Постанова від 01.04.2015 по справі 825/603/15-а

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2015 року Чернігів Справа № 825/603/15-а

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Клопот С.Л.

при секретарі - Єгуновій О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Семенівської районної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови , -

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Семенівської районної державної адміністрації звернулось до суду з адміністративним позовом до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області та просить: скасувати постанову відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 21 січня 2015 року про накладення штрафу у сумі 680 грн. (шістсот вісімдесят гривень); скасувати постанову відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 21 січня 2015 року про накладення штрафу у сумі 1360 грн. (одна тисяча триста шістдесят гривень).

Свої вимоги обґрунтовує тим, що рішення суду частково позивачем виконане, а виконання решти від позивача не залежить.

Від позивача до суду надійшла заява, в якій він просить розглядати справу без участі його представника.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. До суду від відповідача надійшли заперечення в яких він просить розглядати справу без участі його представника.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювалося.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З 28.07.2014 на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Чернігівській області перебуває виконавчий лист №2-а-5088/2011 виданий 18.072014 Семенівським районним судом про зобов'язання Управління праці та соціальної захисту населення Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи», грошову допомогу в зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у розмірі 30% від мінімальної заробітної плати за період з 26.07.2010 року по 26.01.2011 за підтвердженням позивачем даних про перебування на обліку в Управлінні праці та соціальної захисту населення Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області у вказаний період.

Відповідно до вимог ст. ст. 17.19.20.25 Закону України «Про виконавче провадження» 29.07.2014 державним виконавцем відкрито виконавче провадження. Копії постанов про відкриття виконавчого провадження на підставі ст. 31 Закону України «Про виконавче провадження» направлено сторонам виконавчого провадження до відома та виконання.

29.11.2014 Управління праці та соціальної захисту населення Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області надало розпорядження №375 від 27.11.2014 згідно якого ОСОБА_1 здійснено перерахунок відповідної допомоги та сума до виплати становить 1641,93 грн.

04.12.2014 державний виконавець відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень ст., ст. 11, 36 Закону України "Про виконавче провадження". ч.2 ст.11, СТ. 263 КАС України звернувся до Семенівського районного суду Чернігівської області із заявою про зміну способу та порядку виконання рішення суду .

04.12.2014 державним виконавцем відповідно до п . 1 ч. 1 ст.38. ст.39 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про зупинення виконавчого провадження до розгляду питання по суті та копію постанови направлено сторонам до відома.

21.01.2015 на адресу відділу надійшла ухвала Семенівського районного суду від 19.12.2014 №2-а-5088/2011, якою було відмовлено в задоволенні подання державного виконавця про зміну способу та порядку виконання рішення сулу.

21.01.2015 державним виконавцем відповідно до ч.5 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про поновлення виконавчого провадження, копію постанови направлено сторонам до відома та до виконання.

Оскільки станом на 21.01.2015 рішення суду боржником не було виконано та не надано жодних підтверджуючих документів на Управління праці та соціальної захисту населення Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області за не виконання рішення суду без поважних причин державним виконавцем відповідно до ст., ст. 11,89 Закону України «Про виконавче провадження» накладено штраф в сумі 680 грн. Також боржнику направлено вимогу щодо виконання рішення суду в 5 денний строк з дня отримання вимоги.

09.02.2015 Управління праці та соціальної захисту населення Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області листом від 03.02.2015 року №1-2/334 повідомило, що на виконання рішення суду у правлінням нараховано відповідну допомогу ОСОБА_1 в розмірі 1641.93 грн. Але виплата не здійснена в зв'язку з відсутністю коштів та виплата буде здійснена при надходженні кошти із Державного бюджету України на ці витрати.

12.02.2015 за не виконання рішення суду без поважних причин на Управління праці та соціальної захисту населення Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області державним виконавцем відповідно до ст., ст. 11,89 Закону У країни «Про виконавче провадження» накладено штраф в сумі 1360 гри.

Під поважними причинами слід розуміти лише ті обставини, як об'єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, пов'язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливлюють виконання у добровільному порядку рішення суду. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.

Разом з тим. доказів невиконання позивачем виконавчого листа №2-а-5088/2011 у зв'язку з наявністю поважних причин не надано, доказів в обґрунтування поважності причин невиконання не наведено.

Як зазначає позивач, винятковим випадком невиконання рішення суду, на думку боржника, є відсутність державного асигнування.

Європейським Судом з прав людини у справі «Кечко проти України» зазначено: «Органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх обов'язків. Реалізація особою права, шо пов'язанні з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.»

Аналогічна правова позиція узгоджується з практикою Вищого адміністративного суду України викладену в ухвалах від 17.12.2013 у справі №К/9991/4996/12, від 24.10.2013 у справі №К/9991/6432/12, від 12.12.2013 у справі №К/9991/9003/12.

Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Обов'язкове виконання рішення суду, в тому числі суб'єктами наділеними владними повноваженнями, покладається також конвенцією «Про захист прав і свобод людини», яка ратифікована Законом України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» віл 17.07.1997.

Отже, її положення є обов'язковими для виконання Україною.

Стаття 6 вказаної Конвенції гарантує неухильність виконання рішення суду громадянами, юридичними особами та всіма органами влади України, до яких відноситься також і Управління праці та соціальної захисту населення Семенівської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні адміністративного позову управління праці та соціального захисту населення Семенівської районної державної адміністрації необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову управління праці та соціального захисту населення Семенівської районної державної адміністрації - відмовити в повному обсязі.Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя С.Л. Клопот