Ухвала від 20.04.2015 по справі 2а/2312/5168/11

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а/2312/5168/11 Головуючий у 1-й інстанції: Костенко А.І. Суддя-доповідач: Мєзєнцев Є.І.

УХВАЛА

Іменем України

20 квітня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Мєзєнцева Є.І., суддів - Файдюка В.В., Чаку Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області на ухвалу Маньківського районного суду Черкаської області від 27 лютого 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Маньківського районного суду Черкаської області із заявою в порядку статті 267 КАС України, в якій просив визнати протиправними дії та бездіяльність Управління пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок, нарахування та виплату пенсії відповідно до норм Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період часу з 01.01.2014р. по 15.08.2014р., на виконання постанови суду № 2-а/2312/5168/11 від 06.09.2011 року якою задоволено адміністративний позовом позивача до Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області про визнання протиправними дій, зобов'язання здійснити перерахунок розміру призначеної додаткової пенсії, грошової допомоги та доплати до пенсії відповідно до норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та визнано відмову Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області у перерахуванні, нарахуванні та виплаті позивачу основної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у відповідності до норм ст. ст. 50, 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 18.05.2011 року протиправною, а також зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області провести перерахунок, нарахування та виплату позивачу починаючи з 18.05.2011 року державної пенсії по інвалідності в розмірі шести мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленому ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений Законами України про Державний бюджет України на відповідні роки з врахуванням підвищень мінімального розміру пенсій, які відбулися в даному періоді.

Ухвалою Маньківського районного суду Черкаської області від 27 лютого 2015 року заяву ОСОБА_2 було задоволено частково.

Відповідач, посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нову ухвалу про відмову в задоволенні вимог позивача.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справ, про розгляд справи за їх участю.

З огляду на викладене, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, як це передбачено ст. 197 КАС України.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Відповідно до ч. 9 ст. 267 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

Згідно до ч. 9 ст. 267 КАС України - така заява може бути подана протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду.

Як вбачається з матеріалів справи, приймаючи до розгляду заяву ОСОБА_2 суд першої інстанції виходив з того, що позивач звернувся до суду протягом десяти днів з дня коли, на його думку, він дізнався про порушення своїх прав, а саме з моменту отримання листа Управління пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області № 328/04 від 10 лютого 2015 року.

Проте, судом першої інстанції не враховано, що основна пенсія та додаткова пенсія відповідно до ст. ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" носить щомісячний характер, а тому про порушення своїх прав та законних інтересів заявник дізнався з моменту припинення зазначених виплат, а саме січень - серпень 2014 року.

Таким чином, до суду із заявою ОСОБА_2 звернувся лише 20 лютого 2015 року, тобто з пропуском десятиденного строку.

Крім того, відповідно до ч. 10 ст. 267 КАС України, за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. У разі наявності підстав для задоволення заяви суд ухвалює одну із постанов, що передбачені частиною другою статті 162 цього Кодексу.

Враховуючи, що судом першої інстанції за результатами розгляду заяви позивача було прийнято ухвалу а не постанову як це передбачено ч. 10 ст. 267 КАС України, колегія суддів дійшла висновку про порушення судом першої інстанції норм процесуального права.

Відповідно до ст. 267 КАС України - у разі невідповідності заяви вказаним у цій статті вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику. Така ухвала суду може бути оскаржена.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про скасування ухвали суду першої інстанції та повернення заяви ОСОБА_2.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу.

Керуючись ст.ст. 165, 195, 199, 204, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області - задовольнити.

Ухвалу Маньківського районного суду Черкаської області від 27 лютого 2015 року - скасувати та постановити нову ухвалу.

Повернути ОСОБА_2 заяву про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок, нарахування та виплату пенсії відповідно до норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на виконання постанови суду

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, встановлені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя Є.І.Мєзєнцев

суддя В.В.Файдюк

суддя Є.В. Чаку

Головуючий суддя Мєзєнцев Є.І.

Судді: Файдюк В.В.

Чаку Є.В.