"07" квітня 2015 р.справа № 804/15197/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Щербака А.А. суддів: Баранник Н.П. Головко О.В. розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року по справі за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальність «Техносервіс Фінанц» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-
Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з позовом до Товариства з обмеженою відповідальність «Техносервіс Фінанц» про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 17442,86 грн. та пені у розмірі 5,23 грн.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року в задоволенні позову відмовлено.
Постанова обґрунтована тим, що з матеріалів справи вбачається, що відповідач працевлаштував інваліда в кількості однієї особи - ОСОБА_1, яка на підставі Наказу №8-к від 21.05.2010р «Про прийом на роботу» працює на підприємстві відповідача, тим самим виконав покладений на нього обов'язок.
Позивачем подана апеляційна скарга, просить оскаржену постанову скасувати, позов задовольнити.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, які суд вважає встановленими, допущено невідповідність висновків суду обставинам справи, порушено норми матеріального та процесуального права. .
В силу пункту 1 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на такі підстави.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем подано Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік за формою №10-ПІ, у якому середньооблікова чисельність штатних працівників у відповідача у 2013 році становила 21 особу, кількість інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 1 особа, штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 0 осіб.
В запереченні на позовну заяву відповідач зазначає, що у вищевказаному звіті ним була допущена описка, в результаті якої у звіті не було відображено працевлаштованих в ТОВ «Техносервіс Фінанц» інвалідів.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було працевлаштовано інваліда ОСОБА_1, що підтверджується наявними в матеріалах справи засвідченими копіями документів, а саме: паспорту на ім'я ОСОБА_1, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, посвідчення про інвалідність, Наказу №8-к від 21.05.2010 про прийняття на роботу на посаду діловода ОСОБА_1, трудової книжки, штатного розкладу ТОВ «Техносервіс Фінанц», копій звітів за формою 1 ДФ про податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку за 2013 рік та звітів підприємства ТОВ «Техносервіс Фінанц» про суми нарахованої заробітної плати за січень та за грудень 2013 року.
Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.
Ч. 1 ст. 19 зазначеного Закону передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Матеріалами справи підтверджено, що на підприємстві відповідача працевлаштований інвалід.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що відповідачем виконані вимоги чинного законодавства щодо організації та працевлаштування інвалідів на підприємстві, а помилки в звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносервіс Фінанц» «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2013 рік» за формою 10-ПІ, за наявності працевлаштованого інваліда не можуть бути підставою для застосування адміністративно-господарських санкцій за незайняте робоче місце для працевлаштування інваліда.
В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -
Апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили у відповідності до ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 212 КАС України до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: А.А. Щербак
Суддя: Н.П. Баранник
Суддя: О.В. Головко