Ухвала від 08.04.2015 по справі 705/283/15-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

08 квітня 2015 року м. Київ К/800/15643/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Кобилянський М.Г., розглянувши матеріали касаційної скарги управління Пенсійного фонду України в м.Умані та Уманському районі на постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 16 лютого 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Умані та Уманському районі про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 16 лютого 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року, позов задоволено. Визнано протиправними дії Пенсійного фонду України в м.Умані та Уманському районі. Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсію з 01 січня 2015 року з врахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових питань та індексації заробітної плати, із розрахунку 90 відсотків заробітної плати відповідно до норм Закону України «Про державну службу», яка діяла на момент призначення пенсії державного службовця.

Управлінням Пенсійного фонду України в м.Умані та Уманському районі подано касаційну скаргу, в якій, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ухвалені судові рішення судів першої і апеляційної інстанцій, та ухвалити нове судове рішення - про відмову у задоволенні позову.

Відповідно до положень пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

З постанови Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 16 лютого 2015 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року видно, що суди першої та апеляційної інстанцій при ухваленні судових рішень не допустили порушень норм матеріального і процесуального права, які би могли бути підставою для скасування чи зміни ухвалених судових рішень.

У доводах касаційної скарги також відсутні належні обґрунтування підстав для скасування чи зміни ухвалених судових рішень.

Оскаржувані судові рішення судів першої і апеляційної інстанцій постановлені з урахуванням правових позицій та судової практики Вищого адміністративного суду України.

Правова позиція Верховного Суду України у цій категорії справ полягає у тому, що суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально-побутових питань, сума індексації заробітної плати, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.

З наведеного вбачається, що касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Керуючись статтями 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м.Умані та Уманському районі на постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 16 лютого 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.Г. Кобилянський