Ухвала від 25.03.2015 по справі 910/25640/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
ПРО БАНКРУТСТВО

25.03.2015Справа № 910/25640/14

За заявою Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" (код ЄДРПОУ 32491316)

про визнання банкрутом

Суддя Чеберяк П.П.

Представники:

Від заявника (боржника) Прокопенко А.В. - представник, Маловічко Ю.П. - керівник

Від арб. керуючого Щоголєва М.І. Варес М.О. - представник

За участю прокурора прокуратури м. Києва Некрасова О.М.

Від Головного управління юстиції у м. Києві Семененко І.О. - представник

Від ДПІ у Печерському р-ні ГУ ДФС у м. Києві Посвистак С.М. - представник

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заявник звернувся до Господарського суду м. Києва із заявою про порушення справи про банкрутство - Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" (код ЄДРПОУ 32491316).

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 24.11.2014 заяву Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, призначено розгляд справи на 10.12.2014., зобов'язано арбітражного керуючого Дорошенка Ярослава Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1153 від 06.06.2013р.) визначеного автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство, у строк до 05.12.2014 надати до суду заяву про участь у справі про банкрутство Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу".

21.11.2014 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Іванкова В.М. про участь у справі.

02.12.2014 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання заявника (боржника) про відкладення розгляду справи.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 10.12.2014 розгляд справи відкладено на 14.10.2015, у зв'язку з нез'явленням представників сторін у судове засідання та необхідністю витребування нових доказів.

14.01.2015 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання заявника (боржника) про відкладення розгляду справи.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 14.01.2015 задоволено клопотання заявника (боржника) та відкладено розгляд справи на 02.02.2015.

29.01.2015 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Агафонова О.Ю. про участь у справі.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 02.02.2015 відкладено розгляд справи на 16.02.2015, у зв'язку з необхідністю витребування нових доказів.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство визначено кандидатуру арбітражного керуючого Щоголєва Максима Ігоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 814 від 17.04.2013) для призначення розпорядником майна Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу".

16.02.2015 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Щоголєва М.І. про участь у справі.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 16.02.2015 відкладено розгляд справи на 02.03.2015, у зв'язку з необхідністю витребування нових доказів.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 02.03.2015 відкладено розгляд справи на 25.03.2015, у зв'язку з необхідністю витребування нових доказів.

25.03.2015 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання арбітражного керуючого Агафонова О.Ю. про залишення без розгляду його заяви про участь у справі.

У судовому засіданні 25.03.2015 розглядалась заява Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" про порушення справи про банкрутство.

Представник заявника (боржника) надав пояснення по суті поданої заяви.

Як вбачається з поданої заяви, у Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" наявна кредиторська заборгованість на загальну суму 1 029 663,7 тис. грн., у тому числі розмір безспірної кредиторської заборгованості боржника становить 999 650 025 грн. 64 коп., яка підтверджена постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.03.2010 у справі № 13/113, рішенням Господарського суду м. Києва від 31.10.2012 у справі № 5011-12/9747-2012, а також постановою відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві про відкриття виконавчого провадження ВП № 39854898 від 19.09.2013.

Разом з тим, згідно доданих до заяви доказів, судом встановлено, що розмір активів боржника, які складають балансову вартість основних засобів, а також дебіторську заборгованість становить 11,4 млн. грн.

Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 30.01.2015 єдиним засновником юридичної особи є Міністерство аграрної політики та продовольства України, розмір внеску якого до статутного капіталу підприємства становить 943 153 грн. 95 коп.

Згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.10.2014 № 395 надано право директору Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" Маловічку Ю.П. звернутись до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу".

Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення, зокрема, такої обставини як задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).

Згідно ч. 1 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Враховуючи, що сукупність доказів, які містяться в матеріалах справи № 910/25640/14, доводять неспроможність боржника виконати свої зобов'язання перед кредиторами у встановлений законом строк, у суду наявні всі правові підстави для порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України було визначено кандидатуру арбітражного керуючого Дорошенка Ярослава Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1153 від 06.06.2013р.) для призначення розпорядником майна Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу".

З огляду на те, що від арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. не надійшла заява про участь у справі, було повторно направлено запит до автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство та визначено кандидатуру арбітражного керуючого Щоголєва Максима Ігоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 814 від 17.04.2013) для призначення розпорядником майна Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу".

16.02.2015 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Щоголєва М.І. про участь у справі.

Разом з тим, до Господарського суду м. Києва надійшла також заява арбітражного керуючого Іванкова В.М. про участь у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.

У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Частиною 2 статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;

4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого).

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Як було зазначено вище, автоматизованою системою було визначено арбітражного керуючого Щоголєва М.І. для участі у даній справі, який подав заяву-згоду на призначення його розпорядником майна Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу", повідомивши господарський суд про відсутність обмежень, встановлених частиною 2 статті 114 Закону про банкрутство.

З огляду на викладене вище, враховуючи імперативні приписи ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд вважає за доцільне призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою, а саме Щоголєва М.І. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 814 від 17.04.2013).

Таким чином, встановивши факт неплатоспроможності боржника, а також визначившись з кандидатурою арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна боржника, керуючись ст.ст. 10, 16, 19, 22, 96, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд м. Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі № 910/25640/14 про банкрутство Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 1; код ЄДРПОУ 32491316).

2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника.

4. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Щоголєва Максима Ігоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 814 від 17.04.2013).

5. Встановити оплату послуг арбітражного керуючого Щоголєва Максима Ігоровича у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника, починаючи з дати його призначення та до моменту прийняття комітетом кредиторів відповідного рішення про встановлення оплати послуг розпорядника майна.

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу" (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 1; код ЄДРПОУ 32491316), текст якого додається.

7. Залучити до участі у справі Міністерство аграрної політики та продовольства України.

8. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

9. Зобов'язати розпорядника майна у строк до 15.05.2015 подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, докази повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

10. Зобов'язати розпорядника майна у строк до 15.05.2015 скласти та подати господарському суду на затвердження реєстр вимог кредиторів боржника.

11. Зобов'язати розпорядника майна у строк до 25.05.2015 провести інвентаризацію майна боржника.

12. Попереднє засідання суду призначити на 03.06.2015 о 11:10 год. Засідання буде проведено в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44 - Б в залі судових засідань № 1.

13. Копію ухвали надіслати заявнику (боржнику), розпоряднику майна, Міністерству аграрної політики та продовольства України, прокуратурі Печерського району м. Києва, державній податковій інспекції та державному реєстратору за місцезнаходженням боржника, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби, обслуговуючим банкам боржника та Реєстраційній службі Головного управління юстиції у м. Києві.

Суддя П.П. Чеберяк

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Попередній документ
43358486
Наступний документ
43358488
Інформація про рішення:
№ рішення: 43358487
№ справи: 910/25640/14
Дата рішення: 25.03.2015
Дата публікації: 03.04.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (14.10.2025)
Дата надходження: 01.10.2025
Предмет позову: про банкрутство
Розклад засідань:
12.12.2025 06:03 Господарський суд міста Києва
12.12.2025 06:03 Господарський суд міста Києва
12.12.2025 06:03 Господарський суд міста Києва
05.08.2020 11:15 Господарський суд міста Києва
17.02.2021 11:15 Господарський суд міста Києва
22.03.2021 11:50 Господарський суд міста Києва
28.04.2021 10:30 Господарський суд міста Києва
02.06.2021 12:00 Господарський суд міста Києва
04.08.2021 11:00 Господарський суд міста Києва
27.10.2021 11:00 Господарський суд міста Києва
01.12.2021 10:00 Господарський суд міста Києва
27.01.2022 11:50 Господарський суд міста Києва
24.03.2022 12:00 Господарський суд міста Києва
19.09.2022 12:15 Господарський суд міста Києва
31.10.2022 10:20 Господарський суд міста Києва
12.12.2022 12:10 Господарський суд міста Києва
06.02.2023 11:00 Господарський суд міста Києва
13.03.2023 10:45 Господарський суд міста Києва
10.04.2023 12:40 Господарський суд міста Києва
24.07.2023 11:00 Північний апеляційний господарський суд
16.08.2023 10:30 Господарський суд міста Києва
20.09.2023 12:45 Північний апеляційний господарський суд
01.11.2023 11:20 Північний апеляційний господарський суд
22.11.2023 11:20 Північний апеляційний господарський суд
27.11.2023 12:40 Господарський суд міста Києва
10.01.2024 11:30 Господарський суд міста Києва
04.03.2024 12:30 Господарський суд міста Києва
13.03.2024 10:40 Господарський суд міста Києва
27.03.2024 11:45 Касаційний господарський суд
03.04.2024 11:30 Касаційний господарський суд
08.04.2024 10:00 Господарський суд міста Києва
05.06.2024 10:30 Господарський суд міста Києва
15.07.2024 10:50 Господарський суд міста Києва
17.07.2024 09:50 Господарський суд міста Києва
26.08.2024 12:10 Господарський суд міста Києва
25.09.2024 10:00 Господарський суд міста Києва
02.10.2024 12:10 Господарський суд міста Києва
20.11.2024 12:00 Господарський суд міста Києва
27.11.2024 10:00 Господарський суд міста Києва
23.12.2024 12:50 Господарський суд міста Києва
15.01.2025 10:30 Господарський суд міста Києва
05.02.2025 12:45 Господарський суд міста Києва
10.03.2025 11:20 Господарський суд міста Києва
23.04.2025 14:45 Господарський суд міста Києва
12.05.2025 11:20 Господарський суд міста Києва
14.05.2025 12:55 Господарський суд міста Києва
04.06.2025 10:35 Господарський суд міста Києва
08.09.2025 10:30 Північний апеляційний господарський суд
26.11.2025 12:00 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГРЕК Б М
ЖУКОВ С В
КОПИТОВА О С
ОГОРОДНІК К М
ПАНТЕЛІЄНКО В О
суддя-доповідач:
ГРЕК Б М
ІВЧЕНКО А М
ІВЧЕНКО А М
КОПИТОВА О С
ОГОРОДНІК К М
ПАНТЕЛІЄНКО В О
ЧЕБЕРЯК П П
ЧЕБЕРЯК П П
3-я особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві
Головне управління ДПС у місті Києві
Публічне акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України"
відповідач (боржник):
Державне підприємство "Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
Державне підприємство "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
ДП "Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
ДП"Агенство з реструк.забор.під.агропромислового комплексу"
за участю:
АК Куліченко М.В. ДП "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
АК Куліченко М.В. ДП "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
Арбітражний керуючий Куліченко Максим Валерійович
заявник:
Головне управління Державної податкової служби у м.Києві
Головне управління ДПС у м. Києві
Державне підприємство "Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
заявник апеляційної інстанції:
Державне підприємство "Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
Державне підприємство "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
ДП"Агенство з реструк.забор.під.агропромислового комплексу"
заявник касаційної інстанції:
ДП "Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
ДП"Агенство з реструк.забор.під.агропромислового комплексу"
інша особа:
Головне управління Державної казначейської служби України в м.Києві
Фонд Державного майна України
кредитор:
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби
Головне управління ДПС у м. Києві
Арбітражний керуючий Дейнека Володимир Миколайович
Державна податкова служба України в особі відокремленого підрозділу Головного управління Державної податкової служби у місті Києві
ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м.Києві
ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України"
Публічне акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Державне підприємство "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Державна продовольчо-зернова корпорація України"
Державне підприємство "Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
Державне підприємство "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
ДП "Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
ДП"Агенство з реструк.забор.під.агропромислового комплексу"
Маловічко Юрій Павлович
представник заявника:
Іващенко Дмитро Андрійович
суддя-учасник колегії:
БУРАВЛЬОВ С І
ВЛАДИМИРЕНКО С В
ЖУКОВ С В
ІОННІКОВА І А
КАРТЕРЕ В І
ОСТАПЕНКО О М
ОТРЮХ Б В
ПОГРЕБНЯК В Я
ПОЛЯКОВ Б М
СОТНІКОВ С В
ТКАЧЕНКО Б О
ХРИПУН О О