "Про Державний бюджет України на 2007 рік" встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Рішенням Конституційного Суду від 09.07.2007, № 6-рп/2007 "У справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" (справа про соціальні гарантії громадян)" визнано такими, що не відповідає Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" пункту 14 статті 71 в частині зупинення на 2007 рік дії статті 12, частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також в частині зупинення на 2007 рік дії статей 41, 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначеного закону, що визнані неконституційними. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Виходячи з приписів ч.2 ст.152 Конституції України та дати ухвалення рішення Конституційним Судом України відповідач повинен був нараховувати та сплачувати позивачу допомогу по догляду за дитиною відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, визначений ст. 56 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”, передбачений також Постановою КМ України від 11.01.2007 року №13 “Деякі питання призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми”. Крім того, вказаною постановою призупинено дію абзацу першого п.22 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМ України від 27.12.2007 року №1751, якою передбачався розмір вказаної допомоги на рівні прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.

Відповідно до ч.4 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, Закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Суд приходить до висновку, що постанова Кабінету Міністрів України від 11.01.2007 року №13 “Деякі питання призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми” є підзаконними нормативно-правовим актом, а тому, застосуванню підлягає положення ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”.

Відповідно до ст. 5 вказаного Закону, всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника).

Статтею 62 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу на місяць для дітей віком до 6 років становить: з 1 квітня -463 гривні, з 1 жовтня -470 гривень.

Закон України від 21.11.1992, № 2811-XII "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ч.1 ст.15 ( в редакції 28.12.2007 року) передбачає, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень

Таким чином, до повноважень Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Харківської районної державної адміністрації Харківської області належить нарахування та виплата позивачу щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, встановленому ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”.

А тому, Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації повинно було нарахувати та виплатити позивачу щомісячнуї державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років відповідно до ст. 62 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” за 2007 рік, оскільки дії з не нарахування та невиплати зазначеної допомоги порушують права позивача, гарантовані названою статтею Закону, ст.ст. 21, 22, 46 Конституції України.

З приводу доводів відповідача щодо порушення позивачем строку на звернення до адміністративного суду відповідно до ст.99, 100 КАС України, суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.5 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно ч.1, 2 ст. 8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визначаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує верховенство права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції "Про захист прав людини та основоположних свобод" , кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

В пункті 34 Рішення Європейського суду з прав людини від 09 січня 2007 року у справі "Інтерсплав проти України" зазначено, що поняття "майно" у першій частині статті 1 Першого протоколу має автономне значення, яке не залежить від формальної класифікації, прийнятої у національному законодавстві. Питання, яке має бути розглянуто, стосується того, наскільки обставини справи, що розглядається в цілому давали заявникові право на майновий інтерес, захищений статтею 1 Першого протоколу.

Тобто, майно у визначенні Першого протоколу до Конвенції охоплює як власне майно, так і майнові права - належні до виплати кошти, відповідно до національного законодавства.

Таким чином, суд дійшов висновку, що з боку відповідача мало місце порушення права власності позивача - тобто, постійні недоплати ОСОБА_1 у 2007 роках допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у поєднанні із відсутністю ефективних засобів запобігання або припинення такої адміністративної практики фактично порушили право позивача на володіння майном.

Стосовно позовних вимог щодо виплати позивачу допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-го віку за 2008 рік, суд вважає їх підлягаючими частковому задоволенню, з таких підстав.

Закон України від 28.12.2007, № 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" в п.23 розділу ІІ визначив, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно -правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У частині 3 ст.46 Конституції України визначено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій, визначаються Законом України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".

За змістом абзацу 3 ст.1 цього Закону державні соціальні гарантії - встановлені законами мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, встановлені законами та іншими нормативно-правовими актами, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.

Відповідно до вимог Закону України "Про прожитковий мінімум" прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я, набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. Прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім'ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України.

Прожитковий мінімум встановлюється Кабінетом Міністрів України і щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідно до ст. 58 Закону України, від 28.12.2007, № 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” затверджено на 2008 рік прожитковий мінімум в розрахунку на місяць на дітей віком до 6 років: з 1 січня - 526 гривень, з 1 квітня - 538 гривень, з 1 липня - 540 гривень, з 1 жовтня - 557 гривень.

Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно ч.ч.3 та 4 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Щодо позовних вимог про стягнення з відповідача суми компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, суд зазначає, що :

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. N 159 Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати визначено, що Компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру: соціальні виплати (допомога сім'ям з дітьми, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, матеріальна допомога по безробіттю, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, допомога дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності, тощо) (абзац 2 п.3).

Зважаючи на викладене, суд вважає, що відповідач повинен сплатити на користь ОСОБА_1 суму компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, відповідно до п. 4 зазначеної Постанови, де визначено, що сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Враховуючи вищенаведене, в межах заявлених позовних вимог, суд знаходить позов в частині зобов'язання Управління праці і соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області вчинити дії щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку станом на лютий 2009 року та суми компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, а також, щодо вчинення дій з нарахування та виплати суми вищевказаної допомоги в розмірі, передбаченому ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", в розмірі прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, протягом всього строку призначення та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку такими, що підлягають частковому задоволенню.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд виходить з того, що вимоги про стягнення з Управління праці і соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також суми компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, у визначеній позивачем грошовій сумі не підлягають задоволенню, оскільки такі виплати не були йому нараховані, а суд не може перебирати на себе функцію здійснення перерахунку та нарахування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку замість органу, якому надані такі повноваження.

Судові витрати по справі підлягають розподілу у відповідності до ч.3 ст.94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, Харківського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області вчинити дії щодо нарахування та виплати ОСОБА_1недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку станом на лютий 2009 року відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років відповідно до ст.62 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" та ст.58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" та суми компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати відповідно до ч.4 Постанови КМ України, від 21.02.2001, № 159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати" станом на лютий 2009 року.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області, протягом всього строку призначення та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ОСОБА_1вчиняти дії щодо нарахування та виплати суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, передбаченому ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1судовий збір у розмірі 1 грн. 70 коп.

В решті позовних вимог ОСОБА_1- відмовити.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 24 лютого 2009 року.

Суддя І.С.Чалий