Харківський окружний адміністративний суд
про повернення заяви
01 квітня 2015 р. Справа № 1270/6046/2012
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Нуруллаєв І.С., розглянувши заяву Алчевського міського центру зайнятості про видачу дублікату виконавчого листа по праві №2а/1270/6046/2012 за позовом Алчевського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення ,-
Заявник, Алчевський міський центр зайнятості, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з заявою про видачу дублікату виконавчого листа по праві №2а/1270/6046/2012 за позовом Алчевського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення.
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" від 12.08.2014 № 1632-VII у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим в районі проведення антитерористичної операції таким судам, та забезпечити розгляд адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, - адміністративними судами, що визначаються головою Вищого адміністративного суду України.
Відповідно до ч.4 ст.1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" державна судова адміністрація України складає перелік місцевих та апеляційних судів, які знаходяться в районі проведення антитерористичної операції і в яких неможливо здійснювати правосуддя, та направляє відповідні подання до голів вищих спеціалізованих судів для прийняття рішень, передбачених частинами першою і другою статті 1 цього Закону.
Згідно з п.1 розпорядження Вищого адміністративного суду України від 02.09.2014 року №193 встановлено, що розгляд адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції, здійснюється такими судами, а саме: Харківським окружним адміністративним судом - адміністративних справ, підсудних Луганському окружному адміністративному суду.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
З доданих до матеріалів позовної заяви судом встановлено, що Алчевський міський центр зайнятості, та справа №2а/1270/6046/2012 за позовом Алчевського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення розглянута Луганським окружним адміністративним судом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч.1, ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Статтею 19 КАС України встановлено правила територіальної підсудності адміністративних справ, зокрема, відповідно до ч.1 зазначеної статті адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з п.п 2,3 розпорядженням Вищого адміністративного суду України №70 від 27.03.2015 року "Про відновлення роботи Луганського окружного адміністративного суду" відновлена робота Луганського окружного адміністративного суду в м. Сєвєродонецьк та зобов'язано Луганський та Харківський окружні адміністративні суду здійснити приймання-передачу справ, провадження за якими не було відкрито у відповідності до вимог Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" щодо територіальної підсудності.
Оскільки справа №2а/1270/6046/2012 за позовом Алчевського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення розглянута Луганським окружним адміністративним судом, суд приходить до висновку про те, що справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що заяву Алчевського міського центру зайнятості про видачу дублікату виконавчого листа по праві №2а/1270/6046/2012 за позовом Алчевського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення необхідно повернути заявнику.
Суд вважає за необхідне роз'яснити заявнику, що його право на звернення із зазначеним адміністративним позовом до Луганського окружного адміністративного суду за адресою: пр-т. Космонавтів, буд.18, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93411.
Частиною 6 ст.108 КАС України передбачено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 17, 18, 108, 165, 185, 186 КАС України, -
Заяву Алчевського міського центру зайнятості про видачу дублікату виконавчого листа по праві №2а/1270/6046/2012 за позовом Алчевського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення - повернути позивачу.
Роз'яснити заявнику його право на звернення із адміністративним позовом до відповідного місцевого суду як адміністративного.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Нуруллаєв І.С.