10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Крижова О.Г.
Суддя-доповідач:Бондарчук І.Ф.
іменем України
"31" березня 2015 р. Справа № 569/13705/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бондарчука І.Ф.
суддів: Моніча Б.С.
Хаюка С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "28" жовтня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити дії ,
У серпні 2014 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у м. Рівне Рівненської області включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань на загальну суму 33968,04 в заробітну плату для призначення пенсії та зобов'язати УПФ у м. Рівне здійснити належним чином перерахунок належної їй пенсії з 31.03.2014 року включивши до складу заробітної плати зазначені виплати.
Постановою Рівненського міського суду від 28 жовтня 2014 року позов задоволено частково.
Визнано неправомірною відмову управління Пенсійного Фонду України в м. Рівне Рівненської області включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань в заробітну плату для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_3
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне провести перерахунок пенсії ОСОБА_3 починаючи з 01 липня 2014 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань та індексації відповідно до довідок від 31.03.2014 року № 10-1226, № 10-1227, що видані Рівненським обласним центром зайнятості.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позову.
Колегія суддів, заслухавши суддю доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Встановлено, що позивач перебуває на пенсійному обліку та отримує пенсію по віку, має страховий стаж 38 років 6 місяців 25 днів, з яких 17 років 1 місяць 20 днів пропрацювала на посадах державного службовця.
У липні 2014 року позивач звернувся до Управління пенсійного фонду України в м. Рівне з заявою перерахунок пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань, індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення за 2012-2014 роки. До заяви позивачем було надано довідку Рівненського обласного центру зайнятості від 31 березня 2014 року № 10-1226, №10-1227, згідно якої заробітна плата ОСОБА_3 включала також матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань та матеріальну допомогу на оздоровлення. На всі виплати, включені у довідки, нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Листом від 25.07.2014 року № 300/13 УПФ в м. Рівне у перерахунку пенсії ОСОБА_3 було відмовлено.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Законом України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ч. 1 ст. 1 Закону).
Статтею 2 Закону України "Про оплату праці" визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» №1282-ХІІ від 03.07.1991 року передбачено, що об'єктом індексації грошових доходів населення є в тому числі заробітна плата, підстави для індексації грошових доходів населення наявні у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка, те що індексація грошових доходів працюючого населення проводиться за основним місцем роботи.
Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що зокрема до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що допомога на оздоровлення, матеріальна допомога при вирішенні соціально-побутових питань, індексація заробітної плати входить до системи оплати праці державного службовця.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналогічна позиція зазначена у постанові Верховного Суду України від 20.02.2012 року у справі №21-430а11.
Тож, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що у відповідача наявні підстави для проведення перерахунку пенcії з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань індексації, на які нараховувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято судом першої інстанції з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "28" жовтня 2014 р. - без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.Ф.Бондарчук
судді: Б.С. Моніч
С.М.Хаюк
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу: Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області вул.Відінська,41,м.Рівне,33018
- ,