Ухвала від 23.03.2015 по справі 235/1376/14-а

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

23 березня 2015 р. справа № 235/1376/14-а

Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Сіваченко І.В. Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Сіваченко І.В., розглянувши апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Красноармійської міської ради на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 28 березня 2014 року у справі № 235/1376/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Красноармійської міської ради про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-

ВСТАНОВИВ:

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа з апеляційною скаргою Управління соціального захисту населення Красноармійської міської ради на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 28 березня 2014 року у справі № 235/1376/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Красноармійської міської ради про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України, у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до частини шостої статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

За змістом пункту 20 частини першої статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI), органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом. Отже, у разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному порядку, органи праці та соціального захисту населення повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах (абзац 3 пункту 13 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 16 березня 2012 року № 4 «Про судову практику вирішення адміністративними судами спорів, що виникають у зв'язку із застосуванням статей 39, 48, 50, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Відповідно частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Докази сплати судового збору за подання апеляційних скарг у матеріалах справи відсутні.

Відповідач просив звільнити від сплати судового збору, мотивуючи тим, що Управління не має можливості сплатити судовий збір за подання до суду апеляційної скарги через відсутність відповідного фінансування.

Відповідно до частини першої статті 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Як зазначає у своїх рішеннях Вищий адміністративний суд України, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати (ухвали Вищого адміністративного суду України від 20 січня 2014 року, 36722122, від 15 квітня 2014 року, 38331796, від 29 липня 2014 року, 39942890)

Тому суддя відмовляє у звільненні сплати судового збору.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI), за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.

За подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1827 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872 грн. За подання адміністративного позову немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 0,06 мінімальної заробітної плати (пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI).

Частиною першої цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 80-VIII "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 гривень.

Таким чином, сума судового збору, яку потрібно сплатити при подачі апеляційної скарги, складає 36,54 грн.

Несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів Краматор.УК/м.Краматорськ/22030001; банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області; код банку отримувача 834016; ОКПО 37944338; розрахунковий рахунок: 31211206781059; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу Судовий збір.

У зв'язку з вищенаведеним, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання оригіналу квитанції про сплату судового збору у сумі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.

Відтак, відповідачу слід подати докази подання до апеляційного суду документів про сплату судового збору.

Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 102, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про звільнення Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради від сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Красноармійської міської ради на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 28 березня 2014 року у справі № 235/1376/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Красноармійської міської ради про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - залишити без руху.

Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом п'яти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга повертається без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя І.В.Сіваченко

Суддя-доповідач: Сіваченко І.В.