про залишення позовної заяви без руху
21 квітня 2015 р. м. ХерсонСправа № 821/1226/15-а
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Пекний А.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області до фізичної особи-підриємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу,
встановив:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Херсонській області звернулась до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафу за порушення законодавства про рекламу в сумі 3400,00 грн.
Позовна заява не відповідає вимогам ч.3ст. 106 КАС України та вимогам Закону України "Про судовий збір".
Так, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач не сплатив судовий збір, посилаючись на ст. 5 Закону України "Про судовий збір": державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.
Суд вважає, посилання позивача на дану норму помилковою, оскільки пунктом 7 статті 5 вищезазначеного Закону від сплати судового збору звільнені державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб. Враховуючи, що в даному позові позивач просить стягнути штрафні санкції за порушення норм Закону України "Про рекламу", а не звертається до суду з позовом в інтересах інших осіб, то в даному випадку норма Закону України "Про судовий збір" не поширюється.
Отже, Інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області має сплатити судовий збір в розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Розміри ставок судового збору за подання адміністративного позову до адміністративного суду встановлені Законом України "Про судовий збір" та складають, відповідно, 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат - за подання позову майнового характеру та 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - за подання позову немайнового характеру.
Відповідно до роз'яснення Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 № 165/11/13-12 звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими, оскільки окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи.
Дослідивши адміністративний позов та додані до нього документи, встановлено, що позивач просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 34000,00 грн.
Отже позивач, обраховуючи розмір судового збору, повинен керуватися положеннями Закону України "Про судовий збір", якими встановлено порядок визначення ставки судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 р." установлений розмір прожиткового мінімуму - 1218 грн.
Таким чином, за подання до суду адміністративного позову майнового характеру станом на 01 січня 2015 р. чинним законодавством України встановлений розмір ставки судового збору, що складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Отже, позивачем при зверненні до суду з даним позовом майнового характеру не сплачений судовий збір в сумі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.
Таким чином, оскільки позивачем не сплачено судовий збір за адміністративний позов майнового характеру в сумі 182,70 грн., позов, відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України,
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 28 квітня 2015 р.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/1226/15-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Пекний А.С.