Ухвала від 09.04.2015 по справі 924/598/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"09" квітня 2015 р.Справа № 924/598/14

Господарський суд Хмельницької області у складі:

суддя Шпак В.О., розглянувши матеріали заяви про розгляд заяви про відстрочку виконання рішення суду

за позовом Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, м. Київ

до Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації, м. Хмельницький

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9).

про стягнення 107895,77грн.

Представники сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: Лисак Н.В. - представник за довіреністю №01,3-07/539 від 08.04.15р.

від третьої особи: не з'явився

Суть спору:

15.07.2014 р. рішенням господарського суду Хмельницької області позов Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, м. Київ, до Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації, м. Хмельницький, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України про стягнення 80 611,65 грн. боргу, 6 000,55 грн. пені, 1 202,55 грн. 3 % річних задоволено частково.

Стягнуто з Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації (м. Хмельницький, вул. Водопровідна, 75, код 39069871) на користь Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (м. Київ, М. Кривоноса, 2а, каб. 700, код 35234649) 80 611 (вісімдесят тисяч шістсот одинадцять гривень)грн.65 коп. боргу, 3 000 (три тисячі гривень)грн. пені, 1 202 (одну тисячу двісті дві гривні)грн.55коп. 3% річних та 1 756 (одну тисячу сімсот п'ятдесят шість гривень)грн.29коп. судового збору.

Видано наказ.

В стягненні 3000,55грн. пені відмовлено.

27 березня 2014 року відповідач - Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації, м. Хмельницький звернувся до суду із заявою про відстрочку виконання рішення суду від 15.07.14 року по справі 924/598/14 до 31 грудня 2020 року.

В своїх обґрунтуваннях посилається на те, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 р. № 160 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства" (п. 1 постанови) та наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.06.2011 року № 70 „Про затвердження переліку пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства, які фінансуватимуться у 2011 році за рахунок коштів державного бюджету" (п. 83 наказу) Управління житлово-комунального господарства визнано розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня з виконання робіт по об'єкту „Реконструкція очисних споруд та напірного колектора (1 черга реконструкції аеротенків у складі каналізаційних очисних споруд) м. Дунаївці.

Відповідно до п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 р. № 160 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства" технічний нагляд під час будівництва (реконструкції) об'єктів за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому порядку особами, які визначаються головним розпорядником. Оскільки Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було головним розпорядником коштів останнє і визначило Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відповідальним за технічний нагляд за вищевказаним об'єктом.

Роботи були виконані в повному обсязі, кошти на рахунок Управління житлово-комунального господарства надійшли проте, через особливий режим роботи органів Державної казначейської служби України в останні дні року утворилася бюджетна кредиторська заборгованість.

Починаючи з 2012 року та по даний час Управління житлово-комунального господарства та Хмельницька обласна державна адміністрація неодноразово зверталися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, як головного розпорядника бюджетних коштів про виділення коштів на погашення кредиторської заборгованості. Проте, кошти так і не були виділені і Головний розпорядник повідомляв, що Законом України «Про державний бюджет на 2012 рік», Законом України «Про державний бюджет на 2013 рік», Законом України «Про державний бюджет на 2014 рік», Законом України «Про державний бюджет на 2015 рік» Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України видатки на погашення кредиторської заборгованості за бюджетними програмами не передбачені, що позбавляло останнього можливості здійснювати фінансування для погашення кредиторської заборгованості минулих років.

Як наслідок, рахунки Управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації заблоковано Головним управлінням Державної казначейської служби у Хмельницькій області, що значною мірою впливає на виконання основних завдань управління в частині забезпечення реалізації державної політики у сферах житлово-комунального господарства на території області. Це унеможливило проплату рахунків управління із ведення його основної діяльності за послуги телефонного та інтернет зв'язку, за експлуатаційні послуги з утримання орендованого приміщення, за послуги з відновлення та заправки картриджів, за придбання паливо-мастильних матеріалів, конвертів та поштових знаків, паперу та будь-якого іншого канцелярського приладдя, тощо. Таким чином, блокується належна робота управління, зростає обсяг бюджетної кредиторської заборгованості, гальмуються процеси розвитку житлово-комунального господарства регіону.

Згідно положення про Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації - Управління є структурним підрозділом Хмельницької обласної державної адміністрації та повністю утримується за рахунок бюджетних коштів.

Власних коштів для погашення заборгованості Управління не має.

В судовому засіданні 09 квітня 2015 року заявник підтримав вимоги викладені у заяві та наполіг на її задоволені.

Позивач в засідання суду не з'явився, письмових пояснень суду не надав.

Повноважний представник третьої особи в засідання суду не з'явився, однак надіслав пояснення з приводу поданої заяви в яких зазначає, що повністю заперечує проти заяви Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Хмельницької обласної державної адміністрації м. Хмельницького про відстрочку виконання рішення суду від 15.07,2014, оскільки вважає, що відстрочення виконання рішення Господарського суду Хмельницької області від 15.07.2014 до 31.12.2020 призведе до погіршення фінансового стану Державного підприємства «Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України».

Враховуючи вищевикладене, просить провести судове засідання без участі уповноваженого представника третьої особи

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника заявника, суд приймає до уваги наступне.

Відповідно до ч.1 ст.121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.

Статтею 36 Закону України „Про виконавче провадження" встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання.

В п.п.7.1.1, 7.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. №9 „Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" зазначено, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом.

Судом при вирішені заяви про надання відстрочки виконання рішення суду приймається до уваги, що позивач та відповідач є бюджетними організаціями, відповідно до п. 2 Положення про Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації, м.Хмельницький, управляння підпорядковане голові обласної держаної адміністрації, а також підзвітне та підконтрольне Міністерству регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України (третя особа)

В своїх запереченнях третя особа стверджує, що відстрочення виконання рішення Господарського суду Хмельницької області від 15.07.2014 до 31.12.2020 призведе до погіршення фінансового стану Державного підприємства „Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України".

Окрім того, судом береться до уваги те, що заборгованість відповідача перед позивачем виникла у 2011 році, станом на час розгляду заяви про відстрочку виконання рішення суду, в матеріалах справи відсутні докази про повну чи часткову сплату заборгованості по рішенню суду від 15 липня 2014 р.

В силу статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Крім того, виходячи із змісту ст.121 Господарського процесуального кодексу України відстрочка виконання рішення суду надається лише у виняткових випадках.

Посилаючись у своїй заяві на вказані обставини, відповідач не надав при цьому суду жодних доказів щодо наявності ускладнення чи неможливості виконання рішення господарського суду саме з виняткових підстав.

Також, судом приймається до уваги, що відтягування виконання рішення суду може призвести до погіршення фінансового стану Державного підприємства «Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України».

Приймаючи до уваги викладене в заяві Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації, м. Хмельницький про надання відстрочки виконання рішення господарського суду Хмельницької області від 15.07.14 року по справі 924/598/14 до 31 грудня 2020 року належить відмовити.

Керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

В заяві Управління житлово-комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації, м. Хмельницький про відстрочку виконання рішення суду від 15.07.14 року по справі 924/598/14 до 31 грудня 2020 року відмовити.

Суддя В.О. Шпак

Віддрук. 4 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу, м.Київ4, вул .Мечникова, 16а;

3 - відповідачу. м. Хмельницький, вул. Водопровідна, 75 ;

4 - третій особі Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України (м. Київ, вул.. Велика Житомирська, 9).