Постанова від 26.03.2015 по справі 820/1819/15

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

26 березня 2015 р. № 820/1819/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Зінченка А.В.,

при секретарі - Алавердян Е.А.

за участі представників сторін:

позивача - ОСОБА_1

відповідача 1 - Грайворонського І.В.

відповідача 2 - Лічман О.В.

ІІІ - особи не прибули

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному банку "ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмака Валерія Олександровича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з участю третіх осіб Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк" "Стандарт" та ТОВ «Ліріда», про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_4, з адміністративним позовом до Уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному банку "ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмаку Валерію Олександровичу та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в якому просить суд визнати дії відповідачів при розгляді вимог позивача щодо відшкодування належних йому коштів, розміщених за договором банківського рахунку №1301ДТ від 17.06.2014 р. у ПАТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» протиправними; зобов'язати Уповноважену особу фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному банку "ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмака Валерія Олександровича та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснити дії щодо повернення (виплати) ОСОБА_4 грошових коштів у розмірі 200 000 (двісті тисяч) грн. 00 коп. розміщених за договором банківського рахунку №1301ДТ від 17.06.2014 року у ПАТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА»; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (01032. м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 33-Б, код ЄДРПОУ 21708016) у місячний строк з моменту набрання рішенням по справі законної сили подати звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позову зазначає, що відповідачами протиправно не вчинено дій спрямованих на виплату належних позивачу коштів, що знаходяться на поточному рахунку відкритого банком на його ім'я.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві.

В судовому засіданні представники відповідачів проти позову заперечували, надали до суду заперечення, в яких в задоволенні позовних вимог просили відмовити.

В судове засідання представники третіх осіб не прибули, про час та місце судового засідання були повідомлені завчасно та належним чином.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані до справи матеріали, встановив наступне.

Між ОСОБА_4 та Публічним акціонерним товариством банком "ЗОЛОТІ ВОРОТА" було укладено Договір банківського рахунку №1301ДТ від 17.06.2014 р., яким передбачено, що ПАТ «Банк Золоті ворота» відкриває Позивачу поточний рахунок в національній валюті для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов цього Договору та вимог законодавства України.

На виконання цього договору ПАТ «Банк Золоті ворота» було відкрито поточний рахунок на ім'я позивача НОМЕР_2 та на зазначений рахунок було отримано грошові кошти у сумі 200 000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1 за 17.06.2014 р. ТОВ «Ліріда» та випискою по особистому рахунку від 13.03.2015 року.

Кошти на поточному рахунку позивача з моменту їх перерахування та на час розгляду справи у суді залишалися на цьому рахунку, у зв'язку із відсутністю у банка можливості їх виплатити.

На підставі постанови Правління Національного банку України від 31 липня 2014 р. №456 "Про віднесення ПАТ "Банк Золоті ворота" до категорії неплатоспроможних", виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 01.08.2014 р. прийнято рішення №67 про введення з 04.08.2014 р. тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "Банк Золоті ворота" (код ЄДРПОУ 20015529, МФО 351931, адреса: 61166, м. Харків, п-т Леніна, 36) та призначено Єрмака Валерія Олександровича Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічне акціонерне товариство "Банк Золоті ворота".

31.10.2014 Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення № 114 «Про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації в АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА», яким тимчасова адміністрація в АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» та повноваження Уновноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» продовжено до 04.12.2014 року.

04.12.2014 Правлінням Національного банку України прийнято постанову №781 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА».

05.12.2014 на виконання наведеної постанови НБУ Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення № 142 «Про початок процедури ліквідації «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку» за яким з 05.12.2014 відповідно до плану врегулювання в АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» розпочата процедура ліквідації та призначено Єрмака Валерія Олександровича Уповноваженок особою Фонду гарантування вкладів фізичннх осіб на ліквідацію в АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» строком з 05.12.2014 по 04.12.2015.

Судом також встановлено, що з 15 жовтня 2014 року ПАТ "Банк Золоті ворота" розпочало виплати коштів вкладникам за договорами, строк дії яких закінчився по 04 серпня 2014 року включно, та за договорами банківського рахунку (поточні та карткові рахунки). Виплати коштів здійснювалися протягом терміну дії тимчасової адміністрації через установи ПАТ "Комерційний банк "Стандарт".

Позивачу в установі ПАТ "Комерційний банк "Стандарт" було відмовлено у проходженні реєстрації для виплати за вкладами, які здійснюються в період дії тимчасової адміністрації, та присвоєння індивідуального реєстраційного номера вкладника, з тих підстав, що Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічне акціонерне товариство "Банк Золоті ворота" Єрмаком В.О. прийнято наказ №79-1 від 23.10.2014 року про зупинення перерахування/виплати за транзакціями і правочинами згідно переліку, до якого увійшов і позивач.

Таким чином, Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "Банк Золоті ворота" Єрмаком В.О. не надано до ПАТ "Комерційний банк "Стандарт" інформації щодо сум виплати вкладів фізичним особам - вкладникам ПАТ "Банк Золоті ворота", що унеможливило одержання виплат належних позивачу відповідно до законодавства України про гарантування вкладів фізичних осіб.

Відповідно ПАТ "Комерційний банк "Стандарт" здійснив виплати лише тим вкладникам, які згідно Договору про здійснення виплат вкладникам №1 від 13 жовтня 2014 р. були включені до Реєстру вкладників, що додається до Договору, а позивача не включено до загального реєстру вкладників на виплати коштів по поточному рахунку.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлюються правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків.

Відповідно до ч.1 ст. 3 цього Закону Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 2 Закону визначено, що вклад - кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката.

Управління поточною діяльністю Фонду здійснює виконавча дирекція Фонду (частина 1 ст. 11 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб").

Повноваження виконавчої дирекції Фонду визначені в статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Зокрема, відповідно до пунктів 2, 4 частини 3 цієї статті виконавча дирекція Фонду у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону, Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 гривень.

Виконання зобов'язань Фонду перед вкладниками здійснюється Фондом з дотриманням вимог щодо найменших витрат Фонду та збитків для вкладників у спосіб, визначений цим Законом, у тому числі шляхом передачі активів і зобов'язань банку приймаючому банку, продажу банку, створення перехідного банку протягом дії тимчасової адміністрації або виплати відшкодування вкладникам після ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку.

Згідно з ч. 5 ст. 36 Закону встановлено обмеження щодо задоволення під час тимчасової адміністрації вимог вкладників та інших кредиторів банку.

В той же час, відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 36 Закону обмеження, встановлене пунктом 1 частини п'ятої цієї статті, не поширюється на зобов'язання банку щодо виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників. Зазначені виплати здійснюються в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом, в національній валюті України. Вклади в іноземній валюті перераховуються в національну валюту України за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України до іноземних валют на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації відповідно до цієї статті.

Таким чином, обмеження щодо задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку під час тимчасової адміністрації не поширюються на вклади, що містяться на поточних рахунках позивачів, а такі кошти відшкодовуються в період дії тимчасової адміністрації в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом.

Отже позивач має право на одержання суми коштів під час дії тимчасової адміністрації ПАТ "Банк Золоті ворота" у розмірі їх вкладу, але не більше суми граничного розміру відшкодування, яка станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку складає 200000,00 гривень.

Суд звертає увагу, що під час тимчасової адміністрації, яку здійснює уповноважена особа Фонду, джерелом виплати коштів є грошові кошти банку, а не Фонду, який уповноважений приймати рішення про повернення грошових коштів вкладникам лише після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банка.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку на наступний робочий день після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Частиною 3 ст. 34 Закону передбачено, що виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду.

Відповідно до ч. 5 ст. 34 Закону під час тимчасової адміністрації Фонд має повне і виняткове право управляти банком відповідно до цього Закону, нормативно-правових актів Фонду та вживати дії, передбачені планом врегулювання.

Згідно з частиною 1 ст. 36 Закону, з дня призначення уповноваженої особи Фонду призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення.

Протягом 1 дня після призначення уповноваженої особи Фонду керівники банку забезпечують передачу уповноваженій особі Фонду печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банку, а також протягом 3 днів - передачу бухгалтерської та іншої документації банку.

На період тимчасової адміністрації усі структурні підрозділи, органи та посадові особи банку підпорядковуються у своїй діяльності уповноваженій особі Фонду і діють у визначених нею межах та порядку (ч.2 ст. 36 Закону).

В абзаці 5 частини 6 статті 36 Закону визначено, що зобов'язання банку, передбачені п. 2 і 3 частини 6 цієї статті, виконуються банком у межах його фінансових можливостей у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Фонду.

Таким чином, саме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб є тимчасовим адміністратором неплатоспроможного банку та здійснює повне і виняткове управління банком через уповноважену особу Фонду.

Під час судового розгляду справи встановлено, що виплата належних позивачу коштів не здійснювалась у зв'язку з ненаданням Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "Банк Золоті ворота" Єрмаком В.О. реєстрів про розмір належних до виплати позивачу сум (відомість передана Уповноваженою особою Фонду містила інформацію 0,00 грн.). За таких обставин ПАТ "Комерційний банк "Стандарт" не здійснив виплату належних позивачу коштів.

Як вже було зазначено вище, з 15 жовтня 2014 року ПАТ "Банк Золоті Ворота" здійснював виплати коштів вкладникам за договорами, строк дії яких закінчився по 04 серпня 2014 року включно, та за договорами банківського рахунку (поточні та карткові рахунки). Виплати коштів здійснювалися протягом терміну дії тимчасової адміністрації через установи ПАТ КБ "Стандарт".

ПАТ КБ "Стандарт" здійснював виплати вкладникам ПАТ "Банк Золоті Ворота" на підставі Реєстрів вкладників, згідно Договору про здійснення виплат вкладникам ПАТ "Банк Золоті Ворота" №1 від 13 жовтня 2014 року.

Згідно п.1.1. Договору про здійснення виплат вкладникам №1 від 13 жовтня 2014 року, Банк (ПАТ КБ "Стандарт") здійснює виплати вкладникам на підставі Реєстрів вкладників, що додається до Договору, шляхом переказу коштів окремими траншами через внутрішньобанківську електронну платіжну систему термінових переказів коштів по Україні в національній валюті. Банк виступає платіжним агентом ПАТ "Банк Золоті Ворота".

Відповідно до п. 2.1 Договору ПАТ "Банк Золоті Ворота" зобов'язується:

2.1.1. Передавати Банку Реєстри вкладників (Додаток 1 до Договору) на паперових та електронних носіях. Реєстр передається не пізніше дня перерахування коштів на транзитний рахунок Банку.

Реєстри вкладників (далі - Реєстри) передаються Банку на паперових носіях (прошиті, пронумеровані, засвідчені підписами керівника та головного бухгалтера, скріплені відбитком печатки ПАТ "Банк Золоті Ворота" та електронних носіях - у файлі з розширенням сsv.

2.1.2. Дані Реєстру на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними. Кошти для виплати вкладникам ПАТ "Банк Золоті Ворота" перераховуються траншами.

Так, відповідно до взятих на себе зобов'язань ПАТ КБ "Стандарт" та п.2.2.3 Договору забезпечує особам, зазначеним у Реєстрах, не пізніше наступного робочого дня з моменту надходження коштів на рахунок Банку та звернення вказаної особи до Банку, безкоштовну виплату коштів готівкою або, за їх бажанням, зарахування належних їм коштів на зазначений ними рахунок у Банку.

Таким чином, ненадання Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "Банк Золоті ворота" Єрмаком В.О. до ПАТ "Комерційний банк "Стандарт" інформації щодо сум виплати вкладів фізичним особам - вкладникам ПАТ "Банк Золоті ворота", унеможливило одержання виплат належних позивачам відповідно до законодавства України про гарантування вкладів фізичних осіб.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 37 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено право уповноваженої особи Фонду продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій.

При цьому, зазначене продовження, обмеження або припинення операцій повинно бути вмотивованим та ґрунтуватися на положеннях Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Дане положення кореспондується з положеннями ст.38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" якими передбачено, що Уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити збереження активів та документації банку. Протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Згідно ч. 3 ст. 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав: 1) банк безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобов'язання без встановлення обов'язку контрагента щодо вчинення відповідних майнових дій, відмовився від власних майнових вимог; 2) банк до дня визнання банку неплатоспроможним взяв на себе зобов'язання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов'язань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим; 3) банк здійснив відчуження чи передав у користування або придбав (отримав у користування) майно, оплатив результати робіт та/або послуги за цінами, нижчими або вищими від звичайних (якщо оплата на 20 відсотків і більше відрізняється від вартості товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком), або зобов'язаний здійснити такі дії в майбутньому відповідно до умов договору; 4) банк оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів банку перевищувала вартість майна; 5) банк прийняв на себе зобов'язання (застава, порука, гарантія, притримання, факторинг тощо) щодо забезпечення виконання грошових вимог у порядку іншому, ніж здійснення кредитних операцій відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність"; 6) банк уклав кредитні договори, умови яких передбачають надання клієнтам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; 7) банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; 8) банк уклав правочин (у тому числі договір) з пов'язаною особою банку, якщо такий правочин не відповідає вимогам законодавства України.

Надаючи оцінку твердженням представника відповідача щодо спрямованості договору позики (поворотної фінансової допомоги), укладених ТОВ «Ліріда» та позивачем на досягнення протиправної мети, суд зазначає, що такі твердження не підтверджені жодними належними і допустимими доказами, зокрема, рішенням суду про визнання договору недійсним, наявності злочинного мотиву дій, який в свою чергу, може бути підтверджений вироком суду, який набрав законної сили.

Окрім того відповідачами не зазначено та не подано доказів наявності підстав визначених ч. 3 ст. 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" за яких договір позики може бути визнаний нікчемним.

При цьому, слід зазначити, що відповідач звернувся до суду із позовом про визнання договору недійсним лише в березні 2015 року, що свідчить про відсутність таких обставин протягом дії тимчасової адміністрації.

Беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність у відповідача, станом на момент виникнення спірних правовідносин, підстав для прийняття рішення щодо обмеження або припинення виплат позивачу.

Відповідно до п. 2, 17 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (надалі - Закон), виведення неплатоспроможного банку з ринку - заходи, які здійснює Фонд стосовно банку, віднесеного до категорії неплатоспроможних, щодо виведення його з ринку одним із способів, визначених статтею 39 цього Закону, а уповноважена особа Фонду - працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.

Частиною 1 ст. 35 Закону передбачено, що тимчасовим адміністратором неплатоспроможного банку та ліквідатором банку (крім ліквідації банку за рішенням власників) є Фонд. Здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків Фонд здійснює через призначену виконавчою дирекцією уповноважену особу Фонду, яка має високі професійні та моральні якості, бездоганну ділову репутацію тощо.

Статтею 16 Закону встановлено, що позови, подані проти працівників Фонду, вважаються позовами, поданими проти Фонду.

Згідно ст. 27 цього Закону уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників.

Отже, саме Фонд та його уповноважена особа під час дії тимчасової адміністрації ПАТ "Банк Золоті ворота", у зв'язку з реалізацією його спеціальних функцій у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку (ч. 1 ст. 3 Закону), є відповідальним за порушення прав та законних інтересів вкладника банку - позивача та на них покладено вчинення дій щодо формування повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду та затвердження загального реєстру вкладників.

За таких умов, суд приходить до висновку що позовні вимоги ОСОБА_4 до Уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному банку "ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмаку Валерію Олександровичу та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_4 до Уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному банку "ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмака Валерія Олександровича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати дії Уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному банку "ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмака Валерія Олександровича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб при розгляді вимог ОСОБА_4 щодо відшкодування належних йому коштів, розміщених за договором банківського рахунку №1301ДТ від 17.06.2014 р. у ПАТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» протиправними.

Зобов'язати Уповноважену особу фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному банку "ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмака Валерія Олександровича та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (01032. м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 33-Б, код ЄДРПОУ 21708016) здійснити дії щодо повернення (виплати) ОСОБА_4 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) грошових коштів у розмірі 200 000 (двісті тисяч) грн. 00 коп. розміщених за договором банківського рахунку №1301ДТ від 17.06.2014 року у ПАТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА».

Зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (01032. м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 33-Б, код ЄДРПОУ 21708016) у місячний строк з моменту набрання рішенням по справі законної сили подати звіт про виконання судового рішення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі виготовлена 31 березня 2015 року.

Суддя А.В. Зінченко