Постанова від 19.03.2015 по справі 820/1557/15

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

19 березня 2015 р. №820/1557/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Тітова О.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луганської митниці Міндоходів, Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області про стягнення надмірно сплаченого мита, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Державного бюджету України через Головне управління державної казначейської служби України в Луганській області на користь ФОП ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1 розрахунковий рахунок НОМЕР_2 в ПУАТ "Фідобанк" м. Київ, МФО 300175, або розрахунковий рахунок НОМЕР_3 в ПАТ "Райффазен Банк Аваль" м. Київ, МФО 380805) надмірно сплаченого мито та ПДВ у розмірі 16 018, 77 гривень.

В обґрунтування заявлених вимог представник позивача зазначив, що 15.11.2011р. ФОП ОСОБА_1 до Луганської митниці був поданий повний пакет документів, необхідний для митного оформлення товарів за зовнішньоекономічним контрактом №100611. У ВМД №702110001/2011/004496 від 15.11.2011 на товар - рукавиці односторонні зі шкіряним покриттям у кількості 20000 пар, була зазначена митна вартість товару за першим методом, тобто за ціною угоди - 94191,14грн. по курсу НБУ на дату складання ВМД. 21.11.2011р. Луганська митниця відмовила в прийнятті Декларації митної вартості №702110001/2011/004496, в підтвердження чого було надано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №70211001/1/00122 від 21.11.2011р. На підставі зазначеного рішення про визначення митної вартості товарів позивач подав до Луганської митниці нову ВМД №702110001/2011/004570 від 21.11.2011р. та сплатив відповідні митні та інші обов'язкові платежі за ціною, яка була визначена митним органом, тобто за шостим методом. Не погодившись із рішенням митного органу позивач звернувся до суду.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2012 по справі №2а-1270/1200/2012 адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 був задоволений, дії Луганської митниці з відмови в прийнятті декларації митної вартості №702110001/2011/004496 від 15.12.2011 та у видачі карки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №70211001/1/00122 від 21.11.2011 визнані неправомірними та протиправними, картку відмови в прийнятті митної декларації №70211001/1/00122 від 21.11.2011, рішення про визначення митної вартості товарів №702000006/2011/002103/2 від 21.11.2011 визнано недійсними, з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Луганській області на користь ФОП ОСОБА_1 стягнуто надмірно сплачене мито та ПДВ у розмірі 16018,77 гривен.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.06.2012 по справі №2а-1270/1200/2012 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2012 скасовано, в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено в повному обсязі.

Постановою Вищого адміністративного суду України від 22.10.2014 у справі № К/9991/42041/12 касаційну скаргу ФОП ОСОБА_1 задоволено частково, постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.07.2012 скасовано, постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2012 скасовано в частині стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Луганській області на користь ФОП ОСОБА_1 надмірно сплаченого мита та ПДВ у розмірі 16018, 77 гривен., у задоволенні позовних вимог про стягнення мита та ПДВ у розмірі 16018,77грн. - відмовлено.

04 листопада 2014 року позивач звернувся до Луганської митниці із заявою про повернення надмірно сплачених коштів, проте листом від 29.12.2014р. №534/12-70-52 в задоволенні заяви позивача відмолено. Позивач вважає, що Луганською митницею в порушення Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами від 20.07.2007 № 618, не вжито заходів щодо повернення надмірно сплачених митних платежів за його заявою від 04.11.2014 року.

В судове засідання позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання не прибув, проте через канцелярію суду засобами факсимільного зв'язку уповноважений представник надав клопотання про розгляд справи без участі, просив розглянути за наявними в матеріалах справи доказами, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача-1, Луганської митниці Міндоходів, в судове засідання не прибув, про розгляд справи був повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення, в яких просив у задоволенні адміністративного позову відмовити за необґрунтованістю.

Представник відповідача-2, Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області, про розгляд справи був повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав письмові заперечення, просив розглянути без участі уповноваженого представника та відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд вважає, що перешкод для розгляду справи немає, а саме: відсутня потреба заслухати свідка чи експерта; особи, які беруть участь у справі, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши подані сторонами документи та письмові докази по справі, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, суд дійшов висновку виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивачем 15 листопада 2011 року подано до Луганської митниці митну декларацію №702110001/2011/004496 від 15.11.2011 на товар - рукавиці односторонні зі шкіряним покриттям у кількості 20000 пар. Митна вартість товару була визначена за першим методом, за ціною угоди - 94191,14 грн. по курсу НБУ на дату складання ВМД, що підтверджується ВМД від 15.11.2011. в графі "42-ціна товару" якої вказано 94191,14 в гривнях; в графі "45-коригування" вказано 103083,61 в доларах США, що з врахуванням курсу валют 7,982 у грн., вказаного в "графі 23" дорівнює 94191,14 грн.

21 листопада 2011 року Луганською митницею прийнято рішення за № 702000006/2011/002103/2 про визначення митної вартості товару - рукавичок з однобічним шкіряним покриттям у кількості 20000 пар, за резервним 6 методом, та оформлено картку відмови в прийнятті митної декларації та митному оформленні № 702110001/1/00122, в результаті коригування митна вартість вказаного товару визначена в сумі 0,99 доларів США за пару, що підтверджено копіями Рішення про визначення митної вартості та картки відмови в прийнятті декларації, які додано до матерів справи.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2012р. по справі №2а-1270/1200/2012 адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 був задоволений, дії Луганської митниці з відмови в прийнятті декларації митної вартості № 702110001/2011/004496 від 15.12.2011р. та у видачі карки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 70211001/1/00122 від 21.11.2011 визнані неправомірними та протиправними, картку відмови в прийнятті митної декларації №70211001/1/00122 від 21.11.2011р., рішення про визначення митної вартості товарів №702000006/2011/002103/2 від 21.11.2011р. визнано недійсними, з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Луганській області на користь ФОП ОСОБА_1 стягнуто надмірно сплачене мито та ПДВ у розмірі 16018,77 грн.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.06.2012р. по справі №2а-1270/1200/2012, постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2012р. скасовано, в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено в повному обсязі.

Постановою Вищого адміністративного суду України від 22.10.2014р. у справі № К/9991/42041/12 касаційну скаргу ФОП ОСОБА_1 задоволено частково, постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.07.2012р. скасовано, постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2012р. скасовано в частині стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Луганській області на користь ФОП ОСОБА_1 надмірно сплаченого мита та ПДВ у розмірі 16018,77 грн., у задоволенні позовних вимог про стягнення мита та ПДВ у розмірі 16018,77 грн. - відмовлено.

Вказана постанова Вищого адміністративного суду України від 22.10.2014р. відповідно до положень статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набрала законної сили з моменту її проголошення.

04 листопада 2014 року позивачем до Луганської митниці Міндоходів подано відповідну заяву про надання висновку та повернення надмірно сплаченого ввізного мита та ПДВ в загальній сумі 16018,77грн.

Листом від 29.12.2014р. №534/12-70-52 Луганська митниця Міндоходів повідомила позивача про те, що Постановою ВАСУ від 22.10.2014р. по справі №К/9991/42041/12 не визначено суму надмірно сплачених митних та інших платежів та не вбачається факт того, що митниця зобов'язана повернути з Державного бюджету України будь-які надмірно сплачені митні та інші платежі.

Суд зазначає, що спірні правовідносини між позивачем та відповідачем регулюються Митним кодексом України, Бюджетним кодексом України, Порядком повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженого наказом Державної митної служби України 20.07.2007 року № 618.

Слід відмітити, що Митний кодекс України не містить визначення поняття "помилково та/або надміру сплачені суми митних платежів".

Відповідно до пункту 27 частини першої статті 4 МК до митних платежів належать, зокрема, ПДВ із ввезених на митну територію України товарів (продукції).

Згідно із підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) надміру сплачені грошові зобов'язання - сума коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Статтею 301 МК України визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів здійснюється відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України.

У разі виявлення факту помилкової та/або надмірної сплати митних платежів орган доходів і зборів не пізніше одного місяця з дня виявлення такого факту зобов'язаний повідомити платника податків про суми надміру сплачених митних платежів.

Помилково та/або надміру зараховані до державного бюджету суми митних платежів повертаються з державного бюджету в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до пунктів 43.1 - 43.5 статті 43 Податкового кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 МК України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів. Контролюючий орган не пізніше, ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви, готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових, зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Відповідно до частини другої статті 45 Бюджетного кодексу України та статей 43, 102 Податкового кодексу України Державною митною службою України 20 липня 2007 року прийнято наказ № 618, яким затверджено Порядок повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами (далі - Порядок № 618).

За змістом пункту 2 Порядку № 618 цей Порядок на виконання вимог статті 43 ПК визначає процедуру повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів.

Так згідно з абзацами першим, другим, дванадцятим пункту 1, пунктами 2, З розділу III Порядку № 618 для повернення з Державного бюджету України митних та шших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, платником податків до загального відділу митного органу, яким здійснювалось оформлення митної декларації, подається заява довільної форми, яка підписується керівником і головним бухгалтером суб'єкта господарської діяльності або фізичною особою. Заява може бути подана не пізніше 1095-го дня, наступного за днем зарахування коштів до Державного бюджету України. У заяві зазначаються причини повернення коштів, реквізити банку, найменування та код за Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України платника податків - юридичної особи, або прізвище, їм я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті) та напрям перерахування коштів. До заяви додаються: аркуші з позначенням "3/8" комплектів бланків митних декларацій форм МД-2 і МД-3 і доповнення (у разі їх оформлення) або другий аркуш оформленої посадовою особою митного органу уніфікованої митної квитанції МД-1, за якою помилкoвo та/або надмірно сплачено митні та інші платежі; документи, що підтверджують суму помилково та/або надмірно сплачених митних та інших платежів.

Заява, зареєстрована в загальному відділі, після розгляду керівником (заступником керівника) митного органу разом з пакетом документів передається до відділу митних платежів митного органу для перевірки обґрунтованості повернення заявлених сум.

Відділ перевіряє факт перерахування митних та інших платежів з відповідного рахунку до Державного бюджету України та наявність переплати.

Як було зазначено вище, позивач звернувся до Луганської митниці Міндоходів із заявою про оформлення висновку про повернення помилково та/або надміру сплачених до бюджету митних та інших платежів у листопаді 2014 р., посилаючись при цьому на рішення суду, яким скасовано рішення про коригування митної вартості та картки відмови, як на підставу для повернення ввізного мита та ПДВ.

Із досліджених постанови Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2012 по справі №2а-1270/1200/2012, постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 01.06.2012 та постанови Вищого адміністративного суду України від 22.10.2014 у справі № К/9991/42041/12 слідує що дані рішення не містять висновків суду про те, що кошти, сплачені позивачем під час оформлення гарантійного зобов'язання є надмірно сплаченими, тобто про помилкову та/або надмірну сплату позивачем сум митних платежів.

Суд зауважує, що на час звернення позивача до відповідача-1 із наведеною вище заявою чинним є Порядок № 618, а наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 30.12.2013 р. № 882/1188 затверджено Порядок взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань (далі - Порядок взаємодії), пунктом 1 якого визначено, що цей Порядок регламентує взаємовідносини територіальних органів Міністерства доходів і зборів України з місцевими фінансовими органами та територіальними органами Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань з метою належного виконання положень статей 43, 102 Податкового кодексу України, частини другої статті 45 та частини другої статті 78 Бюджетного кодексу України.

Так, пунктом 5 Порядку взаємодії визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку, яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Орган Міндоходів на підставі даних особових рахунків платників готує висновок за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, два примірники Реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та три примірники Реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком З до цього Порядку. Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи Міндоходів, місцеві фінансові органи, органи Казначейства проводять шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242.

За платежами, належними Державному бюджету, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.

Місцевий фінансовий орган у строк не пізніше ніж протягом двох робочих днів здійснює погодження отриманих висновків шляхом засвідчення підписом керівника місцевого фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Міндоходів.

Орган Міндоходів не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Казначейства, (пункт 7 Порядку взаємодії).

Відповідно до пунктів 8-10 Порядку взаємодії орган Міндоходів несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі висновку органу Казначейства для виконання.

Висновки реєструються органами Казначейства в Журналі обліку висновків, який ведеться в електронному вигляді за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

На підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у визначеному законодавством порядку.

Згідно із частиною другою статті 45 Бюджетного кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

Системний аналіз наведених норм права в контексті обставин даної справи дає підстави для висновку, що у разі незгоди з рішенням чи дією митних органів щодо визначення, призначення, заявлення, з'ясування достовірності, коригування та/чи інших дій щодо митної вартості; митного контролю і митного оформлення, декларант (суб'єкт господарювання, підприємство) може оскаржити ці дії чи рішення до суду.

Тільки у разі, якщо суд визнає рішення чи дії митних органів із зазначених питань протиправними, суд може зобов'язати вчинити певні дії відповідно до вимог митного законодавства і коли у рішенні суду буде констатована неправильність чи хибність рішень чи дій митних органів, які зумовили (призвели, потягли) помилкову та/або надмірну сплату сум митних платежів, ці платежі повертаються декларанту в порядку і на умовах, встановлених у статті 301 МК України, статті 43 ПК і статті 45 БК, з дотриманням процедури, врегульованої Порядком повернення коштів та Порядком взаємодії, на підставі його заяви.

При цьому ФОП ОСОБА_1, позиваючись до Луганської митниці Міндоходів та до Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області, висуває єдину вимогу - про стягнення коштів з Державного бюджету України.

Звертаючись до суду із позовом про стягнення суми помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету ввізного мита та ПДВ, позивач не обґрунтував та не підтвердив належними доказами протиправність відмови відповідача-1 у наданні висновку.

Беручи до уваги ті обставини, що позивачем не оскаржено відмову відповідача-1 у складанні висновку, а судом ознак протиправності таких дій Луганської митниці Міндоходів у ході розгляду справи не встановлено, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог про зобов'язання Луганської митниці Міндоходів провести перерахунок та підготувати висновок про повернення помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету ввізного мита та ПДВ.

Ні Порядок № 618, ні Порядок взаємодії не передбачає повернення помилково та/або надміру сплачених обов'язкових платежів у спосіб судового стягнення одночасно із зобов'язанням митного органу провести перерахунок митних платежів та підготувати висновок про повернення.

Митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки, правильності обчислення декларантом та визначення митної вартості товарів, а також визначення суми надміру сплаченого грошового зобов'язання, а тому суд не вправі приймати рішення про стягнення надмірно сплачених митних платежів, оскільки фактично визначає митну вартість ввезеного товару, чим підміняє митний орган.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луганської митниці Міндоходів, Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області про стягнення надмірно сплаченого мита - є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 94, 128, 159, 160 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луганської митниці Міндоходів, Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області про стягнення надмірно сплаченого мита - відмовити в повному обсязі.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Тітов О.М.