Постанова від 29.04.2015 по справі 813/1158/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2015 року Справа № 813/1158/15

15 год. 17 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя Кравців О.Р.,

секретар судового засідання Небесна М.В.,

від позивача Круглій Ю.Б.,

від відповідача Оксентюк У.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області про стягнення заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю «СУ 24 Енергоресурс-монтаж».

Суть справи.

До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області (далі - позивач, УПФ України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі) з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СУ 24 Енергоресурс-монтаж» (далі - відповідач, ТОВ «СУ 24 Енергоресурс-монтаж»), в якому просить стягнути з відповідача 9360,05 грн. витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, за січень-лютий 2015 року на користь позивача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на виконання вимог п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, ТОВ «СУ 24 Енергоресурс-монтаж» направлено розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на загальну суму 9360,05 грн. Відповідно до вимог п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розмір сум до відшкодування для пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 становить 100%. Оскільки станом на день звернення до суду відповідач понесених позивачем витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за Списком № 2, не відшкодував, просить суд їх стягнути.

Позивач підтримав позовні вимоги повністю, просив адміністративний позов задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином /а.с.40/, клопотань про відкладення розгляду справи чи іншого змісту на адресу суду не надходило.

Представник відповідача проти позову заперечив повністю з підстав, викладених у письмових запереченнях від 23.03.2015 року за вх. № 9051 /а.с.29/. Просив у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Суд заслухав пояснення представника позивача, з'ясував обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги і заперечення та ті, які мають інше значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив докази у справі, та -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «СУ 24 Енергоресурс-монтаж» зареєстроване як юридична особа 12.02.2002 року з присвоєнням ідентифікаційного коду юридичної особи 01415708 /а.с.10-11/ та зареєстроване платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Відповідно до приписів п. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.

Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2 цього ж Закону для платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а», «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 цього Закону.

Згідно з вимогами ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи зокрема працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими i особливо важкими умовами праці, - за Списком № 1, Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - Список № 1, Список № 2).

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 року (з наступними змінами та доповненнями) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом шостим Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» (далі - Інструкція).

Згідно з п. 6.1 Інструкції, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.

Відповідно до п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Крім того, п. 6.7. Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

За період роботи на ТОВ «СУ 24 Енергоресурс-монтаж» його працівники ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 одержали право на призначення пільгової пенсії за Списком № 2.

На підтвердження наявності пільгового стажу до матеріалів справи долучені копії довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній /а.с.11, 12, 13, 14, 15, 16, 43, 44/, а також копії протоколів призначення відповідних пенсій /а.с.17, 18, 19, 20/.

Судом встановлено, що позивачем надіслано відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з 2015 року /а.с.5, 6, 7/.

Також, на підтвердження факту понесених витрат органом Пенсійного фонду до матеріалів справи долучено копії довідок про суми виплат за липень - грудень 2014 року включно /а.с.21-24/.

Зі змісту наданих представником відповідача заперечень встановлено, що не погодившись із вказаним розрахунком фактичних витрат на виплату і доставку пенсій № 460/04.38 від 19.01.2015 року ОСОБА_5 відповідач надіслав позивачу лист від 09.02.2015 року № 12 /а.с.30/ щодо неправильності призначення пільгової пенсії ОСОБА_5 ДУПФУ не надало відповіді на лист, а натомість включило ОСОБА_5 фігурантом позовної заяви № 1966/06-12 від 03.03.2015 року.

Представник позивача пояснив, що ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_7 станом на 01.09.1992 року не набули повного пільгового стажу, а тому пенсію останнім призначено відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачає відшкодування витрат на виплату та доставку пенсії. Зазначив, що ОСОБА_5 у відповідача не набув повного пільгового стажу до 31.12.1991 року необхідного для призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до положень ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення», однак працював зокрема в КП «Бориславтеплоенерго» та на Бориславській центральній базі виробничого обслуговування ПАТ «Укрнафта» на посадах , які дають право для виходу на пенсію за віком на пільгових умовах. В КП «Бориславтеплоенерго» ОСОБА_5 набув пільгового стажу 4 роки 4 місяці 13 днів в різні періоди протягом 2009 -2013 років, на Бориславській центральній базі виробничого обслуговування ПАТ «Укрнафта» ОСОБА_5 набув пільгового стажу 2 роки 4 місяці 2 дні протягом 2005-2008 років. На підтвердження вказаного долучив до матеріалів справи копію трудової книжки ОСОБА_5 /а.с.42/.

Представник щодо вказаного жодних пояснень не надав.

Крім того, відповідно до особової картки ТОВ «СУ 24 Енергоресурс-монтаж» заборгованість відповідача за відповідний період становить 9360,05 грн. /а.с.8, 9/.

З врахуванням того, що відповідач не виконав вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме: не відшкодував в повному обсязі понесені позивачем фактичні витрати на виплату та доставку пільгової пенсії працівникам ТОВ «СУ 24 Енергоресурс-монтаж» за січень-лютий 2015 року, доказів на спростування доводів позивача не надав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що належить задовольнити у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 6-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СУ 24 Енергоресурс-монтаж» (Львівська область, м. Дрогобич, вул. Спортивна, 13; ЄДРПОУ 37893404) на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівській області (Львівська область, Дрогобицький район, пл. Ринок, 3; ЄДРПОУ 37893404) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період січень-березень 2015 року, в сумі 9360 (дев'ять тисяч триста шістдесят ) грн. 05 коп.

3. Судові витрати зі сторін не стягувати.

Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 30.04.2015 року.

Суддя Кравців О.Р.