ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
13 квітня 2011 р. № 2а-3733/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.
при секретарі судового засідання Денькович Л.І.
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1 (довіреність від 04.02.2010 року № 1079/06-43)
від відповідачів -не з'явились
третя особа - не з'явилась
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області
до Головне управління юстиції у Львівській області Відділ державної виконавчої служби Головного управліня юстиції у Львівській області Підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області
про про визнання протиправними дій, скасування постанови ,
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області за участю третьої особи ОСОБА_2 про зупинення виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі № 2а- 3491/2008, до набрання чинності судовим рішенням по даному позову, визнання протиправними дії державного виконавця та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 14.03.2011 ВП № 25106874.
Позовні вимоги мотивовані тим, що виконавчий лист, на підставі якого відкрито виконавче провадження, не відповідає вимогам ст. 18 Закону України «Про державну виконавчу службу».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідачі в судове засідання не з'явились, заперечень на позов не подали, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправленнь.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, пояснень на позов не подала.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
16.03.2011 року Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області отримало постанову від 14.03.2011 року ВП № 25106874 підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області про відкриття провадження щодо примусового виконання виконавчого листа № 2а-3491/2008, виданого 26.01.2011 року Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести нарахування та виплату на користь ОСОБА_2 підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 26 вересня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно виходячи з мінімального розміру пенсії за віком, встановленого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням виплачених сум.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження», примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно ч.1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить при ухваленні судового рішення у справі.
Судом не беруться до уваги твердження позивача про невідповідність виконавчого листа у справі № 2а- 3491/2008, виданого 26.01.2011 року Львівським окружним адміністративним судом, вимогам ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», у зв'язку з незазначенням у ньому дати і номеру рішення, за яким видано вказаний вище виконавчий документ оскільки позивачем не подано належних та допустимих доказів у їх підтвердження.
Згідно ст. 18 цього ж Закону, у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Відповідно до ст. 19 цього ж Закону державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 25 вищенаведеного Закону, державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Щодо твердження представника позивача, що виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа № 2а -3491/2008 , виданого 26.01.2011 року Львівським окружним адміністративним судом, не підвідомче підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 21 вищенаведеного Закону, На відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими:
1) боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи;
2) сума зобов'язання становить від трьох до десяти мільйонів гривень або еквівалентну суму в іноземній валюті.
Пунктом 1.1. Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 року N5-5, встановлено, що головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюють систему органів Пенсійного фонду України, який є центральним органом виконавчої влади.
З наведеного вбачається, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області є територіальним підрозділом центрального органу державної влади, а відтак виконавчі провадження по вищенаведених виконавчих листах підвідомчі відповідачу.
Враховуючи вищенаведене суд дійшов до висновку про необгрунтовність та безпідставність позовних вимог, а відтак у задоволенні позову слід відмовити.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167, 181 КАС України, суд -
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанову складено в повному обсязі 18.04.2011 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна