20.04.2015
копія
Справа № 401/1634/15-к
№ 1-в/401/42/15
Іменем України
20 квітня 2015 року Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі головуючого - судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Світловодську подання начальника Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Світловодськ Кіровоградської області, яка не працює, має середню освіту, проживає за адресою АДРЕСА_1 , раніше судимої:
· 21 червня 2007 року Світловодським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч. 1 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі;
· 25 лютого 2008 року Світловодським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року 2 місяців позбавлення волі. Звільнена з місць позбавлення волі 21 серпня 2008 року по відбуттю строку покарання;
· 22 квітня 2010 року Світловодським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 186 КК У4раїни до 4 років позбавлення волі. Звільнена з місць позбавленні волі 25 серпня 2011 року на підстав п. «в» ст.. 3 Закону України «Про амністію» від 08 липня 2011 року;
· 28 вересня 2012 року Світловодським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі, -
встановив:
Начальник Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , яка після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не стала.
У суді ОСОБА_3 проти встановлення адміністративного нагляду не заперечувала, зазначила, що дійсно вчиняла адміністративні правопорушення через зловживання спиртним та попереджалася про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Представник Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області в судовому засіданні просив задовольнити подання, та встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 .
Дослідивши надані матеріали, пояснення ОСОБА_3 , думку дільничного інспектора, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Відповідно п.«в» ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 після умовно - дострокового звільнення 11 лютого 2014 року на 07 місяців 14 днів раніше призначеного вироком суду строку покарання притягувалася до адміністративної відповідальності: 04 квітня 2015 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП ; 10 квітня 2015 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП; 15 квітня 2015 року за ст. 177 КУпАП , та відповідно попереджалася про можливість встановлення їй адміністративного нагляду.
На переконання суду дані обставини свідчать про те, що ОСОБА_3 не стала на шлях виправлення, а тому є всі підстави для встановлення відносно неї адміністративного нагляду.
В поданні порушувалось питання про встановлення адміністративного нагляду строком на 6 місяців, однак ч. 1 ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Можливості встановлення скороченого терміну адміністративного нагляду не передбачено, відтак відносно ОСОБА_3 має бути встановлений адміністративний нагляд терміном, що передбачений ч. 1 ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", з застосуванням відносно неї обмежень, передбачених ст. 10 вищезазначеного Закону.
Керуючись ст.ст. 3, 5, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд,-
Подання начальника Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 строком на 01 рік.
Застосувати до ОСОБА_3 обмеження її дій у вигляді :
- заборони виходу з помешкання за місцем постійного проживання за адресою АДРЕСА_1 , з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.;
- заборони виїзду за межі Світловодського району без дозволу ОВС;
- заборони відвідування закладів, де реалізація алкогольних напоїв проводиться на розлив;
- реєстрації в Світловодському МВ УМВС України в Кіровоградській області щопонеділка з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.
Копію постанови направити начальнику Світловодського МРВ для виконання.
Постанова може бути оскаржена протягом 7 днів з моменту її проголошення.
Суддя підпис
Згідно:
Суддя ОСОБА_1