Постанова від 26.03.2015 по справі 806/5721/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2015 року Житомир справа № 806/5721/14

час прийняття: 16 год. 00 хв. категорія 8.3.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попової О. Г.,

за участі секретаря Слісарчука Б.Я.,

за участі представника позивача Хасанова А.М.,

за участі представника відповідача Житкевич С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про зобов'язання вчинити дії, скасування податкового повідомлення-рішення від 10.12.2014 р. №0009331501,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" звернулось до суду з позовом в якому просить скасувати податкове повідомлення - рішення Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 10.12.2014 року №0009331501. В обгрунтування заявлених позовних вимог зазначило, що оскаржуване рішення є неправомірним та підлягає скасуванню, оскільки рішенням суду, яке набрало законної сили, визнано за підприємством право на бюджетне відшкодування ПДВ, в тому числі, у спірному періоді.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні просила відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав, викладених в письмових запереченнях щодо позову.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Житомирською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Житомирській області проведено документальну позапланову невиїну перевірку правомірності нарахування ТОВ "ДАСТ" від"ємного значення різниці між сумою податкового зобов"язання та сумою податкового кредиту за квітень 2014 року та бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на розрахунковий рахунок платника у банку за квітень 2014 року, за результатами якої складено акт №8240/06-25/15-01 від 09.12.2014 року (а.с.11-24).

В акті перевірки зазначено наступні порушення:

- п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України ТОВ "ДАСТ" завищено суму бюджетного відшкодування за квітень 2014 року на 356667 грн.

На підставі вказаного акту контролюючим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 10.12.2014 року №0009331501, яким позивачу відмовлено у наданні бюджетного відшкодування в розмірі 356667 грн.

Суд не погоджується з висновками контролюючого органу з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ТОВ "ДАСТ" подано до Житомирської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2014 року з додатками, відповідно до якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню складає 530081 грн.(а.с.97-99).

Згідно акту Житомирської ОДПІ №4128/06-25/15 01 від 25.06.2014 року про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування ТОВ «ДАСТ» від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за квітень 2014 року та бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на розрахунковий рахунок платника у банку за квітень 2014 року при відображенні ТОВ «ДАСТ» у декларації за квітень 2014 року бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 530081,00 грн. порушень не встановлено (а.с.67).

За результатами іншої позапланової документальної виїзної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 по 31.12.2012 р.р. та з питань бюджетною відшкодування податку па додану вартість, заявленого позивачем за квітень 2014 року, відповідачем було складено акт перевірки №5406/06-25-22-01/33178070/0100 від 03.09.2014 року. Відповідно до зазначеного акту, відповідачем встановлено, що ТОВ «ДАСТ» не має право на отримання суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації та квітень 2014 року на 356 667,00 грн. та що товариством занижено податок на додану вартість за серпень 2012 року на 5790,00 грн. (а.с.84).

Позивачем були подані заперечення від 09.09.2014 р. до акту виїзної позапланової документальної перевірки від 03.09.2014 року №5406/06-25-22-01/33178070/0100. За результатами розгляду заперечень позивача їх було враховано відповідачем та складено податкове повідомлення-рішення №0001852201 від 25.09.2014 року лише про донарахування зобов'язань з податку на додану вартість в сумі 5790,00 грн. та штрафної санкції в сумі 1448,00 грн.

За таких обставин, судом встановлено, що за результатами розгляду заперечень відповідач погодився із наявністю у позивача права на отримання суми бюджетного відшкодування по декларації за квітень 2014 року на суму 356667,00 грн. та повторною перевіркою відповідач підтвердив, що позивач має право на отримання суми бюджетного відшкодування податку па додану вартість по декларації за квітені 2014 року на 530081,00 грн.

Судом встановлено, що з метою реалізації свого права на отримання бюджетного відшкодування ТОВ "ДАСТ" звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, про стягнення 5052294.00 грн. бюджетного відшкодування (справа №806/4846/14).

Так, постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2014 року по справі №806/4846/14, адміністративний позов ТОВ "ДАСТ" задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області № 0006851501 від 06.10.2014 року, зобов'язано Житомирську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області підготувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області висновок із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" з бюджету за березень-червень 2014 року у загальному розмірі 5052294,00 грн.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 04.02.2015 року по справі №806/4846/14 апеляційну скаргу Житомирської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області залишено без задоволення. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" задоволено. Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2014 року в частині зобов"язання Житомирської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області підготувати та подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" з бюджету за березень-червень 2014 року у загальному розмірі 5052294,00 грн. скасовано, в цій частині прийнято нову постанову, якою стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" бюджетну заборгованість з податку на додану вартість березень-червень 2014 року у загальному розмірі 5052294,00 грн. Вказане рішення набрало законної сили.

З наведеного вбачається, що адміністративним судом розглядалися обставини наявності підстав для здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість позивачеві за квітень 2014 р. в сумі 356 667,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу;

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Судом встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" правомірно визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню за квітень 2014 року.

За таких обставин, з урахуванням судового рішення по справі №806/4846/14, яке набрало законної сили, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення - рішення від 10.12.2014 року №0009331501, яким позивачу відмовлено у наданні бюджетного відшкодування в розмірі 356667 грн. є неправомірним та підлягає скасуванню.

З наведених вище підстав, позовні вимоги ТОВ "ДАСТ" є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Позов задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення - рішення Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 10.12.2014 року №0009331501.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 30 березня 2015 р.