Постанова від 10.03.2015 по справі 814/432/15

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Вступна та резолютивна частини

м. Миколаїв.

10 березня 2015 року справа № 814/432/15

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А.,

за участю

представника позивача: Курбакової А.С. (довіреність №3205/9/14-03-10-013 від 25.08.14);

від відповідача 1: не з'явився;

від відповідача 2: не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв,54030

доТовариства з обмеженою відповідальністю "СКАМ", пр-т Леніна, 107, м. Миколаїв,54055

провизнання недійсним установчих та реєстраційних документів, припинення юридичної особи,

керуючись ст. 2, ст.7, ст. 158, ст. 161- 163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя А. П. Єнтіна

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

10 березня 2015 року справа № 814/432/15

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А.,

за участю

представника позивача: Курбакової А.С. (довіреність №3205/9/14-03-10-013 від 25.08.14);

від відповідача 1: не з'явився;

від відповідача 2: не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв,54030

доТовариства з обмеженою відповідальністю "СКАМ", пр-т Леніна, 107, м. Миколаїв,54055

провизнання недійсним установчих та реєстраційних документів, припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (далі - позивач, ДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАМ" (далі-відповідач1, ТОВ "СКАМ"), Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції Миколаївської області (далі-відповідач2, Реєстраційна служба) про визнання недійсними установчих та реєстраційних документів ТОВ "СКАМ" з моменту реєстрації юридичної особи та припинення юридичної особи.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ "СКАМ" зареєстровано на підставну особу, що не мала наміру проводити фінансово-господарську діяльність підприємства.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач 1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Відповідач 2 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином

Заслухавши пояснення позивача, оцінивши надані документи та матеріали, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

ТОВ "СКАМ" зареєстровано як юридичну особу реєстраційною службою Миколаївського міського управління юстиції. Юридична адреса підприємства: 54001, Миколаївська область, м. Миколаїв, пр-т Леніна, 107.

Засновником ТОВ "СКАМ" - є ОСОБА_2.

Відповідно пояснень гр. ОСОБА_2, не має ні якого відношення до ТОВ "СКАМ", реєстраційні документи вона не підписувала, печатки підприємств відсутні. Також, жодних документів фінансово-господарської діяльності та податкової звітності підприємства вона не вела.

Будь-які договори, бухгалтерські, фінансово-господарські, інші первинні документи у зв'язку з діяльністю товариства не складала і не підписувала.

Відповідно до ст. 55-1 Господарського кодексу України ознаками фіктивності, що є підставами для звернення до суду про припинення юридичної особи у тому числі визнання реєстраційних документів недійсними, є:

- зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (утрачені, загублені) та підроблені документи;

- не зареєстровано в державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством;

- зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісті зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізувати повноваження;

- зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників.

Доказом існування в діяльності Товариства ознак фіктивності позивач визначив пояснення засновника відповідача 1.

Згідно ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України фіктивним підприємництвом є створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Таким чином, правові підстави визнання недійсними установчих документів юридичної особи внаслідок фіктивного підприємництва виникають лише у разі доведеності ознак цієї фіктивності в діях керівництва суб'єкта господарювання.

У відповідності до ч.1 ст.62 Конституції України, особу вважають невинною у вчиненні злочину, поки стосовно неї не набув чинності вирок, ухвала за встановленою законом процедурою.

Позивачем не надано суду доказів того, що в порядку кримінального судочинства доведений факт створення фіктивного підприємства - ТОВ "СКАМ".

Оскільки позивачем не було надано доказу вироку чи ухвали суду в кримінальній справі, який набрав законної сили, в якому б було вирішено питання, чи мало місце створення відповідача з метою прикриття незаконної діяльності, тому суд дійшов висновку про недоведенність обставин, на яких грунтується вимога позивача про визнання недійсними установчих та реєстраційних документів ТОВ "СКАМ".

Крім того, позивачем не наведено жодних інших підстав для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи ТОВ "СКАМ" у відповідності зі ст. 27 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", що не пов'язано з банкрутством.

Підпунктом 20.1.12 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючим органам надано право звернення до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою-підприємцем підприємницької діяльності та/або визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Відповідно до частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:

- визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом;

- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;

- невідповідність мінімального розміру статутного капіталу юридичної особи вимогам закону;

- неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;

- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням;

- визнання судом юридичної особи - емітента такою, що відповідає ознакам фіктивності;

-неподання акціонерним товариством протягом двох років поспіль Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку інформації, передбаченої законом;

-нескликання акціонерним товариством загальних зборів акціонерів протягом двох років поспіль;

- неутворення органів акціонерного товариства протягом року з дня реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати приватного розміщення акцій серед засновників акціонерного товариства.

Доказів існування будь-яких з перелічених вище обставин матеріали справи не містять.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність відмовити в задоволенні позовних вимог про визнання недійсними установчих та реєстраційних документів ТОВ "СКАМ" та припинення його юридичної особи.

Керуючись ст. 2, ст.7, ст. 158, ст. 161- 163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя А. П. Єнтіна

Попередній документ
43359672
Наступний документ
43359674
Інформація про рішення:
№ рішення: 43359673
№ справи: 814/432/15
Дата рішення: 10.03.2015
Дата публікації: 03.04.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження нормативно-правових актів, виданих (усього), у тому числі:; Іншими міністерствами