Ухвала від 17.03.2015 по справі 185/8103/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

іменем України

"17" березня 2015 р. справа 185/8103/14-а (2-а/185/207/14)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя Суховаров А.В. (доповідач)

судді Ясенова Т.І., Олефіренко Н.А.,

при секретарі Троянові А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Павлограді і Павлоградському районі на постанову Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 08.09.2014 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Павлограді і Павлоградському районі про перерахунок пенсії державного службовця

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 14.08.2014 звернулась до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Павлограді і Павлоградському районі, в якому просить визнати протиправними дії та зобов'язати здійснити перерахунок пенсії з урахуванням у складі заробітної плати виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування починаючи з 10.06.2014.

Постановою Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 08.09.2014, прийнятою в скороченому провадженні, позов задоволений частково. Визнані протиправними дії Управління Пенсійного фонду щодо неврахування при обчислені пенсії ОСОБА_1 інших виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; зобов'язано здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням в складі заробітної плати інших виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно довідки Управління праці і соціального захисту населення Павлоградської міської ради №1435/05 від 18.06.2014 починаючи з 01.08.2014. Суд зазначив, що відповідачем безпідставно не враховані розмір матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду просить постанову суду скасувати та відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує що виплати, на які посилається позивач, не враховуються при призначенні пенсії.

Перевіривши законність і обгрунтованість постанови суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Задовольняючи позов, місцевий суд правильно керувався частиною 1 статті 37 Закону України «Про державну службу», відповідно до якої, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу», в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також в зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Виходячи з положень статей 1-2 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу. До заробітної плати також входять заохочувальні і компенсаційні платежі.

Відповідно до частини 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

В частині відмови в позові постанова позивачкою не оскаржена.

Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 41, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Павлограді і Павлоградському районі залишити без задоволення, а постанову Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 08.09.2014 - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий: А.В. Суховаров

Суддя: Т.І. Ясенова

Суддя: Н.А. Олефіренко