Справа № 304/390/15-п
Провадження № 3/304/177/2015
03 квітня 2015 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Шешеня М.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Перечинського РВ (з обслуговування Перечинського та Великоберезнянського районів) УМВС України в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, тимчасово непрацюючої,-
за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗА №000699 від 25 березня 2015 року ОСОБА_1 ставиться за вину те, що вона «16 лютого 2015 року близько 22.45 год. ухилялася від виконання передбачених законодавством батьківських обов»язків щодо забезпечення необхідних умов життя своїй малолітній дитині гр.ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3».
Суддя, вивчивши письмові матеріали адміністративної справи, прийшов до висновку, що протокол підлягає поверненню на доопрацювання виходячи з таких підстав.
Так, відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція ч.2 ст.184 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, що вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак, вищевказаних вимог о/у СКМСД Перечинського РВ (з обслуговування Перечинського та Великоберезнянського районів) УМВС України в Закарпатській області старшим лейтенантом міліції ОСОБА_3 в повному обсязі дотримано не було, зокрема у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено його суть, тобто які саме умови життя не забезпечила ОСОБА_1 для своєї малолітньої дитини. Крім цього, підписи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у різних графах даного протоколу відрізняються між собою.
Отже, за таких обставин, суддя прийшов до висновку, що протокол та матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.184 ч.2 КУпАП підлягають поверненню на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ст.184 ч.2 КУпАП та ст.277, ст.278-280, ст.283 ст.285 КУпАП, суддя, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ЗА №000699 від 25 березня 2015 року відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.2 ст.184 КУпАП повернути начальнику ВДАІ з обслуговування Перечинського та Великоберезнянського районів УДАІ УМВС України в Закарпатській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_4