Ухвала від 21.04.2015 по справі 925/434/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.uaУХВАЛА

21 квітня 2015 року Справа № 925/434/15

Господарський суд Черкаської області в складі

головуючого - судді Єфіменка В.В.,

з секретарем судового засідання Макарченко Н.П.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - не з'явився,

від ІІІ особи - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області в м. Черкаси справу за позовом Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності м. Черкаси

до Комунального закладу Жашківської районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" м.Жашків,

ІІІ особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент охорони здоров"я Черкаської обласної державної адміністрації,

про стягнення матеріальної шкоди;

ВСТАНОВИВ:

Позивачем заявлено позов з вимогою:

- стягнути з Комунального закладу Жашківської районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" матеріальну шкоду у розмірі 18347,74 грн. на користь Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з тих мотивів, що відповідачем в період з 22.08.2013 по 12.06.2014 здійснювалась діяльність без документів дозвільного характеру, що не тільки не давало права на здійснення експертизи тимчасової непрацездатності в лікувальному закладі, а і унеможливлювало надання самої медичної допомоги.

16.03.2015 ухвалою суду порушено провадження у справі (а.с.2).

06.04.2015 від позивача до суду надійшла заява про відмову від позову у зв'язку з тим, що відповідач в повному обсязі 30.03.2015 сплатив матеріальну шкоду в сумі 18347,74 грн.

Представники сторін в судове засідання не з'явилися. Про час і місце розгляду справи сторони повідомлялись належним чином (а.с.131-133).

Справа розглядається в порядку ст. 75 ГПК України за наявними матеріалами.

Суд, дослідивши матеріали справи та заяву про відмову від позову приходить до наступного.

Із заяви позивача вбачається, що із наслідками відмови від позову він ознайомлений.

З огляду на вищевикладене суд не приймає відмову позивача від позову оскільки через нез'явлення представника позивача суд не може роз'яснити наслідки відмови від позову.

Статтею 7 Закону «Про судовий збір» врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору з підстав, які визначено цією статтею і перелік яких є вичерпним.

Статтею 7 Закону передбачено підстави повернення судового збору, перелік яких є вичерпним. У їх числі не зазначено такої підстави, як припинення провадження у справі (стаття 80 ГПК). Водночас закриття провадження у справі, про яке йдеться у пункті 5 частини першої цієї статті Закону, є поняттям цивільного і адміністративного судочинства, передбаченим відповідно статтею 205 Цивільного процесуального кодексу України і статтею 157 Кодексу адміністративного судочинства України, які господарським судам у здійсненні судочинства не застосовуються.

В заяві позивач посилається на те, що 30 березня 2015 р. комунальним закладом Жашківської районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" сплачено матеріальну шкоду в повному об'ємі, Черкаське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від позову відмовляється. У зв'язку з цим просить припинити провадження по справі.

Аналізуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що станом на 21.04.2015 відсутній предмет спору між сторонами, а тому провадження у справі підлягає припиненню.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 р. № 845 затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ. Даний Порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, шляхом безспірного списання, у тому числі з реєстраційних та спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, відкритих в органах Державного казначейства, що прийняті судовими та іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, на підставі ст.49 ГПК України, судовий збір підлягає стягненню з відповідача до державного бюджету України через органи державного казначейства.

Суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 1827,00 грн. судового збору.

Керуючись ст. 49, п.1-1 ст.80 ст. 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Прийняти відмову позивача від позову.

Провадження у справі припинити.

Стягнути 1827 грн. витрат по сплаті судового збору з Комунального закладу Жашківської районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" (код 38646750, вул. Щорса, 19, м. Жашків, Черкаська область, 19200) із зарахуванням до державного бюджету України через Головне управління державної казначейської служби у Черкаській області.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду протягом 5 діб.

Суддя Єфіменко В.В.