ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про роз'єднання позовних вимог та передачу до іншого суду
24 квітня 2015 року 11 год. 57 хв. Справа № 813/755/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання - Козак О.О.,
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача - Лешика І.П.,
розглянувши у м. Львові у попередньому судовому засіданні клопотання представника позивача про роз'єднання позовних вимог за позовом ОСОБА_4 до Заступника директора департаменту - начальника інспекційного відділу у м. Львові Полюги З.М., Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування припису та постанови,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 до Заступника директора департаменту - начальника інспекційного відділу у м. Львові Полюги З.М., Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування припису та постанови.
21.04.2015 року представником позивача подано клопотання про роз'єднання позовних вимог, в якому позивач просить суд розгляд вимоги про визнання протиправним та скасування постанови № 1ш/8-ф/пз по справі про адміністративне правопорушення від 29.01.2015 року, винесеної заступником директора департаменту - начальником інспекційного відділу у м. Львові Полюгою Зеноном Миколайовичем, про визнання позивача винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 8 ст. 96 Кодексу України про адміністративне правопорушення - роз'єднати в самостійне провадження та передати на розгляд Шевченківського районного суду м. Львова.
В судовому засіданні представники позивача підтримали вищевказане клопотання про роз'єднання позовних вимог та просили таке задовольнити.
Представник відповідача з приводу клопотання про роз"єднання позовних вимог покладався на розсуд суду.
При прийнятті ухвали суд виходив з наступного.
У відповідності до ст.116 КАС України, суд може своєю ухвалою об'єднати в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами одного й того ж позивача до того ж відповідача чи до різних відповідачів або за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача, а також роз'єднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їхній спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить одночасно визнати протиправним припис Департаменту державної архітектурно-будівельної у Львівській області №05/01-ш та постанову №1ш/8-ф/пз по справі про адміністративне правопорушення.
При цьому, суд звертає увагу на те, що процесуальним законом встановлений особливий порядок розгляду справ з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.171-2 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більш як на п'ять днів.
Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
З врахуванням того, що вищенаведеною нормою передбачений скорочений строк розгляду даної категорії справ та інший порядок оскарження судового рішення, суд вважає, що спільний розгляд заявлених позовних вимог буде ускладнювати вирішення даної справи.
За таких обставин, розгляд вимоги позивача про визнання протиправним та скасування постанови №1ш/8-ф/пз по справі про адміністративне правопорушення від 29.01.2015 року слід роз'єднати в самостійне провадження.
Як передбачено п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
З огляду на те, що, у відповідності до вимог п.2 ч.1 ст.18 та ст.171-2 КАС України, розгляд справ з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами, провадження у справі про визнання протиправним та скасування постанови №1ш/8-ф/пз по справі про адміністративне правопорушення від 29.01.2015 року слід передати на розгляд до Шавченківського районного суду м.Львова.
Керуючись ст.ст.22, 110-121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Адміністративний позов ОСОБА_4 до Заступника директора департаменту - начальника інспекційного відділу у м. Львові Полюги З.М., Державної архітектурно-будівельної інспекції України в частині вимоги про визнання протиправним та скасування постанови №1ш/8-ф/пз по справі про адміністративне правопорушення від 29.01.2015 року - роз'єднати в самостійне провадження.
2. Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Заступника директора департаменту - начальника інспекційного відділу у м. Львові Полюги З.М., Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування постанови №1ш/8-ф/пз по справі про адміністративне правопорушення від 29.01.2015 року - на розгляд до Шевченківського районного суду м.Львова.
3. Ухвала в частині передачі на розгляд іншого адміністративного суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено 29 квітня 2015 року.
Суддя Сакалош В.М.