ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"09" квітня 2015 р. Справа № 809/533/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мигалюка Ю.В.
при секретарі Ткачук О.П.
за участю прокурора Ворох А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, Державного підприємства "Ворохтянське лісове господарство", Відділу Держземагенства у м. Яремчому Івано-Франківської області про визнання чинним рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 27 від 10.07.2003 року та за позовом Державного підприємства "Ворохтянське лісове господарство" до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, Відділу Держземагенства у місті Яремчому Івано-Франківської області, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 27 від 10.07.2003 року та визнання протиправними дій Яремчанського міського відділу земельних ресурсів, -
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, Державного підприємства "Ворохтянське лісове господарство", Відділу Держземагенства у м. Яремчому Івано-Франківської області про визнання чинним рішення Виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року.
Позовні вимоги мотивовано тим, що 10.07.2003 року виконавчим комітетом Поляницької сільської ради було винесено рішення № 27 про передачу у власність громадянам земельних ділянок. Вказане рішення винесено виконавчим комітетом в межах повноважень передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та повністю відповідає вимогам Земельного Кодексу України чинного на час винесення рішення. Перадача земельних ділянок відбулася на підставі заяв громадян про надання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, які належним чином було розглянуто на засіданні виконавчого комітету Поляницької сільської ради. Проте, на даний час рішення № 27 від 10.07.2003 року не визнається Поляницькою сільською радою та ДП "Ворохтянське лісове господарство" як таке, що є недійсним та фіктивним. Крім того, в судах на даний час перебувають справи про скасування отриманих державних актів, як таких, що отримані на підставі недійсного рішення № 27 від 10.07.2003 року. Для захисту прав та інтересів позивача необхідно встановити законність дій виконавчого комітету Поляницької сільської ради під час винесення рішення № 27 від 10.07.2003 року, а саме рішення таким що відповідає вимогам Земельного кодексу України (чинного на момент винесення такого рішення).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 березня 2015 року прийнято до розгляду адміністративний позов Державного підприємства "Ворохтянське лісове господарство" до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, Відділу Держземагенства у місті Яремчому Івано-Франківської області, третя особа ОСОБА_1 про визнання протиправним і скасування рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року та визнання протиправними дій Яремчанського міського відділу земельних ресурсів. Крім того, судом було залучено до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5.
Позовні вимоги мотивовано тим, що при винесенні рішення № 27 від 10.07.2003 року виконавчим комітетом Поляницької сільської ради було перевищено повноваження, надані Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". Зазначено, що рішення № 27 від 10.07.2003 року винесено з порушенням норм Земельного кодексу України та без затвердження у встановленому законом порядку проекту відведення земельних ділянок. Передані земельні ділянки згідно оспорюваного рішення не було виділено на місцевості. Звернуто увагу, що постановою Галицького районного суду від 04 березня 2015 року у справі № 1-6/2011 року встановлено факт підроблення рішення № 27 від 10.07.2003 року посадовими особами виконавчого комітету Поляницької сільської ради. На підставі незаконного рішення № 27 від 10.07.2003 року ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_3 отримали державні акти, які як наслідок є недійсними.
Сторонами по справі було направлено на адресу суду клопотання про розгляд справи без їх участі за наявними в справі доказами.
Поляницька сільська рада направила на адресу суду заперечення проти позовної заяви ОСОБА_1, в якому просила відмовити в задоволенні позову. В той же час позовні вимоги ДП "Ворохтянське лісове господарство" про визнання протиправним та скасування рішення № 27 від 10.07.2003 року Поляницькою сільською радою визнано повністю та зазначено про необхідність скасування вказаного рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради.
Прокурор в судовому засіданні проти задоволення позову ОСОБА_1 про визнання чинним рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року заперечила. Подала суду копію постанови Галицького районного суду від 04 березня 2015 року, якою встановлено, що рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року було підроблено та не розглядалося на засіданні виконавчого комітету.
Заслухавши думку прокурора, розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року було вилучено у Ворохтянського державного лісового господарства земельні ділянки та передано їх у власність ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_5
На підставі рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року вищевказаним особам було видано державні акти на право власності на земельні ділянки, які в подальшому зареєстровано Яремчанським міським відділом земельних ресурсів (правонаступником є відділ Держземагенства у м. Яремчому Івано-Франківської області).
Порядок надання земельних ділянок у власність передбачено Земельним Кодексом України.
Так, у відповідності до статті 116 Земельного кодексу України громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень передбачених цим Кодексом.
У відповідності до статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських рад належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
У п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) визначено, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад входить вирішення відповідно до закону питань з врегулювання земельних відносин.
Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських раду сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища передбачені у ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" , згідно якої до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад.
Як вбачається із норм Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування» розпоряджатися земельними ділянками мають право виключно сільські ради на своїх засіданнях. Делегування таких повноважень виконавчим комітетам не передбачено нормами законодавства України.
У відповідності до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами.
Отже, рішення про надання у власність земельних ділянок ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_5 мало виноситися Поляницькою сільською радою, а не виконавчим комітетом Поляницької сільської ради.
Таким чином, суд погоджується із доводами ДП "Ворохтянське лісове господарство", що рішенням № 27 від 10.07.2003 року порушено статті 12, 116 Земельного кодексу України, п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року не відповідає нормам Земельного Кодексу України та Лісового кодексу України та підписано з перевищенням повноважень виконавчого комітету Поляницкьої сільської ради.
Відтак доводи ОСОБА_1 про те, що під час винесення рішення № 27 від 10.07.2003 року виконавчий комітет Поляницької сільської ради діяв в межах повноважень передбачених Земельним кодексом України не відповідають дійсності та відхиляютсья судом.
За приписами ч.ч. 6,8,9,10 статті 118 цього Кодексу (у редакції, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин) громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності подають заяву до відповідної ради за місцезнаходженням земельної ділянки. В подальшому розробляється проект відведення земельної ділянки , який погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури. І тільки після цього відповідна рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
Згідно статті 181 Земельного кодексу України землеустрій - це сукупність соціально- економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональної організації території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин та розвитку продуктивних сил.
Статтею 183 Земельного Кодексу України встановлено, що завданням землеустрою є встановлення на місцевості меж земельних ділянок землекористувачів.
Стаття 184 Земельного Кодексу України вказує, що землеустрій передбачає встановлення на місцевості меж землеволодінь і землекористувань.
Згідно статті 186 Земельного кодексу України проекти відведення земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності затверджуються органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які надають і вилучають земельні ділянки. В нашому випадку це повноваження Поляницької сільської ради.
Спеціальним Законом - щодо встановлення меж земельних ділянок та розроблення проектів землеустрою є Закон України "Про землеустрій".
Згідно статті 20 Закону України "Про землеустрій" землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форм власності в разі надання, вилучення, відчуження земельних ділянок.
Статтею 30 вказаного Закону, встановлено що документація із землеустрою погоджується та затверджуються в установленому Земельним Кодексом України порядку. В той же час Земельний Кодекс України чітко встановлює, що проект відведення розглядається відповідною радою.
Отже, процедура безоплатної передачі земельної ділянки у власність громадянину передбачає першочергово прийняття органом місцевого самоврядування рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, такий проект погоджується у відповідних службах, суміжних землекористувачів, і тільки після цього відповідна рада (а не її виконавчий орган), розглянувши проект відведення, приймає рішення про передачу такої ділянки у власність.
З матеріалів справи судом встановлено, шо проекти відведення земельних ділянок ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 не розроблялися та відповідно на розгляд Поляницької сільської ради не подавалися. Поляницька сільська рада не приймала рішення про надання дозволу на розробку проектів відведення земельних ділянок ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 ні рішення про затвердження проектів відведення та передачу земельних ділянок у власність вказаним громадянам. З перевищенням повноважень и з порушенням встановленої законом процедури, виконавчим комітетом одразу було оформлено рішення № 27 про передачу земельних ділянок у власність без погодження та затвердження проекту відведення та встановлення меж в натурі.
Стаття 56 Закону України "Про землеустрій" встановлює перелік документів, які необхідно розробити для отримання у власність земельної ділянки. Зокрема, вказано, що до складу технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, включаються матеріали польових геодезичних робіт і план земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки.
Статтею 198 Земельного кодексу України передбачено, що кадастрова зйомка включає погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами.
Відповідно до ст. 55 Закону України «Про землеустрій» встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів. Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками встановленого зразка. Власники землі та землекористувачі, у тому числі орендарі, зобов'язані дотримуватися меж земельної ділянки, закріпленої в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразка. Межові знаки здаються за актом під нагляд на збереження власникам землі та землекористувачам, у тому числі орендарям.
Механізм встановлення меж земельних ділянок визначено Інструкцією про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженою наказом Держкомзему від 18.05.2010 N 376, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 червня 2010 р. за N 391/17686
Таким чином, мають бути встановлені межові знаки земельної ділянки, що, як встановлено судом, зроблено не було.
Поляницькою сільською радою не виносилося рішення про затвердження проектів відведення земельних ділянок ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_5, а відтак межі земельних ділянок не встановлювалися в натурі та не виділялися на місцевості.
Крім того, згідно державного акту на право постійного користування землею ІІ-ІФ № 002701 від 19.11.2001 року ділянки належать Ворохтянському держлісгоспу, цільовим призначенням яких є - для ведення лісового господарства. В той же час згідно рішення № 27 земельні ділянки вилучено від Ворохтянського державного лісового господарства та надано у власність для будівництва житлового будинку.
Отже, суд погоджується з доводами ДП Ворохтянське лісове господарство про те, що відбулося порушення процедури вилучення та зміни цільового призначення земельних ділянок.
В матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували, що Ворохтянське лісове господарство в установленому законом порядку надавало згоду на вилучення земельних ділянок.
Дії посадових осіб виконавчого комітету Поляницької сільської ради щодо складання рішення № 27 досліджувались в межах кримінального провадження.
Вироком Галицького районного суду Івано-Франківської області від 04.06.2007 р. ОСОБА_7 визнано винним за ч.1 ст.367 КК України. Ухвалою апеляційного суду Івано-Франківської області від 6 серпня 2007 року вирок залишено без зміни. Ухвалою Верховного Суду України від 29.07.2008 року. Вирок Галицького районного суду Івано-Франківської області від 4 червня 2007 року та ухвалу апеляційного суду Івано-Франківської області від 6 серпня 2007 року скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд.
З поданої прокурором в судовому засіданні постанови Галицького районного суду від 04 березня 2015 року вбачається, що провадження в справі №1-6/2011 щодо звинувачення голови сільської ради ОСОБА_7 в підробці рішень виконавчого комітету Поляницької сільськох ради було закрите з нереабілітуючих підстав, а саме в зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Цивільний позов ДП «Ворохтянське лісове господарство» залишено без розгляду. Остаточні висновки щодо підробки рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради вказані в постанові Галицького районного суду Івано-Франківської області від 04 березня 2015 року в справі №1-6/2011, де, судом було зазначено, що рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року було підроблене.
Відтак, доводи ОСОБА_1 про те, що виконавчий комітет Поляницької сільської ради діяв в межах повноважень передбачених чинним на той час законодавством, а рішення № 27 від 10.07.2003 року відповідає вимогам Земельного кодексу України не відповідають дійсності та спростовуються матеріалами справи.
В той же час, суд погоджується із доводами ДП "Ворохтянське лісове господарство", що під час оформлення рішення № 27 від 10.07.2003 року виконавчим комітетом Поляницької сільської ради було перевищено повноваження, а оспорюване рішення суперечить нормам Земельного кодексу України.
Крім того, під час розгляду справи отримали підтвердження доводи прокурора про те, що рішення № 27 від 10.07.2003 року не виносилося в установленому законом порядку на засіданні виконавчого комітету Поляницької сільської ради, а було самостійно складено - сільським головою с. Поляниця ОСОБА_7
Відповідно до п. 1.4 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі (затвердженої наказом Держкомзему України від 04.05.99 N43 і зареєстрованої Мін'юстом України 04.06.99 за N 354/3647 (в редакції чинній на момент видачі державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_5) державний акт на право постійного користування земельною ділянкою видається на підставі рішення Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських, міської, селищної, сільської ради, а на право власності на земельну ділянку - на підставі Рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, міської, селищної, сільської ради. Складання державного акта на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою при передачі або наданні земельних ділянок громадянам, підприємствам, установам, організаціям та товариствам громадян всіх видів проводиться після перенесення в натуру (на місцевість) меж земельної ділянки та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженим в установленому порядку проектом відведення цієї ділянки (п 1.12 вказаної Інструкції).
У відповідності до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами.
Незважаючи на наведене на підставі незаконного рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року та за відсутності затверджених в установленому порядку проектів відведення земельних ділянок Яремчанським міським відділом земельних ресурсів (правонаступник - Відділ Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області) здійснено реєстрацію державних актів на право власності на земельні ділянки серія НОМЕР_1 (за ОСОБА_4.), серія НОМЕР_2 (за ОСОБА_6.), серія НОМЕР_3 (за ОСОБА_2.), серія НОМЕР_4 (за ОСОБА_5), серія НОМЕР_5 (за ОСОБА_3.) від 03.09.2003р року в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі та присвоєно їм кадастрові номера НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10
Судом також встановлено, що Івано-Франківською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері направлено до Яремчанського міського суду позовні заяви про визнання недійсними державних актів ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 з підстав їх видачі на підставі незаконного рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року, яке було підроблено головою сільської ради с. Поляниця ОСОБА_7
Рішеннями Яремчанського міського суду від 06 травня 2014 року задоволено позовні вимоги Івано-Франківської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, визнано недійсними державні акти на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_3 (ОСОБА_2.) та серії НОМЕР_1 (ОСОБА_4.). Вказані рішення залишено без змін ухвалами Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальни справ від 05 листопада 2014 року та 11 грудня 2014 року. Суди погодилися з доводами прокуратури про те, що ОСОБА_2 та ОСОБА_4 набули права власності на земельні ділянки на підставі незаконного рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради № 27 від 10.07.2003 року, який не мав права на розпорядження земельними ділянками. Провадження щодо інших державних актів тривають.
На підставі наведеного суд погоджується з позицією прокурора та Поляницької сільської ради про необхідність відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 про визнання чинним рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 27 від 10.07.2003 року. В той же час позов ДП "Ворохтянське лісове господарство" про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 27 від 10.07.2003 року та визнання протиправними дій Яремчанського міського відділу земельних ресурсів підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, Державного підприємства "Ворохтянське лісове господарство", Відділу Держземагенства у м. Яремчому Івано-Франківської області про визнання чинним рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 27 від 10.07.2003 року - відмовити.
Адміністративний позов Державного підприємства "Ворохтянське лісове господарство" до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, Відділу Держземагенства у місті Яремчому Івано-Франківської області, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_1 про визнання протиправним і скасування рішення Виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 27 від 10.07.2003 року та визнання протиправними дій Яремчанського міського відділу земельних ресурсів - задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати рішення виконавчого комітету Поляницької сільської ради Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 27 від 10.07.2003 року в частині надання у власність земельних ділянок ОСОБА_9, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_5.
Визнати протиправними дії Яремчанського міського віділу земельних ресурсів (правонаступник - Відділ Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області) щодо реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки серія НОМЕР_1 (за ОСОБА_4.), серія НОМЕР_2 (за ОСОБА_6.), серія НОМЕР_3 (за ОСОБА_2.), серія НОМЕР_4 (за ОСОБА_5), серія НОМЕР_5 (за ОСОБА_3.) від 03.09.2003р року в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі та присвоєння їм кадастрових номерів НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Мигалюк Ю.В.
Постанова складена в повному обсязі 10.04.2015 року.