"25" лютого 2009 р.
Справа № 17-5-20/02-186
За заявою: Державної виконавчої служби Одеської області відділу державної виконавчої служби підрозділу примусового виконання рішень;
за позовом: Тернопільського районного споживчого товариства Тернопільської облспоживспілки;
до відповідачів: 1) Південне регіональне управління Державних прикордонних військ України;
2) Командування в/ч 1474;
3) Прикордонний загін „Чорномор'я”:
про стягнення заборгованості у сумі 24631,80грн.
Суддя
Торчинська Л.О.
СУТЬ СПОРУ: розглядається в порядку ст.121 Господарського процесуального кодексу України
Рішенням господарського суду Одеської області від 25.02.02р. позовні вимоги Тернопільського районного споживчого товариства Тернопільської облспоживспілки задоволено частково, стягнуто з Південного напрямку Прикордонних військ України борг у сумі 20 431 грн. 60коп.; витрати по сплаті держмита у сумі 204 грн. 32 коп. та витрати на ІТЗ судового процесу у сумі 118 грн.
На виконання вказаного рішення 11.03.02р. видано наказ про примусове виконання рішення.
Перший відділ ДВС Київського районного управління юстиції у м. Одесі звернувся до господарського суду із заявою в порядку ст. 25 ГПК України про заміну сторони виконавчого провадження з Південного напрямку Прикордонних військ України на Південне регіональне управління Державних прикордонних військ України, оскільки боржник - Південний напрямок Прикордонних військ України реорганізовано у Південне регіональне управління Державних прикордонних військ України.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 10.11.2005р. заяву першого відділу ДВС Київського районного управління юстиції у м. Одесі задоволено та замінено Південний напрямок Прикордонних військ України на його правонаступника Південне регіональне управління Державних прикордонних військ України.
Південне регіональне управління Державної прикордонної служби України звернулося до суду із заявою про визнання правонаступником Південного регіонального управління Держприкордонслужби України військову частину 2138 в частині стягнення суми заборгованості за продовольство у розмірі 3894,79 грн. на користь Тернопільського районного споживчого товариства Тернопільської облспоживспілки та сплаті виконавчого збору у розмірі 2070, 50 грн. та заборгованості за продовольство на користь Тернопільського районного споживчого товариства Тернопільської облспоживспілки у розмірі 3894, 79 грн., стягнути з правонаступника, військової частини 2138, визнання, витрат пов'язаних з проведенням виконавчих дій у розмірі 14,92 грн., сплаченими Південним регіональним управлінням Держприкордонслужби України, видатки, на сплату держмита у розмірі 204, 32 грн., послуги ІТЗ судового процесу у розмірі 69 грн., покласти на Південне регіональне управління Держприкордонслужби України.
Ухвалою суду від 27.05.2008р. визнано правонаступником Південного регіонального управління Держприкордонслужби України військову частину 2138 в частині стягнення суми заборгованості за продовольство у розмірі 3894, 79 грн. на користь Тернопільського районного споживчого товариства Тернопільської облспоживспілки та сплаті виконавчого збору у розмірі 2070, 50 грн.
Заявник Державна виконавча служба Одеської області відділ державної виконавчої служби підрозділу примусового виконання рішень звернувся до суду з заявою в порядку ст. 121 Господарського процесуального кодексу України про зміну способу та порядку виконання наказу №17-05-20/02-186, виданого 11.03.2002р. господарським судом Одеської області шляхом зміни сторони у виконавчому проваджені з Південного регіонального управління Державних прикордонних військ України на військову частину №2138 (м. Одеса, Левітана 113, код ЄДРПО 14321386) в частині стягнення суми боргу за продовольство у розмірі 1763,11 грн.
Відповідно до ст. 121 ГПК України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Зміна способу виконання рішення можлива шляхом видозмінення зазначеної у рішенні форми (грошової чи майнової) виконання, тобто за відсутності у боржника присудженого позивачеві майна в натурі або грошових коштів, достатніх для покриття заборгованості.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття господарським судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом раніше встановленим.
Отже, з огляду на вищенаведене, вимоги з якими Державна виконавча служба Одеської області відділ державної виконавчої служби підрозділу примусового виконання рішень звернулась до суду не можуть бути розглянуті в порядку ст. 121 ГПК України, оскільки останній звернувся з вимогою про зміну способу і порядку виконання наказу №17-05-20/02-186, виданого 11.03.2002р. господарським судом Одеської області шляхом зміни сторони у виконавчому проваджені з Південного регіонального управління Державних прикордонних військ України на військову частину №2138 в частині стягнення суми боргу за продовольство у розмірі 1763,11 грн., що не передбачено господарським процесуальним кодексом, оскільки господарський суд може змінити спосіб та порядок виконання рішення, ухвали, постанови, а не наказу, що по суті є зміною рішення суду, а не зміною способу виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. В задоволенні заяви Державної виконавчої служби Одеської області відділ державної виконавчої служби підрозділу примусового виконання рішень про зміну порядку виконання рішення відмовити.
Суддя Торчинська Л.О.