30 березня 2015 року Справа № 808/1696/15 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Кисіль Р.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Управління Державної казначейської служби України у Куйбишевському районі Запорізької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, та дотримання строку звернення до адміністративного суду із цим позовом,
26.03.2015 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 (далі - позивач) до Управління Державної казначейської служби України у Куйбишевському районі Запорізької області (далі - відповідач), в якому позивач просить: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у врахуванні до стажу державної служби стажу служби позивача в органах внутрішніх справ з 16.12.1991 по 17.01.2007; зобов'язати відповідача зарахувати позивачу до стажу державної служби період служби позивача в органах внутрішніх справ з 16.12.1991 по 17.01.2007.
За приписами п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Строк звернення до суду із позовами з приводу проходження публічної служби та наслідки пропущення строків звернення до суду врегульовано ст.ст. 99 та 100 КАС України.
За приписами ч.ч. 1 та 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За приписами другого речення частини 3 статті 99 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
В даному випадку позивач оскаржує дії відповідача, які були вчинені 27.11.2013 (дата видання наказу №9-к).
Суд зазначає, що з доданих до позову документів та позову вбачається, що позивач з дати видання наказу №9-к (27.11.2013) достовірно знав про вчинення відповідачем оскаржуваних дій, оскільки позивача було ознайомлено із цим наказом та службовою запискою, яка йому передувала. А відтак, з 27.11.2013 почався перебіг строку звернення до адміністративного суду із даним позовом.
Судом встановлено, що місячний строк для звернення до суду із цим позовом сплив 28.11.2013.
Відповідно до відтиску поштового штемпеля, наявного на поштовому конверті, який містив позов із доданими до нього документами, позов був надісланий на адресу суду 21.03.2015.
На підставі викладеного суддя приходить до висновку, що позивач звернувся до адміністративного суду із пропуском строку для звернення до суду, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України.
Позивач у позову не зазначає жодної причини пропуску ним строку звернення до адміністративного суду.
Судом з позовної заяви та доданих до неї матеріалів поважних причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду не встановлено, при цьому останній документ (лист редакції журналу «Держслужбовець») з доданих позивачем до позову в обґрунтування своїх вимог датований 23.05.2014.
Статтею 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
За приписами ч. 4 ст. 102 КАС України правила даної статті не поширюються на строки звернення до адміністративного суду.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, відтак, не знаходить підстав для поновлення такого строку.
Відтак, за відсутності поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Державної казначейської служби України у Куйбишевському районі Запорізької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії повинен бути залишеним без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
За приписами п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
Квитанцією від 20.03.2015 №П461/3074851/1 підтверджується факт сплати позивачем до Державного бюджету судового збору у сумі 73,08 грн., відтак ця сума підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 100, 160, 165 КАС України, суд
Адміністративний позов позову ОСОБА_2 до Управління Державної казначейської служби України у Куйбишевському районі Запорізької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Роз'яснити ОСОБА_2, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду вона має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Повернути ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з Державного бюджету України сплачений судовий збір у сумі 73,08 грн.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_2.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Кисіль