Ухвала від 26.03.2015 по справі 813/1194/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10

УХВАЛА

26 березня 2015 р. Справа № 813/1194/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Павлишин Ю.І.,

за участю:

позивача ОСОБА_4.,

представника відповідачів Лесько Н.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Міндоходів у Львівській області, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до Головного управління Міндоходів у Львівській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, в якому просить: визнати протиправним наказ Головного управління Міндоходів у Львівській області від 12.02.2015 року №45-о «Про звільнення» та скасувати його; поновити ОСОБА_4 на посаді; зобов'язати Головне управління Міндоходів у Львівській області анулювати запис у трудовій книжці про звільнення ОСОБА_4; зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області призначити позивача на посаду головного державного інспектора відділу інформаційної політики управління комунікацій Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області; стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області середню заробітну плату за час вимушеного прогулу з 13.02.2015 року до дня винесення рішення суду; стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області моральну шкоду у розмірі 30000 грн.

У судовому засіданні 26.03.2015 року позивач подав до суду клопотання про витребування від відповідачів - Головного управління Міндоходів у Львівській області та Головного управління ДФС у Львівській області:

- положення про відділ інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області;

- положення про управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області;

- посадових інструкцій працівників відділу інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області;

- положення про відділ медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області;

- положення про інформаційно - комунікаційне управління ГУ Міндоходів у Львівській області;

- посадових інструкцій працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області;

- наказів про призначення працівників в управління комунікації ГУ ДФС у Львівській області з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.;

- документів, якими встановлені кваліфікаційні вимоги щодо призначення працівників на керівні посади та на посади головних державних інспекторів в управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 26.03.2015р.;

- інформації про наявні вакантні посади в управлінні комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.;

- переліку працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області із зазначенням відомостей про наявність у них вищої освіти та спеціальності згідно з дипломом, досвіду роботи, сімейного стану, наявності неповнолітніх дітей;

- інформації про скорочення штатної чисельності відділу медіа-супроводження та скорочення штатної чисельності управління інформаційно-комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області під час реорганізації.

Позивач у судовому засіданні вказане клопотання підтримав.

Представник відповідача у судовому засіданні щодо задоволення клопотання позивача про витребування доказів не заперечив.

Заслухавши думку сторін, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів частково, виходячи з наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з ч.1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до ч. 4 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (ч.5 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з ч. 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно з ч. 2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Разом із тим, виходячи зі змісту ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету спору. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Відповідно до ч. 3 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази.

Щодо витребування від відповідачів положення про відділ інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області; положення про управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області; посадових інструкцій працівників відділу інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області; положення про відділ медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області; положення про інформаційно - комунікаційне управління ГУ Міндоходів у Львівській області; посадових інструкцій працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області; наказів про призначення працівників в управління комунікації ГУ ДФС у Львівській області з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.; документів, якими встановлені кваліфікаційні вимоги щодо призначення працівників на керівні посади та на посади головних державних інспекторів в управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 26.03.2015р.; інформації про наявні вакантні посади в управлінні комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.; переліку працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області із зазначенням відомостей про наявність у них вищої освіти та спеціальності згідно з дипломом, досвіду роботи, сімейного стану, наявності неповнолітніх дітей, суд зазначає, що такі докази в матеріалах справи відсутні, а отже, такі підлягають витребуванню.

Щодо витребування інформації про скорочення штатної чисельності відділу медіа-супроводження та скорочення штатної чисельності управління інформаційно-комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області під час реорганізації, суд зазначає, що носієм доказової інформації є штатні розписи ГУ ДФС у Львівській області та ГУ Міндоходів у Львівській області, наявні у матеріалах справи (а.с. 31-48). З огляду на це у задоволенні клопотання у цій частині слід відмовити.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання позивача та про витребування доказів у справі, а саме: положення про відділ інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області; положення про управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області; посадових інструкцій працівників відділу інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області; положення про відділ медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області; положення про інформаційно - комунікаційне управління ГУ Міндоходів у Львівській області; посадових інструкцій працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області; наказів про призначення працівників в управління комунікації ГУ ДФС у Львівській області з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.; документів, якими встановлені кваліфікаційні вимоги щодо призначення працівників на керівні посади та на посади головних державних інспекторів в управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 26.03.2015р.; інформації про наявні вакантні посади в управлінні комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.; переліку працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області із зазначенням відомостей про наявність у них вищої освіти та спеціальності згідно з дипломом, досвіду роботи, сімейного стану, наявності неповнолітніх дітей.

Згідно з п.4 ч.2 ст.156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи те, що на отримання відомостей, які витребовуються цією ухвалою потрібен значний проміжок часу, суд вважає за доцільне зупинити провадження у справі до отримання від Головного управління Міндоходів у Львівській області, Головного управління ДФС у Львівській області відповідних доказів.

Керуючись ст.ст. 11, ч. 2 ст. 69, ч. 3 ст. 71, п.4 ч.2 ст. 156, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання позивача про витребування доказів у справі - задовольнити частково.

2. Витребувати від Головного управління Міндоходів у Львівській області та Головного управління ДФС у Львівській області належним чином засвідчені копії наступних документів:

положення про відділ інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області;

положення про управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області;

посадові інструкції працівників відділу інформаційної політики управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області;

положення про відділ медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області;

положення про інформаційно - комунікаційне управління ГУ Міндоходів у Львівській області;

посадові інструкції працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області;

накази про призначення працівників в управління комунікації ГУ ДФС у Львівській області з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.;

документи, якими встановлені кваліфікаційні вимоги щодо призначення працівників на керівні посади та на посади головних державних інспекторів в управління комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 26.03.2015р.;

інформацію про наявні вакантні посади в управлінні комунікацій ГУ ДФС у Львівській області за період з 11.11.2014р. по 12.02.2015р.

перелік працівників відділу медіа - супроводження інформаційно - комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Львівській області із зазначенням відомостей про наявність у них вищої освіти та спеціальності згідно з дипломом, досвіду роботи, сімейного стану, наявності неповнолітніх дітей.

3. В задоволенні решти клопотання позивача відмовити.

4. Провадження у справі зупинити до отримання вказаних доказів від Головного управління Міндоходів у Львівській області та Головного управління ДФС у Львівській області.

5. Про поновлення провадження у справі, дату, час і місце наступного судового засідання сторони будуть повідомлені судом.

Ухвала суду в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання повного тексту ухвали.

Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст ухвали суду складений та підписаний 31.03.2015 року.

Суддя А.Г. Гулик