Ухвала від 30.04.2015 по справі 820/3729/15

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

з питань поновлення та продовження процесуальних строків

30 квітня 2015 р. Справа № 820/3729/15

Харківський окружний адміністративний суд в особі судді Самойлової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області про проведення перерахунку заробітної плати,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд про зобов"язання відповідача провести перерахунок її заробітної плати за період з 26.10.2014 р. по 27.03.2015 р. відповідно до ч. 1 ст. 144 ЗК "Про судоустрій та статус суддів" та нарахувати і виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв"язку з порушенням строків виплати заробітної плати.

Позивачкою також до суду надано клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду із зазначеним позовом, з посиланням на наступне.

Так, ч. 2 п. 13 розділу XIII Закону України "Про прокуратуру" визначена необхідність Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом, у тому числі з метою забезпечення збільшення видатків Державного бюджету України на оплату праці працівників апаратів судів та встановлення їм посадових окладів у розмірі, не меншому за передбачені Законом України "Про судоустрій і статус суддів", що відтягнуло строк, коли вона повинна була дізнатися про порушення свого права.

Окрім того, листом від 04 грудня 2014 року ДСА України поінформувала суди про своє звернення до Міністерства соціальної політики України з пропозицією щодо внесення змін до Постанови КМУ № 268 від 09.03.2006 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" щодо встановлення нових посадових окладів працівникам апаратів судів.

Також, ДСА України зверталась до Міністерства фінансів України з приводу збільшення бюджетних асигнувань, необхідних для реалізації положень ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" при доопрацюванні Державного бюджету України на 2015 рік.

В порядку позасудового поновлення права, 02 лютого 2015 року профспілковою організацією Комінтернівського районного суду м. Харкова, до якої входить вона, на адресу Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та Міністра соціальної політики України надіслано звернення щодо приведення положень Постанови КМУ № 268 від 09.03.2006 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" до діючих норм законодавства. 17 лютого 2015 року до профспілки Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшла відповідь Міністерства соціальної політики України, з якої випливає, що з часу прийняття зазначених вище змін у законодавстві, міністерством не вживається жодних заходів щодо приведення посадових окладів працівників суду у відповідність до положень ЗУ "Про судоустрій і статус суддів".

Відповіді від Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України по сьогоднішній день не надійшло.

26 березня 2015 року вона з метою позасудового вирішення спору, звернулася до відповідача з вимогою провести перерахунок її заробітної плати у відповідності до ч. 1 ст. 144 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" в редакції ЗУ № 1697-VII від 14 жовтня 2014 року.

Листом від 30 березня 2015 року відповідач повідомив її, що в управлінні на сьогодні, не має жодних правових підстав для виплати заробітної плати працівникам апарату суду з розрахунку 30 відсотків посадового окладу судді місцевого суду.

У зв'язку з вищевикладеним, її право на отримання заробітної плати відповідно до Закону було фактично порушено 01 грудня 2014 року, а саме: на час виплати першої заробітної плати під час дії ч. 1 ст. 144 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" в редакції ЗУ № 1697-УІІ від 14 жовтня 2014 року.

Отже, до 30 березня 2015 року вона не знала, що її право порушено, оскільки органами влади, в тому числі відповідачем, вживалися заходи щодо позасудового вирішення спору та перерахування заробітної плати за весь час дії ч. 1 ст. 144 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" в редакції ЗУ № 1697-VII від 14 жовтня 2014 року, а тому вона вважала, що таке перерахування відбудеться, поки не отримала відповідь відповідача від 30.03.2015 року.

Так, з отриманням відповіді ТУ ДСА України в Харківській області від 30.03.2015 року, прийняттям Закону України № 192-УІІІ "Про забезпечення права на справедливий суд", яким Закон України "Про судоустрій і статус суддів" викладено в новій редакції та внесенням Прем'єр-міністром України проекту Закону України "Про державну службу", який зареєстрований за №2490 від 30.03.2015 р. та яким планується виключити норму щодо оплати праці працівників апарату суду, вона зрозуміла, що її право на заробітну плату остаточно порушено і в позасудовому порядку поновлене не буде, у зв'язку з чим вирішила звернутися до суду за захистом своїх прав.

Особи, що беруть участь у справі, надали до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності, що є підставою для вирішення вищезазначеного клопотання в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАСУ.

Оглянувши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає, що клопотання позивача про поновлення строку для звернення до адміністративного суду підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Частиною 3 статті 99 КАС України передбачено місячний строк для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно до положення ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

На підставі викладеного вище, суд вважає, що в даному випадку маються правові підстави для задоволення даної заяви позивача, оскільки викладені вище обставини, на думку суду, є поважними причинами пропуску строку звернення до адміністративного суду з даним позовом.

Керуючись положеннями ст. ст. 100, 102, 128, 159, 160 КАСУ, суд, -

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання про поновлення процесуального строку.

Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до адміністративного суду із зазначеним позовом.

Ухвала не підлягає оскарженню.

Суддя Самойлова В.В.