Ухвала від 19.03.2015 по справі 329/1043/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2015 рокусправа № 329/1043/14-а

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Юхименка О.В.

суддів: Іванова С.М. Нагорної Л.М.

за участю секретаря судового засідання: Лащенко Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні

апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України

в Чернігівському районі Запорізької області

на постанову Чернігівського районного суду Запорізької області

від 24 грудня 2014 року

у справі № 329/1043/14-а

за позовом ОСОБА_2,

АДРЕСА_1;

до відповідача Управління Пенсійного фонду України

в Чернігівському районі Запорізької області,

вул. Леніна, 403, смт. Чернігівка,Запорізька область, 71202;

про зобов'язання вчинити дії, -

встановив: ОСОБА_2 подала позов до Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорізької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії з 22.05.2012 року, з урахуванням 80% заробітної плати та складових заробітної плати, відображених у Довідці про заробітну плату Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорізької області від 27.11.2014 року № 2495/05.

Чернігівський районний суд Запорізької області (суддя Ломейко В.В,) своєю постановою від 24 грудня 2014 року у справі № 329/1043/14-а позов задовольнив частково.

Визнав неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорізької області щодо відмови ОСОБА_2 у врахуванні при перерахунку призначеної пенсії як державному службовцю даних, викладених у довідці Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорозької області від 27.11.2014 року № 2495/05.

Зобов'язав Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорізької області здійснити з 01.12.2014 року ОСОБА_2 перерахунок та виплату щомісячно пенсії як державному службовцю з урахуванням в заробітній платі сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, визначених в довідці Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорозької області від 27.11.2014 року № 2495/05.

Постанову суду мотивована тим, що в силу Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, індексації заробітної плати є складовою заробітної плати.

В іншій частині позову відмовив.

Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорізької області, Відповідач, вказує на порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги її заявник посилається на те, що у розумінні частини другої статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року N 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» матеріальна допомога та індексація не є складовою заробітної плати, а також не відносяться до складу інших надбавок.

Просить постанову Чернігівського районного суду Запорізької області скасувати та прийняти нову постанову. У позові відмовити.

Процесуальним правом на участь представника в судовому засіданні сторони не скористались. Про дату, час та місце судового розгляду повідомлялись у встановленому порядку.

З огляду на приписи статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при винесенні оскарженої постанови, виходить з наступного.

Стаття 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року N 1788-XII, стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року N 1058 визначають виплати (доходи), що враховуються в заробітку застрахованої особи, зокрема, як суми виплат, з яких були обчислені та сплачені страхові внески.

Згідно до статті 37 спеціального Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідності з частиною другою статті 33 Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Така правова позиція зі спірного питання вже була висловлена Верховним Судом України у постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11.

Таким чином, суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.

Слід вказати, що Постановою правління Пенсійного фонду України 14.02.2011р. N 5-1 «Про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва по справі N 2а-4753/09/2670» затверджено форму довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», яка також вказує на необхідність врахування «інших виплат» у складі заробітної плати при обчисленні пенсії державного службовця.

В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни постанови Чернігівського районного суду Запорізької області відсутні.

Колегія суддів відзначає, що ОСОБА_2 вийшла на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII в 2012 році та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорізької області.

Згідно із Законами України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року N 3668-VI та «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року N 76-VIII, стаття 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII зазнала відповідних змін.

Задовольнивши позов ОСОБА_2 про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, суд першої інстанції залишив поза увагою відсоток заробітної плати.

Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Запорізької області залишити без задоволення.

Постанову Чернігівського районного суду Запорізької області від 24 грудня 2014 року у справі № 329/1043/14-а залишити без змін, доповнивши абзац третій резолютивної частини реченням наступного змісту - «з урахуванням 80% заробітної плати».

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції у порядку та у строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: О.В. Юхименко

Суддя: С.М. Іванов

Суддя: Л.М. Нагорна