Постанова від 21.04.2015 по справі 826/18930/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

21 квітня 2015 року № 826/18930/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Добрянської Я.І. , суддів Літвінової А.В. Мазур А.С. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу:

за позовом ОСОБА_1

до Кабінет Міністрів України

третя особа - 1 третя особа - 2 третя особа - 3Міністерство фінансів України Міністерство юстиції України Пенсійний фонд України

провизнання нечинним постанови КМУ №595 від 07.11.2014

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суд м. Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просив визнати нечинною з моменту її прийняття постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" від 07.11.2014 №595.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач стверджує, що Кабінет Міністрів України не має повноваження щодо внесення змін до чинних законів України, зупинення дії окремих законів України та/або будь-яким чином здійснювати зміну порядку регулювання суспільних відносин, які встановлені законами України та норми Тимчасового Порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595 порушують права та законні інтереси великої кількості громадян, зокрема прав позивача та є такими, що не відповідають нормам Конституції України, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.12.2014 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.

В попередньому судовому засіданні 05.02.2015 судом розглянуто подане через канцелярію суду клопотання ОСОБА_2 про залучено його до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача, проти залучення зазначеної особи заперечили представники сторін та суд прийшов до висновку щодо відмови у задоволенні клопотання. Також судом розглянуто клопотання представника відповідача щодо залучення третіх осіб, яке судом задоволено та ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.02.2015 до справи залучено у якості третіх осіб Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Пенсійний фонд України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2015 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду колегіальним складом суддів.

В судове засідання 02.04.2015 не прибули представники сторін, хоча належним чином повідомлені про час, дату та місце, проте від представника позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, проти якого не заперечив представник відповідача, що підтверджується відповідним записом на клопотанні, тому суд відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження

За наслідками переходу судом до розгляду адміністративної справи в порядку письмового провадження третя особа 3 надала додаткові пояснення по справі.

Станом на час розгляду справи по суті жодних інших документів з приводу даного спору від сторін по справі до суду не надходило.

Отже, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Кабінету міністрів України в якому просив визнати нечинною з моменту її прийняття постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" від 07.11.2014 №595, підставою як зазначив позивач є те, що він знаходиться на обліку як отримувач пенсії за віком в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Шахтарську та Шахтарському районі та з серпня 2014 року не отримує щомісячних пенсійних виплат на банківський рахунок, підставою припинення виплат позивач вважає прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей». Зазначене і стало підставою для звернення позивача до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва 09.04.2015 надійшли письмові пояснення Пенсійного фонду України про те, що відповідно до інформації наданої Пенсійним фондом України в Дарницькому районі міста Києва позивач з 01.10.2014 перебуває в них на обліку та сума заборгованості з 01.08.2014 у розмірі 7 075,65 грн. виплачена в жовтні 2014 року.

Дослідивши наявні у справі докази надані сторонами, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін в судових засіданнях, колегія суддів дійшла до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача, зважаючи на наступне.

Кабінетом Міністрів України 07.11.2014 року було прийнято постанову №595 від 07.11.2014 "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей".

Вказаною постановою було затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей (далі - Тимчасовий порядок) Пунктом 2 цього тимчасового порядку встановлюється, що у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження (далі - тимчасово неконтрольована територія), видатки з державного бюджету, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади. Казначейське обслуговування місцевих бюджетів за видатками та кредитуванням у населених пунктах на тимчасово неконтрольованій території здійснюється після повернення такої території під контроль органів державної влади.

Відповідно до пункту 8 Тимчасового порядку особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати.

Проте відповідно до наявних у матеріалах справи доказах, а саме, письмових поясненнях Пенсійного фонду України, ОСОБА_1, як пенсіонер, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва з 01.10.2014, оскільки згідно із даними Автоматизованої системи обробки пенсійних документів на базі комп'ютерних технологій (АСОПД/КОМТЕХ), позивач змінив адресу проживання з АДРЕСА_1 на АДРЕСА_2. Оскаржувана постанова Кабінету Міністрів України прийнята 07.11.2014 та вступила в законну силу з дня опублікування в газеті «Урядовий кур'єр» 11.11.2014. Зазначена позивачем заборгованість, яка виникла у серпні 2014 року та була погашена у жовтні 2014 року, докази чого наявні в матеріалах справи.

Відповідно до інформації управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва заборгованість з виплати пенсії за період з 01.08.2014 в сумі 7 075,65 грн. виплачена позивачу у жовтні 2014 року.

Згідно із частиною 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Оскаржувану постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" № 595 прийнято 07.11.2014, а набрала законної сили, як зазначалося вище, з дня опублікування в газеті «Урядовий кур'єр» 11.11.2014. Тобто після погашення боргу пенсійним фондом позивачу.

Виходячи з зазначеного колегія суддів приходить до висновку, що зазначена постанова не впливає на права та інтереси позивача, який відповідно до наданих сторонами доказів на сьогодні проживає у місті Києві, що не спростовано останнім. Також Пенсійним фондом України надано докази відсутності боргу з виплати пенсії позивачу.

А відтак, у позивача відсутні підстави на оскарження зазначеної постанови, оскільки відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб"єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Таким чином, суд вважає необхідним відмовити у задоволенні позову, а саме щодо визнання нечинною з моменту її прийняття постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" від 07.11.2014 № 595, так як позивач не є суб"єктом правовідносин до якого застосовано цей акт.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.69-71, ч.6 ст.128, 158-163, 167, ч.2 ст. 171, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя: Я.І. Добрянська

Судді: А.В. Літвінова

А.С. Мазур