Ухвала від 27.04.2015 по справі 816/938/15-а

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

27 квітня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/938/15-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шевченко О.С.,

позивача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення грошової компенсації за втрачене нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області, яке є розпорядником коштів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення, грошової компенсації за примусово відчужене нерухоме майно, яке знаходиться в АДРЕСА_1, в сумі 101991,00 грн.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року провадження у даній справі відкрито.

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.

Статтею 35 розділу VІ "Захист населення, яке потерпіло від Чорнобильської катастрофи" Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено компенсацію громадянам за майно, втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 № 1243 "Про затвердження Порядку виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території" відповідно до статті 35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" затверджено Порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території.

Таким чином, компенсація громадянам за майно, втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням, яку позивач просить стягнути, відноситься до соціального захисту населення, яке потерпіло від Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно пункту 1 частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Таким чином, дана справа не підсудна Полтавському окружному адміністративному суду, натомість, підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.

Пунктом 2 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

При цьому, вирішуючи питання про передачу даної справи до іншого адміністративного суду, яка предметно підсудна іншому суду, суд враховує, що відповідно до частини 1, 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Згідно з положеннями статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 знята з реєстрації місця проживання 07 квітня 2015 року та станом на 27 квітня 2015 року у паспорті позивача відсутня інформація про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла, що підтверджується копією паспорта /зворот а.с. 38/.

Таким чином, станом на 27 квітня 2015 року позивач ОСОБА_2 не має зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання, що унеможливлює передачу даної справи до місцевого загального суду як адміністративного за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання особи-позивача.

Натомість, спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області підтверджено, що місцезнаходженням юридичної особи Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області є: АДРЕСА_2 /а.с. 18/.

Таким чином, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення грошової компенсації за втрачене нерухоме майно до Народицького районного суду Житомирської області для розгляду.

Частиною 5 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Відповідно до частини 7, 8 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 18, 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення грошової компенсації за втрачене нерухоме майно до Народицького районного суду Житомирської області для розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали складено 30 квітня 2015 року.

Суддя С.С. Сич