16 квітня 2015 рокусправа № 804/4001/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Дурасової Ю.В.
суддів: Проценко О.А. Туркіної Л.П.
за участю секретаря судового засідання: Комар Н.В.
представника позивача: Ткаченка Святослава Миколайовича
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Дніпропетровської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 червня 2014 року
у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Днепрспецремонт» до Дніпропетровської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій відповідача, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0001461502, №0001451501 від 04.03.2014р.,
та клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Днепрспецремонт» про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін -
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року позов задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Дніпропетровської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області №0001461502, №0001451501 від 04.03.2014р. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відповідачем (податковим органом) подано апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.
При цьому представником позивача надано клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін (податковий компроміс).
Представник податкового органу в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, надав заяву про перенесення розгляду справи на іншу дату у зв'язку з затримкою в часі та неможливістю бути присутнім в судовому засіданні. При цьому підтверджуючого документу про неможливість участі в судовому засіданні представником податкового органу не на надано.
В судовому засіданні представник позивача проти відкладення розгляду справи заперечив, суду пояснив, що маються всі документи, згідно яких можна зробити висновок щодо податкового компромісу. Заяву про закриття провадження у справі у зв'язку з досягненням податкового компромісу підтримав. Суду також пояснив, що позивачем до податкового органу подано заяву про застосування податкового компромісу, а податковим органом прийнято рішення про погодження податкового компромісу від 01.04.2015 року №38.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.
З 17 січня 2015 року набув чинності Закон України від 25.12.14 № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України ухвалила 25 грудня 2014 року.
Відповідно до ухваленого закону, загальна тривалість процедури досягнення податкового компромісу - до 70 календарних днів з наступного дня після подання уточнюючого розрахунку. При цьому, загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу (подання уточнюючого розрахунку або заяви), складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом.
Протягом зазначеного періоду платники податків за бажанням можуть подати до органів Державної фіскальної служби України уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року, в яких визначити суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ та/або заяву відповідно до Закону.
ДФС, у свою чергу, протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.
При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відсотків такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Відповідно до ч. 1 підрозділу 9-2 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України, податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу України. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Процедура податкового компромісу поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм зазначеного Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Матеріалами справи підтверджується, що позивачем до податкового органу подано заяву про застосування податкового компромісу, а податковим органом прийнято рішення про погодження податкового компромісу від 01.04.2015 року №38.
Таким чином, сторонами виконано всі необхідні умови для досягнення податкового компромісу, як то подання заяви відповідного зразка та сплата 5% від суми податкового зобов'язання.
Враховуючи, що сторони досягли примирення, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі.
Керуючись ст. 112, 113, 136, 194, 157, 203, 205, 206 КАС України, суд,-
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Днепрспецремонт» про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін - задовольнити.
Затвердити примирення сторін у зв'язку з досягненням податкового компромісу.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 червня 2014 року - скасувати.
Провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Днепрспецремонт» до Дніпропетровської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій відповідача, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0001461502, №0001451501 від 04.03.2014р. - закрити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів відповідно до ст. 212 та ч. 5 ст. 254 КАС України.
Головуючий: Ю.В. Дурасова
Суддя: О.А. Проценко
Суддя: Л.П. Туркіна