25 березня 2015 року м. Київ К/800/13252/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області на постанову Красилівського районного суду Хмельницької області від 15 січня 2015 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій,
встановив:
Постановою Красилівського районного суду Хмельницької області від 15 січня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року, позов задоволено частково: зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 державної пенсії в розмірі не нижче восьми мінімальних пенсій за віком щомісячно, додаткової пенсії в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з мінімальної пенсії за віком, що визначається згідно з частиною першою статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за період з 28 травня 2014 року по 2 серпня 2014 року з урахуванням виплачених сум.
Судові рішення мотивовані тим, що в період з 28 травня по 2 серпня 2014 року положеннями Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" не було передбачено обмежень щодо застосування статей 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому позивач у цей період має право на отримання основної державної пенсії по інвалідності та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі, який встановлено цими статтями.
Разом з тим, Законом України від 31 липня 2014 року № 1622-VІІ "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (набрав чинності 3 серпня 2014 року) встановлено, що у 2014 році норми і положення статей, зокрема, 50 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Отже, вирішуючи справу у січні 2015 року, суд першої інстанції, з висновком якого погодився апеляційний суд, дійшов висновку, що пенсія позивача має обраховуватись в розмірі, передбаченому Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" до моменту прийняття змін в законодавстві, яке регулює ці правовідносини.
У касаційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області, посилаючись на необхідність обрахунку пенсії позивача у спірний період відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, просить скасувати судові рішення та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.
Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.
Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області на постанову Красилівського районного суду Хмельницької області від 15 січня 2015 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак