Ухвала від 30.04.2015 по справі 815/1331/15

Справа № 815/1331/15

УХВАЛА

30 квітня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування наказу № 201 від 11.12.2014 року, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, в якому позивач просить суд:

- визнати неправомірним та скасувати наказ № 201 від 11.12.2014 року Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області з причин його безпідставності;

- зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області вчинити дії з процедури оформлення документів на додатковий захист в Україні.

Розглянувши поданий адміністративний позов, суд зазначає, що адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 ст. 3 КАС України, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.

Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, з огляду на наступне.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до п. 5, ч. 1, ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Проте поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.

З адміністративного позову вбачається, що у пунктах 1, 2 його прохальної частини позивач просить визнати неправомірним та скасувати наказ № 201 від 11.12.2014 року Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області та зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області вчинити дії з процедури оформлення документів на додатковий захист в Україні. Тобто, з поданого адмінінстратвиного позову вбачається, що позивач висуває позовні вимоги до Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області та Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, разом з тим, згідно поданого позову, ані Головне управління Державної міграційної служби України у Львівській області, ані Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області не є відповідачами у справі. При цьому єдиним відповідачем по справі позивач визначив - Державну міграційну службу України, проте жодних вимог до неї позивач не висуває.

У зв'язку з чим, вважаю, що позивачу необхідно належним чином оформити адміністративний позов у відповідності до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України, в якому уточнити склад осіб, які будуть виступати відповідачами у справі та викласти зміст позовних вимог щодо кожного із них, або уточнити зміст позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом уточнення позовних вимог або складу осіб, які будуть виступати відповідачами за даним позовом.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування наказу № 201 від 11.12.2014 року, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява та заява про забезпечення позову будуть вважатись неподаними та будуть повернуті заявникові.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня отримання ухвали.

Суддя С.О. Стефанов