Постанова від 21.04.2015 по справі 803/674/15-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2015 року Справа № 803/674/15-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лозовського О.А.,

розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ) звернулась з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6800,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 05.12.2014 року працівниками Луцького МВ УМВС України у Волинській області був виявлений факт продажу офіціантом бару «ІНФОРМАЦІЯ_2», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність підприємець ОСОБА_1, пива неповнолітньому, чим порушено статтю 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». На підставі матеріалів Луцького МВ УМВС України у Волинській області, заступником начальника Луцької ОДПІ прийнято рішення №0000132205 від 12.01.2015 року про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. за факт продажу пива особі, яка не досягла 18 років. Відповідач фінансові санкції добровільно не сплатила, у зв'язку з чим, позивач просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 06.04.2015 року в даній адміністративній справі відкрито скорочене провадження.

Відповідач заперечень проти позову не подала, хоча була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №4302509240850 від 09.04.2015 року.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що 05.12.2014 року близько 20 год. 30 хв. було виявлено факт продажу офіціантом бару «ІНФОРМАЦІЯ_2», який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність підприємець ОСОБА_1, пива розливного «Львівське 1715», ємкістю 1 л, вартістю 20,00 грн. неповнолітній особі - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, якому на час перевірки було 13 років, чим порушено частину другу статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що складено протокол №11174 від 05.12.2014 року.

26.12.2014 року копії матеріалів Луцького МВ УМВС України у Волинській області у яких зафіксовано порушення статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, а саме: факт продажу пива особі, яка не досягла 18 років, надійшли на адресу Луцької ОДПІ.

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що за порушення норм даного Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Так, відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення вимог статті 15-3 даного Закону передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн.

12.01.2015 в.о. начальника Луцької ОДПІ, за результатами розгляду матеріалів Луцького МВ УМВС України у Волинській області, прийнято рішення №0000132205 про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. за факт продажу пива особі, яка не досягла 18 років.

Проте, відповідач штрафні санкції добровільно не сплатив.

Відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктами 10-13 Порядку №790 визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету. Рішення вважається виконаним і знімається з контролю після одержання відповідної інформації про зарахування суми штрафу до бюджету. Рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.

Відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 12.01.2015 №0000132205 в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалося, а отже, воно є чинним.

Доказів сплати вищезазначеної суми заборгованості відповідач суду не надала.

Таким чином, матеріалами справи підтверджена наявність у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості зі сплати фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн., у зв'язку з чим суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

За правилами частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

Оскільки на підставі пункту 4 частини першої статті 183-2 КАС України справа розглянута в порядку скороченого провадження, тому постанову суду слід звернути до негайного виконання.

Керуючись статтями 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43000, Волинська область, АДРЕСА_2, податковий номер НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень. 00 копійок

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий О. А. Лозовський