Ухвала від 31.03.2015 по справі 273/2403/14-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Михалюк О.П.

Суддя-доповідач:Шевчук С.М.

УХВАЛА

іменем України

"31" березня 2015 р. Справа № 273/2403/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Шевчук С.М.

суддів: Майора Г.І.

Одемчука Є.В.,

при секретарі Подолянчук Л.С. ,

за участю сторін:

представника відповідача: Загорська О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Баранівського районного суду Житомирської області від "06" січня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Баранівської міської ради Житомирської області про стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернулася до суду з адміністративним позовом до Баранівської міської ради Житомирської області про стягнення на її користь безпідставно невиплаченого матеріального заохочення (щомісячної премії) за період з 01.01.2013 року по 31.12.2014 року в розмірі 34223 грн. 20 коп. та моральної шкоди в розмірі 10 000 грн.

Постановою Баранівського районного суду Житомирської області у задоволенні уточнених позовних вимог відмовлено.

Вважаючи, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, позивач звернувся до Житомирського апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою, в якій просить назване рішення суду скасувати та прийняти нове про задоволення позовних вимог.

На підтвердження доводів апеляційної скарги позивач зазначила, що вона з 08 серпня 2012 року і по даний час працює на посаді спеціаліста з гуманітарних питань Баранівської міської ради, має вищу юридичну освіту і статус посадової особи. Їй, починаючи з січня 2013 року до 01 грудня 2014 року без повідомлення причин відповідач перестав нараховувати та виплачувати заохочувальну винагороду, а саме щомісячну премію до 200% в повному обсязі. Така санкція застосована лише щодо неї. При цьому, вона виконуючи свої посадові обов'язки, доручення голови, заступників та секретаря, не маючи зауважень від керівництва, інших спеціалістів ради, діючи відповідно до посадової інструкції, отримує найнижчу заробітну плату в раді. Про даний факт вона дізналась у грудні 2014 року .

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у апеляційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивачка ОСОБА_4 працює в Баранівській міській раді Житомирської області з 08 серпня 2012 року по даний час на посаді спеціаліста з гуманітарних питань, має 15 ранг сьомої категорії посадової особи органу місцевого самоврядування, що підтверджується копією розпорядження міського голови ( а.с. 4).

В період 2013 - 2014 років міський голова м. Баранівка щомісячно видавав розпорядження про преміювання працівників міської ради. Премії кожному працівнику визначались у твердій грошовій сумі. При цьому, кожного місяця преміювалась також ОСОБА_4 Розмір її премії був різний: від 125 гривень до 2030 гривень в місяць. Вказані обставини підтверджуються копіями відповідних розпоряджень міського голови (а.с. 109,111-132, 134-138). В подальшому винесені розпорядження затверджувались рішеннями сесій Баранівської міської ради Житомирської області (а.с. 139-162).

Згідно з частиною 1 ст. 13 Закону України «Про оплату праці» оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі актів Кабінету Міністрів України в межах бюджетних асигнувань.

Відповідно до положень підпункту 2 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» № 268 від 09.03.2006 року керівникам відповідних органів надане право здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи починаючи з 01.01.2007 року - у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці. Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.

На виконання в казаної постанови у Баранівській міській раді Житомирської області діє положення про преміювання працівників апарату ради, затверджене рішенням виконкому міської ради від 02.12.2011року №303 та погоджено профспілковою організацією ради (протокол засідання від 23.12.2011 року № 3), із змінами від 20.06.2013 року №138 ( а.с. 103-108).

У відповідності до п. 4.3 даного положення про преміювання, преміювання працівників апарату міської ради здійснюється на підставі розпорядження міського голови, яке готується на основі усного подання заступників міського голови, секретаря ради та керівників структурних підрозділі. У поданні зазначаються працівники, яким пропонується виплатити премію в загальному розрахунковому розмірі, та окремо працівники, яким зменшується або збільшується розмір премії у відсотках до загального із зазначенням конкретних підстав та з урахуванням показників, визначених у додатку до цього положення.

Пунктом 4.7 положення про преміювання працівників апарату ради передбачено, що за виконання особливо важливого завдання, доручень, проявлену при цьому ініціативу та оперативність працівникам за ініціативою керівництва у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці може бути встановлено більш високий розмір премії ( але не більше 200% посадового окладу).

Положенням про преміювання не передбачено принципу рівності виплати премії для кожного працівника.

Тому, колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду погоджується з висновком суду першої інстанції, щодо безпідставності посилань позивача, що того чи іншого місяця 2013 року чи 2014 року розмір премії для ОСОБА_4 був зменшений (в тому числі безпідставно) чи збільшений. Також відсутні підстави (п. 4.7 положення про преміювання) для нарахування та виплати премії для ОСОБА_4 в максимальному розмірі - 200% посадового окладу, так як ініціатива з боку відповідача (яка є обов'язковою) для такої виплати відсутня.

На підставі викладеного, колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду приходить до висновку, що порушень або неправильного застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід відхилити, а оскаржуване судове рішення залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 201, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Баранівського районного суду Житомирської області від "06" січня 2015 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя С.М. Шевчук

судді: Г.І. Майор

Є.В.Одемчук

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_4 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Баранівська міська рада Житомирської області вул. Леніна, 20,м.Баранівка,Житомирська область,12700

4-третій особі: - ,