Справа № 875/8/15
Суддя-доповідач: Файдюк В.В.
Іменем України
14 квітня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Файдюка В.В.
суддів: Чаку Є.В.
Мєзєнцева Є.І.
При секретарі: Ковтун І.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Києво-Святошинської районної державної адміністрації до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні позивача Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності та зустрічний позов ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про викуп земельної ділянки, -
05 березня 2015 року Києво-Святошинська районна державна адміністрація Київської області звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про примусове відчуження частини нерухомого майна з мотивів суспільної необхідності.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що до Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області звернулося Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» із заявою про погодження місця розташування заходів повітряних ліній 330 кВ та під'їзної автодороги на електричну підстанцію напругою 330 кВ «Західна» на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.07.2006 року № 436-р «Про затвердження плану заходів на 2006-2010 роки щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року» та Схеми розвитку ОЕС України на 2010 рік з перспективою до 2015 року, якою передбачено будівництво підстанції 330 кВ «Західна» із заходами повітряних ліній 330 кВ та під'їздної автомобільної дороги на електричну підстанцію напругою 330/110/35 кВ. Замовником проектування та будівництва вказаного стратегічного системоутворюючого магістрального енергооб'єкта для суспільних потреб визначено Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго».
В межах вище зазначеної земельної ділянки знаходиться об'єкт не пов'язаний з обслуговуванням вказаної підстанції, а саме: земельні ділянки, що належать на праві приватної власності відповідачів та становлять перешкоду для обслуговування зазначеного об'єкта. Позивач зазначає, що йому відомо про відмову відповідачів від викупу об'єкту нерухомості за запропонованою викупною ціною, а тому вважає що наявні підстави для ухвалення в судовому порядку рішення про примусове відчуження об'єкта права приватної власності з мотивів суспільної необхідності.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 06 березня 2015 року відкрито провадження за даним позовом.
Крім того, 19 березня 2015 року ОСОБА_3, ОСОБА_4 подано зустрічний позов до Києво-Святошинської районної державної адміністрації, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про викуп земельної ділянки.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2015 року також було відкрито провадження за зустрічним позовом.
Як вбачається з матеріалів справи, в своєму зустрічному адміністративному позові позивачі ставлять питання про викуп Києво-Святошинською районною державною адміністрацією всієї земельної ділянки, що знаходиться у власності ОСОБА_3, ОСОБА_4 розміром 1.7981 га замість земельної ділянки розміром 0.0131 га щодо якої заявлено первісний позов про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності.
Зустрічний позов мотивовано тим, що Києво - Святошинська районна державна адміністрація та Державне підприємство «Національна енергетична компанія «УКРЕНЕРГО» не дотримали в досудовому порядку процедуру вирішення викупу земельної ділянки, яка належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4, оминаючи попередню процедуру можливого погодження із співвласниками умов такого викупу.
На думку відповідачів порушення цього порядку є ігноруванням інтересів співвласників земельної ділянки, а звернення до суду про примусове відчуження частини нашої ділянки по занижених цінах є необгрунтованим та безпідставним.
В судовому засіданні представник позивача надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.
Представник відповідачів проти позову заперечувала, просила задовольнити зустрічний позов з підстав, викладених в ньому.
Заслухавши суддю-доповідача та присутніх учасників процесу, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що подана позовна заява Києво-Святошинської районної державної адміністрації підлягає задоволенню, а в задоволенні зустрічного позову необхідно відмовити, виходячи з наступних підстав.
Колегією суддів встановлено, що 20 березня 2013 року головою Києво-Святошинської районної державної адміністрації було прийнято розпорядження № 206 «Про погодження місця розташування заходів повітряних ліній 330 кВ та під'їзної автодороги на ПС 330/110/35 кВ «Західна» та надання дозволу на розроблення проекту землеустрою Державному підприємству «Національна енергетична компанія «Укренерго» щодо відведення земельних ділянок на' території Гореницької сільської ради та Ірпінської міської ради Києво-Святошинського району Київської області», на підставі якого було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 0,4338 га, що підлягають відчуженню для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування заходів повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ та під'їзної автомобільної дороги на ПС 330/110/35 кВ «Західна» в постійне користування Державному підприємству «Національна енергетична компанія «Укренерго» на території Гореницької сільської ради та Ірпінської міської ради (за межами населених пунктів) Києво-Святошинського району (далі - проект землеустрою).
Розроблений проект землеустрою погоджено відповідними територіальними органами виконавчої влади згідно з вимогами статті 186-1 Земельного кодексу України.
Розпорядженням голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації від 03 квітня 2014 № 223 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, викуп або примусове відчуження земельних ділянок (їх частин), які перебувають у власності громадян, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування заходів повітряних ліній 330 кВ та під'їзної автомобільної дороги на підстанцію 330/110/35 кВ «Західна» в постійне користування Державному підприємству «Національна енергетична компанія «Укренерго» на території Гореницької сільської ради та Ірпінської міської ради Києво-Святошинського району».
Відповідно до затвердженого проекту землеустрою до складу земельних ділянок, які підлягають викупу або примусовому відчуженню для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності (для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування заходів ПЛ 330 кВ на ПС 330 кВ «Західна») відносяться частини земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_2, загальна площа земельної ділянки - 1,7981 га, категорія: землі сільськогосподарського призначення, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, угіддя: рілля), що перебуває у спільній частковій власності ОСОБА_3 (7/24 частини) та ОСОБА_4 (17/24 частини) на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_1 від 12 березня 2009 року, зареєстрованого у Книзі записів державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010934000129.
Частина земельної ділянки, яка підлягає викупу для суспільних потреб знаходиться на території Ірпінської міської ради Києво-Святошинського району Київської області, загальною площею - 0,0131 га, категорія: землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, угіддя: рілля.
Вартість частини земельної ділянки, яка підлягає, викупу для суспільних потреб (примусовому відчуженню з мотивів суспільної необхідності) визначена на підставі експертної грошової оцінки в порядку, визначеному статтею 5 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» та складає 1 118,00 гривень (одна тисяча сто вісімнадцять гривень).
Відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про оцінку земель» позивачем проведено рецензію звіту про експертну грошову оцінку.
На виконання ч. 2 статті 10 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» позивач направив відповідачам повідомлення про прийняте рішення щодо викупу або примусового відчуження земельної ділянки (її частин), яка перебуває у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності (копія повідомлення від 07 квітня 2014 року № 07-34/1148).
Однак, станом на час розгляду даного позову згоди між Києво-Святошинською РДА та ОСОБА_4 і ОСОБА_3 щодо викупу для суспільних потреб частин земельної ділянки не досягнуто.
Судом встановлено, що приватним нотаріусом Київського нотаріального округу Хомутовським B.C. 04 лютого 2011 року були зареєстровані згоди від ОСОБА_4 та ОСОБА_3 на проходження траси підстанції «Західна» і під'ізної дороги до підстанції через земельну ділянку відповідачів.
В інтересах Державного підприємства «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» Проектний інститут ДЕКС надіслав відповідачам звернення від 02 грудня 2012 року з проханням надати згоду щодо викупу земельної ділянки площею 0.0044 га, на що відповідачі, за їх твердженням, розуміючі суспільні потреби, надали такі згоди.
06 квітня 2012 року в інтересах Державного підприємства «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» надіслано Проектним інститутом ДЕКС примірники Договору про встановлення сервітуту та запропоновано підписати Договір на встановлення земельного сервітуту. Даний договір відповідачами не підписано.
Статтею 7 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» встановлено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, визначених цим Законом, мають право викупу земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для таких суспільних потреб як будівництво, капітальний ремонт, реконструкція та обслуговування лінійних об'єктів та об'єктів транспортної і енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, нафто-, газо- та водопроводів, ліній електропередачі, зв'язку, аеропортів, морських портів, нафтових і газових терміналів, електростанцій) та об'єктів, необхідних для їх експлуатації.
Відповідно до ч. 2 статті 10 вказаного Закону орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, який прийняв рішення про викуп земельної ділянки зобов'язаний письмово повідомити про це їх власника.
Згідно зі статтею 11 вищезазначеного Закону власник земельної ділянки протягом одного місяця з дня отримання інформації (з дня опублікування об'яви у друкованому виданні) згідно із статтею 10 цього Закону письмово повідомляє відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування про надання згоди на проведення переговорів щодо умов викупу або відмову від такого викупу.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону, у разі неотримання згоди власника земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з викупом цих об'єктів для суспільних потреб зазначені об'єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність лише як виняток з мотивів суспільної необхідності і виключно під розміщення, зокрема, лінійних об'єктів та об'єктів транспортної і енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, магістральних трубопроводів, ліній електропередачі, аеропортів, морських портів, нафтових і газових терміналів, електростанцій) та об'єктів, необхідних для їх експлуатації.
Відповідно до ч. 1 статті 16 Закону та ч. 1 статті 183 КАС України, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, що прийняв рішення про відчуження земельної ділянки, у разі недосягнення згоди з власником земельної ділянки щодо викупу для суспільних потреб відповідно до розділу II цього Закону звертається до адміністративного суду із позовом про примусове відчуження зазначеної земельної ділянки (її частини).
Згідно з абз. 3 ч. 2 статті 7 Закону у разі прийняття рішення про викуп чи примусове відчуження частини земельної ділянки для суспільних потреб виділення такої частини в окрему земельну ділянку здійснюється за відповідною технічною документацією із землеустрою, підставою для розроблення якої є нотаріально посвідчена згода власника земельної ділянки на поділ земельної ділянки чи рішення суду.
Згідно з ч. 2 статті 183-1 КАС України адміністративні справи про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів, нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності розглядаються та вирішуються апеляційним адміністративним судом за місцем розташування нерухомого майна, що підлягає примусовому відчуженню.
Колегією суддів встановлено, що на даний час розпорядження Кабінету Міністрів України № 436-р від 27 липня 2006 року та розпорядження Києво-Святошинської районної державної адміністрації № 223 від 3 квітня 2014 є чинними та підлягають виконанню.
Києво-Святошинська РДА здійснює викуп або примусове відчуження земельної ділянки (її частини) для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, до якого зараховуються кошти від замовника будівництва повітряної лінії електропередачі - ДП НЕК «Укренерго» на виконання цільових заходів відповідно до вимог статті 6 Закону та частини 4 статті 13 Бюджетного кодексу України.
Відповідно до вимог статті 151 Земельного кодексу України, як зазначалося вище, 04 лютого 2011 року була отримана нотаріально засвідчена письмова згода ОСОБА_4 та ОСОБА_3 на проходження трас заходів повітряних ліній 330 кВ на ПС 330/110/35 «Західна» та на викуп частини земельної ділянки орієнтовною площею 0,0044 га, яка була передбачена на момент розроблення матеріалів вибору місця розташування енергетичного об'єкту.
Після погодження остаточного місця розташування заходів повітряних ліній 330 кВ та підчас розробки проекту землеустрою було остаточно визначено площу земельної ділянки для розміщення опори, яка становить - 0,0131 га. В зв'язку з чим, 20 грудня 2012 року була отримана інша нотаріально засвідчена письмова згода ОСОБА_4 та ОСОБА_3 на проходження трас заходів повітряних ліній 330 кВ на ПС 330/110/35 «Західна» та на викуп частини земельної ділянки площею 0,0131 га.
Представник відповідачів зазначила, що оскільки третя особа збирається будувати під'їзну дорогу до ПС «Західна» та ставити ще декілька опор, буде порушено їх право користування власною земельною ділянкою.
Між тим, матеріалами справи не підтверджено, що проектом землеустрою передбачено прокладання під'їзної дороги до ПС 330 кВ «Західна» по земельній ділянці, яка належить ОСОБА_4 та ОСОБА_3 Також не передбачено будівництво підстанції 330/110/35 «Західна» на земельній ділянці Відповідачів.
07 квітня 2014 року Києво - Святошинська РДА направила ОСОБА_4 і ОСОБА_3 повідомлення про прийняте рішення щодо викупу для суспільних потреб частини земельної ділянки, загальною площею -0,0131 га. для розміщення опори №6 нк ( У330 -2вт+5) ПЛ 330 кВ.
Однак, ОСОБА_4 і ОСОБА_3 наполягають на викупі всієї належної їм земельної ділянки, загальною площею 1,7981 га, в зв'язку з чим не було досягнуто згоди щодо викупу визначеної проектом частини земельної ділянки для суспільних потреб.
Відповідно до Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» конфігурація і розміри площ земельних ділянок, що відводяться для розміщення опор повітряних ліній електропередачі, визначаються за проектами їх будівництва відповідно до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок залежно від конструкції опор та напруги електричної лінії. Для окремих конструкцій опор, розміри площ встановлюються державними будівельними нормами ( далі -ДБН ) на підставі документації із землеустрою.
Згідно з ДБН В.2.5.-16-99 «Визначення розмірів земельних ділянок для об'єктів електричних мереж», затверджених Держбудом України 27 липня 1999 pоку, площа постійного відведення під опори лінії електропередачі є визначений за розмірами майданчик, який займає опора, та додатково по 0,8 м. в кожну із сторін.
Так, згідно таблиці 2 проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для розміщення, будівництва, експлуатації заходів ПЛ 330 кВ на ПС 330/110/35 «Західна», розробленого ПП «УКРМЕРЕЖЗЕМПРОЕКТ», площа земельної ділянки під розміщення опори (тип опори У 330 -2тв+5) встановлення якої передбачається на земельній ділянці, що належить ОСОБА_4 та ОСОБА_3, становить 0,0131 га.
Враховуючи те, що відчуження земельної ділянки необхідно для розміщення, будівництва, експлуатації ПЛ 330 кВ (з цільовим призначенням, землі енергетики), площа земельної ділянки, яка буде надана в постійне користування ДП НЕК «Укренерго» повинна відповідати визначеним нормативам.
Таким чином, у ДП « НЕК «Укренерго» немає законних підстав для отримання в постійне користування всієї земельної ділянки, що належить відповідачам площею 1,7981 га.
Відповідно до статті 18 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» для забезпечення надійної експлуатації та охорони об'єктів передачі електричної енергії, а також безпеки населення і охорони навколишнього природного середовища встановлюються спеціальні зони об'єктів енергетики, зокрема: охоронні зони об'єктів енергетики.
Також, Законом визначено, що земельні ділянки в межах охоронних зон об'єктів енергетики не вилучаються (викупляються) у власників чи користувачів земельних ділянок, а використовуються з обмеженнями.
Позовних вимог щодо встановлення земельного сервітуту заявлено не було, а тому порядок використання землі з обмеженнями в даному провадження не встановлюється.
Щодо вартості земельної ділянки, що відчужується та призначення для її визначення судової експертизи, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» вартість земельної ділянки, що відчужується або передається у власність замість відчуженої, визначається на підставі її експертної грошової оцінки, проведеної відповідно до закону.
Порядок проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок визначено статтею 19 Закону «Про оцінку земель», де зазначено, що експертна грошова оцінка вільних від будівель та споруд земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, що проводиться у зв'язку з викупом цих земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, проводиться на основі методичного підходу капіталізації чистого операційного або рентного доходу від використання земельних ділянок з урахуванням їх використання за цільовим призначенням, встановленим на день прийняття рішення про викуп таких земельних ділянок для суспільних потреб.
На замовлення Києво - Святошинської РДА, згідно договору №4062 від 10 вересня 2014 року, державним підприємством «Київський науково - дослідний та проектний інститут землеустрою» була проведена експертна грошова оцінка, зокрема частини земельної ділянки площею 0,0131 га за результатами якої складено звіт від 11 вересня 2014 року.
Між тим, представником відповідачів у справі подано письмове клопотання про призначення судової експертизи з оцінки земельної ділянки, мотивуючи тим, що Києво - Святошинська РДА не надала до суду належно оформленого звіту про оцінку ринкової вартості земельної ділянки, що відчужується.
Відповідно до ч. 5 статті 5 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», у разі якщо власник виступає проти відчуження свого нерухомого майна за оцінкою, проведеною суб'єктом оціночної діяльності, визначеним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядуваннями може залучити іншого суб'єкта оціночної діяльності для визначення вартості нерухомого майна чи проведення рецензування звіту з оцінки такого майна. У цьому разі витрати на виконання таких послуг несе власник майна.
Згідно звіту з експертної грошової оцінки земельних ділянок (їх частин) за замовленням позивача, ринкова вартість (імовірна ціна продажу) частини земельної ділянки, площею 0,0131 га, що належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4, визначена за методичним підходом, що ґрунтується на капіталізації чистого операційного або рентного доходу і становить (без урахування ПДВ) - 1 118 гривень. Дата оцінки 11 вересня 2014 року, термін чинності звіту з експертної грошової оцінки земельних ділянок один рік з дати оцінки.
Відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про оцінку земель» було проведено рецензування звіту про експертну грошову оцінку земельних ділянок, яким підтверджена зазначена вартість вказаної частини земельної ділянки.
Разом з тим, відповідачами також надано висновок про вартість об'єкта оцінки, проведеної ТОВ «Реал Експерт» на замовлення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 згідно Договору № 1203/2. Згідно даного висновку, складеного на підставі зіставлення цін продажу подібних земельних ділянок, оціночна вартість об'єкта експертної грошової оцінки - земельної ділянки площею 1,7981 га (кадастровий номер НОМЕР_2), що розташована за адресою: Київська обл., межі м. Ірпіня, що належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4, становить 1 278 809,00 грн.
Між тим, колегія суддів даний висновок вважає неналежним та не приймає до уваги, оскільки він складений для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. В той час як висновок, що наданий позивачем, складений з визначенням ринкової вартості частини земельної ділянки, що відчужується відповідно до Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності»
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає вказану експертну грошову оцінку земельних ділянок, проведену за замовленням позивача, достатньою для визначення вартості ділянки, що належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4 для відчуження на користь суспільних потреб, оскільки вона проведена компетентною установою, акредитованим експертом (свідоцтво Серії НОМЕР_4 від 10 травня 2006 року, Посвідчення про підвищення кваліфікації Серії НОМЕР_3 від 13 вересня 2012 року) та, відповідно, клопотання відповідачів про призначення судової експертизи, безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає заявлені позовні вимоги за первісним позовом правомірними та обґрунтованими, такими, що підлягають задоволенню, а тому частина земельної ділянки, площею 0,0131 га, що перебуває у спільній частковій власності ОСОБА_3 (7/24 частини) та ОСОБА_4 (17/24 частини), підлягає примусовому відчуженню у державну власність з мотивів суспільної необхідності для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування повітряних ліній електропередачі 330 кВ та під'їзної автомобільної дороги на ПС 330 кВ «Західна», оскільки виконання робіт по будівництву вказаного енергетичного об'єкта без припинення права власності відповідачів на вказану частину земельної ділянки не є можливим.
Однак, зустрічний позов не підлягає задоволенню через його необґрунтованість та відсутність у ОСОБА_3 та ОСОБА_4 права вимагати у Києво-Святошинської районної державної адміністрації викупити належну їм на праві власності земельну ділянку.
Керуючись ст.ст. 158-163, ч. 3 ст.160, 167, 183-1, 186 КАС України суд,
Адміністративний позов Києво-Святошинської районної державної адміністрації до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні позивача Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності - задовольнити.
Примусово відчужити у державну власність з мотивів суспільної необхідності частину земельної ділянки площею 0,0131 га, що перебуває у спільній частковій власності ОСОБА_3 (7/24 частини) та ОСОБА_4 (Ї7/24 частини) , яке посвідчено державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 від 12 березня 2009 року та знаходиться на території Ірпінської міської ради Києво-Святошинського району Київської області (кадастровий номер НОМЕР_2, загальна площа земельної ділянки - 1,7981га, категорія: землі сільськогосподарського призначення, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, угіддя: рілля) з повним попереднім відшкодуванням вартості зазначеної частини земельної ділянки за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, до якого зараховуються кошти від Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в установленому законодавством порядку, у розмірі 1 118 грн. (одна тисяча сто вісімнадцять гривень).
Виділити із земельної ділянки, загальною площею 1,7981 га, що перебуває у спільній частковій власності ОСОБА_3 (7/24 частини) та (17/24 частини) ОСОБА_4 технічною документацією із землеустрою про поділ земельної ділянки, в окремі земельні ділянки, із яких:
земельна ділянка площею - 1, 785 га - залишається у власності ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на праві спільної часткової власності;
земельна ділянка площею 0,0131 га відчужується у державну власність з мотивів суспільної необхідності, із забезпеченням державної реєстрації зазначених земельних ділянок та прав на них у визначеному законодавством порядку.
Зобов'язати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звільнити частину земельної ділянки, площею - 0,0131 га, що примусово відчужується з мотивів суспільної необхідності у державну власність, протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня набрання постановою суду законної сили.
В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про викуп земельної ділянки - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Вищого адміністративного суду України протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування ч. 3 ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Файдюк В.В.
Судді: Чаку Є.В.
Мєзєнцев Є.І.