31.03.15р. Справа № 904/301/15
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "СЕРВІС МЕТАЛ ЦЕНТР", м. Дніпропетровськ, вул. Володі Дубініна, 8/ оф.18, код ЄДРПОУ 39190224
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "СЕРВІС МЕТАЛ ЦЕНТР", м. Дніпропетровськ, вул. Володі Дубініна, 8/ оф.18, код ЄДРПОУ 39190224
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора: представник не з'явився
від боржника: представник ліквідатора Пеня О.О. за довіреністю б/н від 13.11.2014р.
До господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "СЕРВІС МЕТАЛ ЦЕНТР", м. Дніпропетровськ, вул. Володі Дубініна, 8/ оф.18, код ЄДРПОУ 39190224 про порушення провадження у справі про самобанкрутство згідно зі ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).
Ухвалою від 22.01.2015 р. заяву про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "СЕРВІС МЕТАЛ ЦЕНТР", м. Дніпропетровськ, вул. Володі Дубініна, 8/ оф.18, код ЄДРПОУ 39190224 прийнято до розгляду.
Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "СЕРВІС МЕТАЛ ЦЕНТР", м. Дніпропетровськ, вул. Володі Дубініна, 8/ оф.18, код ЄДРПОУ 39190224 порушено 29.01.2015 р.
Постановою від 05.02.2015р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі, призначено ліквідатора - голову ліквідаційної комісії Польянова Євгенія Олександровича (м. Дніпропетровськ, вул. Мандриківська, 143, кв. 137; ідентифікаційний номер 2882506853).
Ліквідатором подано на затвердження суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника ліквідатора, встановлено наступне.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
Згідно з ч.1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.
Для перевірки наявності у банкрута прав власності на майно ліквідатором направлено запити до органів, якими здійснюється реєстрація та облік майна та майнових активів суб'єктів господарювання за місцезнаходженням банкрута.
Згідно довідок Управління Держземагенства у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області №25/69 від 11.03.2015р., Центру надання послуг, по'язаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування м. Дніпропетровськ та Солонянського району №1 №14/1ЦНП-4982 від 09.02.2015 р., Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області № 07.2/071-09/1177 від 23.02.2015р., Державної авіаційної служби України №21.1.19-4292 від 11.3.2015р. за боржником земельних ділянок, автотранспортних засобів і механізмів, сільськогосподарської техніки, повітряних суден та іншого рухомого або нерухомого майна не зареєстровано.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно №34650414 від 10.03.2015 р. відомості щодо обтяження нерухомого майна банкрута в реєстрах відсутні.
Згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №46304158 від 09.02.2015р. інформація щодо обтяження рухомого майна банкрута відсутня.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №20261616 від 16.03.2015р. записів щодо наявності філій та представництв банкрута не знайдено.
Згідно довідки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №09/04/6119/НК від 24.03.2015р. банкрут серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу) відсутній.
Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № 2079/10/04-63-11-01-20 від 27.02.2015р. банкрут має відкриті рахунки філії АТ "Укрексімбанк".
Крім того, під час ліквідаційної процедури ліквідатором виявлено грошові кошти на рахунку банкрута в ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" (довідка № 050/30-900 від 12.12.2014р.) в розмірі 10986,53грн. Зазначені кошти спрямовано на компенсацію витрат понесених головою ліквідаційної комісії, а саме за сплату судового збору за подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство у розмірі 6090,00грн. та за паливно-мастильні матеріали - 4896,53грн.
Відповідно до довідок ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" №050/30-242 від 16.03.2015р. та №050/30-256 від 19.03.2015р. рахунки банкрута в зазначеній банківській установі закрито.
Таким чином, дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено, про що свідчить додані до звіту документи.
З огляду на викладене, реалізація ліквідаційної маси не проводилось, договори купівлі-продажу не укладались.
Одночасно під час ліквідаційної процедури ліквідатором здійснювались заходи щодо виявлення можливих кредиторів банкрута.
Згідно довідки Жовтневого ВДВС Дніпропетровського МУЮ №3100 від 27.02.2015р. на виконанні виконавчих документів стосовно боржника у відділі не перебуває.
Відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Згідно із ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" судом оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет №12300 від 10.12.2014р.
Ухвалою суду від 17.03.2015р. затверджено реєстр вимог кредиторів з наступними вимогами.
- Товариство з обмеженою відповідальністю "СТАНДАРТ ІНЖИНІРИНГ", м. Дніпропетровськ - 116998,81грн. (4 черга).
Встановлена вимога кредитора залишилась незадоволеною у зв'язку з відсутністю майна боржника.
Згідно п.5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Всі наведені вище обставини є підставою для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Крім того, до суду надійшло клопотання ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №10/10-006 від 31.03.2015р. про зобов'язання ліквідатора надати податковій документи фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута за період діяльності та про не затвердження звіт ліквідатора до проведення перевірки банкрута.
Розглянувши зазначене звернення встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», сторони у справі про банкрутство - кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
Статтею ст. 22 ГПК України передбачено, що тільки сторони по справі мають право заявляти клопотання у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не є кредитором банкрута, та відповідно й стороною у даній справі.
З огляду на викладене, суд позбавлений права розглядати та приймати відповідні рішення за такими клопотаннями.
Одночасно суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до п.78.1.7 статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється у разі порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків.
Про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом (п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України.
Згідно з п.78.6 ст.78 Податкового кодексу України строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України регламентовано, що тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.
Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
Як вбачається з матеріалів справи ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство боржника відповідно до поштового повідомлення про вручення ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська отримала 09.02.2015р. (т.-1 а.с.106), а постанову 12.02.2015р. (т.-1 а.с. 109).
На час розгляду справи ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не надано суду доказів проведення позапланової перевірки банкрута в межах визначених законодавством строків.
З огляду на викладене, в матеріалах справи відсутні докази неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків, зокрема ухилення від виконання законних вимог контролюючого органу тощо.
Враховуючи викладене, розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
Згідно до п. 1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст. 46 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.41, 45, 46, п.1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -.
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "СЕРВІС МЕТАЛ ЦЕНТР", м. Дніпропетровськ, вул. Володі Дубініна, 8/ оф.18, код ЄДРПОУ 39190224.
Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "СЕРВІС МЕТАЛ ЦЕНТР", м. Дніпропетровськ, вул. Володі Дубініна, 8/ оф.18 (ЄДРПОУ 39190224).
Провадження у справі припинити.
Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Суддя Д.М. Полєв